Okul Bahçelerinde Düğün Yapılması Yasak mı?

Okul bahçesinde düğün yapmak önceden çok yaygındı. Düğün salonlarına yüksek miktarlarda para vermek istemeyen ve açık alanda düğün yapmak için okul bahçeleri çok uygundu. Boş ve büyük bir alan da olduğu için çok fazla çift okul bahçesinde düğününü yapmıştır. Düğün sonrasında ise okul bahçeleri düğün sahipleri tarafından tamamen temizlendikten sonra eski haline getirilirdi.

Okul Bahçesinde Düğün Yapmak

Okul bahçesinde düğün yapmak popülerleşmeye başlamıştı. Bunun sebebi ise özellikle okulda tanışan ve daha sonradan evlenmeye karar veren çiftlerin bunu çok romantik olarak görmesiydi. Özellikle tanıştıkları ve okudukları okulun bahçesi bir düğün salonu kadar genişse çiftler okul bahçesinde evlenme kararı alır.

Okul bahçeleri müdür tarafından alınan izin doğrultusunda düğün alanına çevrilebilmekteydi. Düğün salonlarına ve açık hava salonlarına göre daha uygun fiyatlı olduğu için çiftler tercih etmekteydi.

Okul Bahçelerinde Düğün Yapılması Yasak mı?
Okul Bahçelerinde Düğün Yapılması Yasak mı?

Okul bahçelerinde müzik düzenekleri, oturma planları ve yemekler gibi tüm organizasyon ya düğün sahibine ya da organizasyon şirketine aittir. Okul ile alakalı hiçbir işlem yapılmamaktadır. Eğer okul bahçelerinde bank gibi oturma yerleri varsa bunların hepsi kaldırılıp, düğün masaları ve sandalyeleriyle süslenir. Okulun duvarları ve demirleri de düğün sahibi tarafından süslenir.

Okul bahçesinde düğün yapmak için hafta sonunu beklemek de gerekir. Düğün hazırlıkları çok uzun sürdüğü için öğrenciler okuldayken bunu yapmak mümkün olmaz. Fakat yaz ağlarında düğün yapmak isteyen kişiler okul bahçelerini tercih etmekteydi. Böylece süslemeye, hazırlamaya ve toplamaya zaman vardır.

Okul Bahçesinde Düğün Yapmak Yasaklandı Mı?

Okul bahçesinden düğün için izinler okul müdürü tarafından verilmekteydi. Fakat ek çok kişi eğitim alanlarını eğlence alanına çevirmeye başladığı için veliler tarafından şikayetler de gelmekteydi. Aynı zamanda düğün eğlencesi bittikten sonra okulda ister istemez dağınıklıklar ve kirler kalmaktaydı.

Okul bahçesinde düğün yapmak öğretmenler ve öğrenciler için güvenlik sorunu da oluşturabileceği için, öğrenciler okul bahçesinde öğretim gördükleri zaman dışında da vakit geçirebileceği için artık yasaklandı. Okul bahçelerinin tamamen eğitim ve öğretime yönelik bir amaçla kullanılabileceği duyurulmuştur.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çıkarılan hükümden sonra kantin hariç okullarda hiçbir şekilde işletme faaliyeti ya da bir işlettirme gerçekleştirilmeyeceği duyurulmuştur.

1
mutlu
Mutlu
6
_zg_n
Üzgün
3
sinirli
Sinirli
3
_a_rm_
Şaşırmış
2
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!