TSH201U Seyahat Acentacılığı ve Tur Operatörlüğü Ders Notları ve Çıkmış Sorular

06.08.2020
A+
A-

Açıköğretim Seyahat Acentacılığı ve Tur Operatörlüğü dersi bir çok açıköğretim bölümünün ortak derslerinden bir tanesidir. “Seyahat Acentacılığı ve Tur Operatörlüğü” dersi 6 kredilik bir ders olup uygulama ve staj bulunmamaktadır.

Seyahat Acentacılığı ve Tur Operatörlüğü dersi için öğrenme olanaklarını sizler için oluşturduk, derledik ve hizmetinize sunduk. Önceki yıllara ait çıkmış sorulara, deneme sınavlarına, ders notlarına, ders kitaplarına ve ders videolarına aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz. Ayrıca yazının devamında ders ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çıkmış sorular ekampüs sayfanızda yayımlanmakta olup öğrencilerin bizlere göndermesi ile sitemize eklediğimiz online deneme sınavlarından oluşmaktadır. Daha fazla soruya erişebilmek için sizlerde ekampüs sayfanızdan çıkmış soruları tarafımıza BURAYA tıklayarak gönderebilirsiniz.

Ders notlarının büyük çoğunluğu öğrenciler tarafından hazırlanmış ve bize gönderilmiştir. Sizlerinde ders çalışırken hazırladığınız ders notları var ise BURAYA tıklayarak bize gönderebilir ve sayfamızdan sizin adınıza paylaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Seyahat Acentacılığı ve Tur Operatörlüğü dersi için 1 adet arasınav ve 1 adet dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Arasınavın %30’u ile Dönemsonu sınavının %70’i alınarak toplanmakta ve sınıfın genel ortalamasına göre harf notu verilmektedir.

Ders AdıDers KoduZorunlu/SeçmeliTeori + UygulamaAKTS
Seyahat Acentacılığı ve Tur OperatörlüğüTSH201UVII.YARIYIL0+06.0
Seyahat Acentacılığı ve Tur Operatörlüğü Ders Çalışma Ortamları
blankArasınav Soruları için TIKLAYINIZ.
Final Soruları için TIKLAYINIZ.
blankDERS NOTLARI
blankDERS KİTAPLARI
blankDERS VİDEOLARI

Ölçme ve Değerlendirme:

Değerlendirme Yöntemi ve Geçme Kriterleri
SayısıYüzde (%)
1.Ara Sınav130
Dönem Sonu Sınavı170
Toplam (%)100

Açıköğretim Seyahat Acentacılığı ve Tur Operatörlüğü Ders İçerikleri:

HaftalarKonular
1. HaftalarSeyahat acenteciliği seyahat acenterinin turizm endüstrisindeki yeri, seyahat acentelerinin sınıflandırılması,
2. HaftalarTur operatörlüğü; tur operatörleri ile seyahat acenteleri arasındaki farklılıklar, tur operatörlerinin sınıflandırılması,
3. HaftalarHava yolu taşımacılığı; hava yolu taşımacılığının tarihçesi
4. HaftalarSeyahat acenteciliği mesleği

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.