Açıköğretim – Aöf Ders Notları

Aöf Ders Notları Açıköğretim öğrencilerinin ders çalışırken kullandıkları en etkili yol olarak karşımıza çıkmaktadır. Açıköğretim fakültelerinin verdiği kalın kitaplara çalışmak, özellikle bir işte çalışan öğrenciler için oldukça zor olmakta. Bu nedenle kitabın tamamına çalışmak yerine kitap özetlerine veya açıköğretim ders notları çıkartarak çalışmak çok daha etkili bir yol.

Ders çalışmaları esnasında bir çok öğrenci yazarak ders çalışmayı tercih ediyor. Yazarak çalışılan dersler daha akılda kalıcı olduğu gibi sonradan bu çıkarılan ders notlarına çalışmak daha etkili oluyor. Yazarak aöf ders notları çıkaran öğrenciler diğer açıköğretim öğrencilerininde faydalanması amacıyla ders notlarını paylaşıyor. Bu ders notlarını sizlerle paylaşıyoruz.

Sizlerde hazırladığınız ders notlarını diğer açıköğretim öğrencileri ile paylaşmak istiyorsanız BURAYA tıklayarak ders notlarınızı gönderebilirsiniz. Ders notunuzu sizin adınıza yayımlamaktan ve diğer öğrenciler ile paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Aşağıdaki açıköğretim ders notları bulunan bölümleri görüyorsunuz. Bölüm üzerine tıklayarak o bölüme ait ders notlarına erişebilirsiniz. Tıklanmayan dersler için henüz ders notu eklenmemiş olup, ders notu eklendiğinde aktif olacaktır.

Açıköğretim – Aöf Ders Notları

ORTAK DERSLER
1-
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 3- İngilizce
2-
Türk Dili 4- Temel Bilgi Teknolojileri
AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ
1- Felsefe 6- Sosyoloji
2- Halkla İlişkiler ve Reklamcılık 7- Tarih
3- Sağlık Yönetimi 8- Türk Dili ve Edebiyatı
4- Sosyal Hizmet 9- Yönetim Bilişim Sistemleri
5- Okul Öncesi Öğretmenliği 10- İngilizce Öğretmenliği
İKTİSAT FAKÜLTESİ
1- Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri 4- Maliye
2- İktisat 5- Uluslararası İlişkiler
3- Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 6-  Uluslararası İlişkiler (İngilizce)
İŞLETME FAKÜLTESİ
1- İşletme 3- Havacılık Yönetimi
2- Konaklama İşletmeciliği 4- Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi
ÖNLİSANS BÖLÜMLERİ
1- Acil Durum ve Afet Yönetimi 23- Adalet
2- Aşçılık 24- Bankacılık ve Sigortacılık
4- Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 25- Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri
5- Çağrı Merkezi Hizmetleri 26- Çocuk Gelişimi
6- Dış Ticaret 27- Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtım
7- Emlak ve Emlak Yönetimi 28- Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon
8- Ev İdaresi 29- Fotoğrafcılık ve Kameramanlık
9- Halkla ilişkiler ve Tanıtım 30- İlahiyat
10- İnsan Kaynakları Yönetimi 31- İşletme Yönetimi
11- Kültürel Miras ve Turizm 32- Laborant ve Veteriner Sağlık
12- Lojistik 33- Marka İletişimi
13- Medya ve iletişim 34- Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
14- Muhasebe ve Vergi Uygulamaları 35- Özel Güvenlik ve Koruma
15- Perakende satış ve Mağaza Yönetimi 36- Radyo ve Televizyon Programcılığı
16- Sağlık Kurumları İşletmeciliği 37- Sosyal Hizmetler
17- Spor Yönetimi 38- Tarım
18- Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik 39- Turizm ve Otel İşletmeciliği
19- Turizm ve Seyahat Hizmetleri 40- Yaşlı Bakımı
20- Yerel Yönetimler 41- Web Tasarımı ve Kodlama
21- İlahiyat (Arapça) 42- İş Sağlığı ve Güvenliği
22- Sosyal Medya Yöneticiliği

AÖF Ders Notu Nedir?

Açıköğretim (aöf) ders notları öğrenciler tarafından ve hocalar tarafından hazırlanabilmektedir. Her iki ders notu türü de derse çalışan öğrenciler için oldukça faydalıdır. Ders notları ders kitabını okuyacak vakti olmayanlar için biçilmiş kaftandır.

Üniversite veya dershane hocaları öğrenciler için ders kitabının özeti niteliğinde olan Aöf ders notları hazırlamakta ve öğrenciler ile paylaşmaktadır. Bu ders notları düzenli olup sınava yönelik öğrenciyi hazırlamaktadır. Genel olarak ücretli olup öğretmenler veya kurumlar tarafından satışa sunulur. Üniversiteler ise hazırladıkları ders notlarını dersi alan öğrencilere ücretsiz olarak sunar.

Öğrencilerin hazırladığı ders notları ise daha özeldir. Dersi alan öğrenciler daha iyi öğrenebilme adına dersi yazarak çalışır ve kısa notlar alır. Sınava kısa bir zaman kala ise bu notlara tekrar çalışarak sınavdan yüksek puan alırlar. Aöf ders notunu hazırlayan öğrenciler bunlara büyük emek harcadıkları için genelde paylaşmak istemedikleri düşünülür. Fakat durum tam tersidir. Dersi geçen öğrenciler aldıkları ders notlarını paylaşmakta ve arkadan gelen öğrencilere destek olmaktadır.

Aöf Ders Notu Nasıl Bulunur?

Yukarıdaki tanımda okuduğunuz üzere aöf ders notları öğrenciler ve öğretmenler tarafından hazırlanmaktadır. Sitemiz üzerinden erişebileceğiniz ders notlarının tamamı öğrenciler ve ders notlarını hazırlayan öğretmenler tarafından paylaşmamız için bize gönderilen aöf ders notlarıdır.

Yukarıda yer alan açıköğretim bölümlerine tıklayarak her bölüme ait hazırlanmış olan ders notlarına erişebilirsiniz. İşletme Ders Notları gibi tüm bölümlerin kendilerine özel ders notları bulunmaktadır. Ders notu sayfası içerisinden arama yapabilir ve istediğiniz ders notunu bulabilirsiniz.

AÖF Ders Notu Etkisi Nedir?

Aöf ders notlarının sınavlarda ne kadar etkili olduğu sürekli merak edilmiştir. Ders notları ders kitaplarının özeti niteliğinde olduğu için en can alıcı noktalar aöf ders notlarında yeralmaktadır. Bu ders notlarına iyi çalışılması durumunda özellikle sınava hazırlanmak için vakti olmayan bir işte çalışan öğrencilere büyük katkısı olacaktır.

AÖF Ders Notları
Açıköğretim – AÖF Ders Notları
Sıkça Sorulan Sorular

Açıköğretim (aöf) ders notları öğrenciler tarafından ve hocalar tarafından hazırlanabilmektedir. Her iki ders notu türü de derse çalışan öğrenciler için oldukça faydalıdır. Ders notları ders kitabını okuyacak vakti olmayanlar için biçilmiş kaftandır.

açıköğretim bölümlerine tıklayarak her bölüme ait hazırlanmış olan ders notlarına erişebilirsiniz. İşletme Ders Notları gibi tüm bölümlerin kendilerine özel ders notları bulunmaktadır. Ders notu sayfası içerisinden arama yapabilir ve istediğiniz ders notunu bulabilirsiniz.

Aöf ders notlarının sınavlarda ne kadar etkili olduğu sürekli merak edilmiştir. Ders notları ders kitaplarının özeti niteliğinde olduğu için en can alıcı noktalar aöf ders notlarında yeralmaktadır. Bu ders notlarına iyi çalışılması durumunda özellikle sınava hazırlanmak için vakti olmayan bir işte çalışan öğrencilere büyük katkısı olacaktır.

5
mutlu
Mutlu
11
_zg_n
Üzgün
6
sinirli
Sinirli
4
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü
Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!