Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı Yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre kurum bünyesinde görev yapacak sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. Yayınlanan ilan kapsamında MSB personel alımında lise, ön lisans ve lisans mezunları arasından uygun şartları taşıyan adaylar arasından seçim yapacak. Yapılacak olan alım için adaylardan KPSS puan şartını sağlamaları gerekiyor. Aynı anda 5 farklı ilde çeşitli alanlara yönelik alım yapılacağını açıklayan MSB personel alımı için başvurular ise 1 Nisan tarihi itibariyle başladı.

21 Nisan 2022 tarihine kadar devam edecek olan başvurulara uygun şartları taşıyan adaylar başvuru yapabilecekler. 657 sayılı kanun kapsamında kadroları tahsis edilecek olan adaylardan toplamda 200 personel alımı gerçekleştirilecek. Terziden diyetisyene kadar farklı pozisyonlarda alımlar yapılacak.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı Nasıl Başvuru Yapılır?

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı duyuru ile Hizmetli, Aşçı, Berber,  Garson, Şoför, Terzi, Kaloriferci, Elektrik Ustası, Boyacı, Psikolog , Veteriner Hekim, Diyetisyen , Tekniker ve Teknisyen alanlarında farklı illerde, toplamda 80 personel alımı yapacak. Başvuruların şu şekilde yapılması gerekiyor;

  • Başvurular online ortamdan yapılacak olup bunun dışında yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Başvurular MSB Personel Temin adresi üzerinden yapılacaktır.
  • Sisteme adaylar e – devlet şifreleri ile giriş yapabilirler. Sisteme giriş yaptıktan sonra adaylardan istenen tüm bilgiler eksiksiz ve doğru olarak girilmelidir. Eksik ya da hatalı bilgi veren adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Alım yapılacak iller İstanbul, Ankara, İzmir, Balıkesir, Yalova bölgeleridir.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı Şartları Neler?

Başvuru yapmak isteyen adaylardan istenen şartlar şu şekilde;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Türk Ceza Kanunu 53’üncü maddesinde belirtilen Anayasal düzene karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,
  • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,
  • İlgili pozisyonlar için başvuru ekranında açıklanan asgari eğitim şartlarını sağlamak,
  • 2020 – 21 KPSS’den asgari puan şartlarını sağlamak gerekmektedir.

Uygun şartları sağlayan adaylar ilgili pozisyonlara başvurularını yapabilecekler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!