MSÜ Sınavı Ne Zaman, Kaç Saat Sürüyor?

MSÜ Sınavı katılım gösterecek adaylar tarafından merakla bekleniyor. Her yıl ÖSYM tarafından düzenlenmekte olan ve üniversite sınavından önce gerçekleştirilen Milli Savunma Üniversitesi için 2022 yılı sınavları yarın yapılacak. Sınava katılacak adaylar 120 sorudan sorumlu olacak.

MSÜ Sınavı Ne Zaman?

MSÜ Sınavı 27 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. Saat 10.00’da başlayacak olan sınava, sınav başlama saatinden sonra gelen adaylar ise salona alınmayacak. Bu yüzden sınava katılım sağlayacak olan adayların sınav süresine çok dikkat etmeleri gerekiyor.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada ayrıca sınava girecek olan adayların belirli noktalara dikkat edilmesi de istendi. Yapılan açıklamada adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesi’nin mutlaka yanlarında olması gerektiği hatırlatıldı. Ayrıca sınava giriş belgelerine ek olarak fotoğraflı nüfus cüzdanı, kimlik kartı ya da geçerliliği dolmamış pasaportlarının da yanlarında olması gerektiği belirtildi.

Fotoğraflı nüfus cüzdanı ya da kimlik kartı veya geçerlilik süresi dolmayan pasaportun dışında, Pembe veya Mavi karta sahip olanlar ile KKTC kimlik kartı taşıyanların da girişleri kabul edilecektir açıklaması yapıldı.

MSÜ Sınavına Kimler Girebiliyor?

Milli Savunma Üniversitesi’nde öğrenci olmak isteyen adayların katıldığı sınava belirli şartları taşıyan adaylar başvuru yapabiliyor. Bu şartlar şu şekilde;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Astsubay meslek yüksekokulları için erkek, harp okulları için kadın veya erkek olmak,
  • Başvuru tarihi itibariyle en fazla 20 yaşında olmak, astsubay meslek yüksekokulları ise 21 yaşında olmak gerekmektedir.
  • Lisa ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler, sınavı kazanmaları halinde kesin kayıt tarihine kadar mezun olacak durumda olmalıdır.
  • ÖSYM tarafından yapılan sınava katılarak sözlü mülakat için gerekli olan taban puanı almış olmak,
  • Türk Ceza Kanunu 53’üncü maddesinde belirtilmiş Anayasal düzene karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından affa uğranılsa bile hüküm giymemek,
  • Sağlık açısından herhangi bir sorun taşımamak,
  • Herhangi bir terör örgütü ile irtibat ve iltisak içinde olmamak,
  • Toplum tarafından uygun görülmeyen davranışlar sergilememek, haksız kazanç elde etmemek şartlarını yerine getirmeleri gerekiyor.
1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!