Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman?

Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuru yapacaklar için ne zaman olacağı merak ediliyor. Taşra kadrolarında görev alacak personel ve işçi alımı için başvurular geçen günlerde sonuçlanmıştı. Başvuru işlemlerini yapan adaylar şimdi kura çekim tarihinin ne zaman olacağını merak ediyor.

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Kura Çekimi

Sağlık Bakanlığı personel alımı kura çekimi tarihi başvuru yapan adaylar için merakla bekleniyor. Resmi Gazete’de yayımlanan ilan sonrasında başlamış olan Sağlık Bakanlığı personel ve işçi alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Sağlık Bakanlığı işçi alımı için başvuranlar ise aday değerlendirmesi için kura çekimini bekliyor. Kura çekim tarihleri ve saatleri ise bakanlıktan yapılan açıklamaya göre belli oldu.

Açıklanan duyuruya göre bakanlık işçi değerlendirmesini kura sistemi ile yapılacak. Kura çekimi ise tek bir merkezde yapılacak ve noter huzurunda gerçekleştirilecek. Ankara’da yapılacak olan kura çekimi 6 Nisan 2022 tarihinde 09.00 ve 18.00 saatlerinde tamamlanacak.

İŞKUR tarafından bakanlığa iletilmiş olan listenin sonucuna göre bakanlık tarafından 6 Nisan 2022 tarihinde kura çekiminin tamamlanmasının ardından kura sonucuna göre adaylar görüşmeye çağrılacak. Bakanlığın tüm Türkiye genelinde vermiş olduğu ilanda pek çok iş koluna yönelik alım yapılacağı ifade edilmişti.

Sağlık Bakanlığı Hangi Kadrolara İşçi Alıyor?

Sağlık Bakanlığı yayınladığı liste ile Türkiye genelinde pek çok işçi alacak. Sağlık personeli için ise açılan kontenjanlar başlıca şu şekilde; Biyolog 3 (Lisans), Çocuk Gelişimcisi 49 (Lisans), Dil ve Konuşma Terapisti 26 (Lisans), Diyetisyen 170 (Lisans), Ebe 800 (Lisans), Fizyoterapist 195 (Lisans), Hemşire 4397 (Lisans), Hemşire 778 (Ortaöğretim), İş ve Uğraşı Terapisti (Ergoterapist) 23 (Lisans), Odyolog 26 (Lisans), Perfüzyonist 7 (Lisans), Psikolog 146 (Lisans), Sağlık Fizikçisi 14 (Lisans), Sosyal Çalışmacı 73 (Lisans), Sağlık Teknikeri Adli Tıp 12 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ağız Diş Sağlığı 111 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ameliyat 34 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Anestezi 554 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Çevre Sağlığı 34 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Diş Protez 34 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Diyaliz 85 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Eczane 61 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Elektronörofizyoloji 20 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Evde Bakım 49 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Fizik Tedavi 70 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri İlk ve Acil Yardım 596 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri İş ve Uğraşı Terapisi 11 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Laboratuvar 237 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Odyometri 57 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Ortopedi 65 (Ön Lisans), Sağlık Teknikeri Patolojik Anatomi 13 (Ön Lisans)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!