Sağlık Bakanlığı Personel Alımları Devam Ediyor

Sağlık Bakanlığı tarafından verilen ilan kapsamında Türkiye genelinde 10 bin personel ve 10 bin işçi alımı devam ediyor. Personel alım şartlarını yerine getiren adaylar ise son başvuru tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebilecek.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımları

Sağlık Bakanlığı personel alımları için uygun şartları yerine getiren adaylar İŞKUR üzerinden başvurularını yapabilecek. Hem sağlık personeli hem de şoför, elektrikçi, temizlik görevlisi, marangoz, boyacı, tesisatçı gibi işçi alımı yapacak olan ilana başvurular devam ediyor.

22 Mart 2022 tarihine kadar devam edecek olan başvurularda sözleşme pozisyonlara başvurmak için KPSS puanı gerekiyor. Bunun için aynı zamanda gereken şartlar şu şekilde;

  • T.C. vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Sosyal güvenlik aylığı almıyor olmak,
  • Türk Ceza Kanunu 53’üncü maddesinde ifade edilen Anayasal düzene karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından affa uğranılsa bile mahkum olmamak,
  • Erkek adaylar için başvuru tarihi itibariyle askerlik ile ilişiği olmamak,
  • Görevini yapmak için herhangi bir sağlık sorunu bulunmaması,
  • Bölümlerde belirtilen özel şartları yerine getirmek,
  • 2020 veya 2021 KPSS’den asgari puan almak,
  • Daha önce devlet kurumlarında memur olarak görev alırken ihraç edilmemiş olmak gerekmektedir.

Bu şartların yanında bölümlere özel olarak tanımlanan şartların da yerine getirilmesi gerekiyor. Bu şartlar için ÖSYM’nin başvuru sayfasına bakabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı

Sağlık personeli alımının yanında aynı zamanda Türkiye genelindeki hastanelerde görevlendirilmek üzere sürekli işçi alımı da yapılıyor. İŞKUR üzerinden yapılan bu başvurular için yeterli şartları taşıyan adaylar sonrasında kura yöntemi ile belirlenecek. Kura yöntemi ile belirlenen adaylar ise sonrasında sınava alınarak mülakattan geçirilecek. İŞKUR üzerinden yapılacak olan başvurulara İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz. Toplamda 10 bin işçinin alınacağı pozisyonlar; temizlik görevlisi, bilgisayar personeli, şoför, tesisatçı, elektrikçi, marangoz gibi pozisyonlardan oluşuyor. Adayların başvuru yapabilmesi için en çok 40, en az ise 18 yaşında olmaları da gerekiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!