Orman Genel Müdürlüğü Türkiye Geneli Personel Alıyor

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilanda Türkiye geneli personel alımı yapılacağı açıklandı. 11 Ekim 2021 tarihinde başlayacak olan başvurular 20 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek. Uygun şartları taşıyan adaylar online şekilde başvuru yapabilecek.

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı Nasıl Başvuru Yapılır?

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı için başvuru yapacak adaylar şu adımları takip etmeleri gerekiyor;

 • Uygun şartları taşıyan adaylar 11 Ekim 2021 ile 20 Ekim 2021 tarihleri arasında OGM’nin resmi internet sitesi üzerinden e-devlet şifrelerini kullanarak başvuru yapabilecek. Başvuru işlemlerinin sona ereceği tarih 20 Ekim 2021 saat 23.59 olarak belirlenmiştir. Başvuru tarihi kaçıran adaylar için ek süre verilmeyecektir.
 • Online başvuru dışında kalan şahsen, posta, dilekçe veya diğer yöntemler ile yapılacak başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Adayların başvuru öncesinde e-devlet şifreleri bulunmuyorsa şifre almaları gerekmektedir.
 • Yer alan pozisyonlar için adaylar en fazla 10 adet tercih yapabilecektir.

Orman Genel Müdürlüğü Personel Alımı Şartları

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı için adayların şu şartları sağlamaları gerekiyor;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
 • Kamu haklarından mahrum olmamak,
 • Türk Ceza Kanunu 53’üncü maddesinde belirtilmiş olan suçlardan mahkum olmamak,
 • Mühendis kadrosu için üniversitelerin; Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Mikroelektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon lisans programlarının birinden mezun olmak,
 • Laborant kadrosu için; Tarımsal Laboratuvar, Laboratuvar, Laboratuvar Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak,
 • Biyolog kadrosu için; Biyoloji, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji, Moleküler Biyoteknoloji, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji lisans programlarının birinden mezun olmak,
 • Büro personeli için; İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi önlisans, Muhasebe, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları önlisans, Grafik, Grafik Tasarımı, Grafik-Grafik Tasarımı, Grafik ve Reklamcılık önlisans programlarının birinden mezun olmak gerekmektedir.
 • Adaylardan ayrıca 2020 veya 2021 KPSS puanlarının da en az 60 olması şartı aranacaktır.
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!