Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personel Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak personel alımı yapılacağı açıklandı. Toplamda Türkiye genelinde 202 personel alımı yapılacak ilana uygun şartları taşıyan adaylar 16 Nisan’a kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Başvuruların e – devlet üzerinden yapılacağı alım için uygun şartları taşıyan adaylar için daha sonra kurum tarafından mülakat yapılacak.

KPSS şartının arandığı personel alımı için Türkiye geneline yönelik olarak alım yapılıyor. Bu kapsamda uygun bölge şartlarını taşıyan adayların başvuruları değerlendirmeye alınacak. Alım kapsamında öğretmen, psikolog, sosyal çalışmacı, inşaat mühendisi veteriner ve fizyoterapist gibi farklı alanlarda personel başvuruları kabul edilecek.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personel Alımı Nasıl Başvurulur?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri personel alımı için uygun şartları taşıyan adaylar şu yöntemleri izleyerek başvuru yapmaları gerekiyor;

  • İlgili pozisyonlara başvurular 1 Nisan 2022 – 16 Nisan 2022 tarihleri arasında yapılacaktır.
  • Başvuru yapmak isteyenler e – devlet sistemine giriş yaparak Adalet Bakanlığı sayfası üzerinden başvurularını yapabilirler.
  • Başvurular esnasında adaylardan istenen tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak girilmesi gerekmektedir. Adayların eksik ya da hatalı olarak girdikleri bilgiler sonucunda başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Adaylar için gerekli bilgiler e – devlet sistemi üzerinden çekilecektir. Bu yüzden sistem bilgilerinde yanlışlık olan adayların ilgili kuruluşlara başvuru yaparak bilgilerini değiştirmeleri gerekmektedir.
  • Her aday bir pozisyon için başvuru yapabilir.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Personel Alımı Şartları Neler?

Adayların pozisyonlara başvuru yapabilmeleri için belirli şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Bu kapsamda talep edilen şartlar şu şekilde;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Türk Ceza Kanunu 53’üncü maddesinde ifade edilen Anayasal düzene karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından affa uğranılsa bile mahkum olmamak,
  • 2020 – 2021 yılı KPSS B ya da pozisyona göre KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almak gerekmektedir.

Uygun şartları taşıyan adaylar pozisyonlara başvuru yapabilecekler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!