AÖF Puan ve Not Hesaplama

Açıköğretim öğrencileri her yıl en az 4 adet sınava girmekte. ( Güz dönemi ve bahar döneminde 2 adet sınav, bir adet yaz okulu sınavı) Sınav sonuçlarına göre belli puan alıp derslerden geçmektedirler. Sınav sonrasında sınav sonuçlarının açıklanması 10 – 20 günlük bir süreç olduğu için öğrenciler kendi notlarını kendileri hesaplamayı tercih ediyor.

AÖF Puan ve Harf Notu Hesaplama Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki açıköğretim puan ve not hesaplama tablomuz ile öğrencilere notlarının hesabını, genel not ortalamalarını, o dersten geçtiklerini veya kaldıklarını söyleyebiliyoruz. Açıköğretim not hesaplama formumuz sadece sizin gireceğiniz veriler üzerinden çalıştığı için çan eğrisi ve standart sapma hesaplarını dahil etmeden geçme notunuzu ve harf notunuzu oluşturacaktır. Hesaplamaya dahil edilmeyen kriterler olması nedeniyle öğrenci sayfanızdan farklı harf notu görmeniz olasıdır.

Açıköğretimde üst sınıftan ders alma ve sınıf geçme notu 2.00‘dır. (genel not ortalaması) Her ders için geçme notu ise 35‘dir. ( Geçme Notu Duyurusu ) Eğer hesapladığınız başarı notunuz 35’in altında kalır ise o dersten FF ile kalırsınız. Genel not ortalamanız 2.00’ın üzerinde ve dersleriniz CD, DC veya DD ise bu derslerden geçer, genel not ortalamanız 2.00’ın altında ise bu derslerden kalırsınız. Aşağıdaki görsel anlatım size daha net fikir verecektir.

Açıköğretim Puan ve Not Hesaplama

Yukarıdaki tablo sonuçlarının aşağıdaki fotoğrafa bakara yorumlayabilirsiniz. Kafanızın karıştığı durumlarda konu altından yorum yazarak sorularınızı sorabilirsiniz.

aof ders gecme sistemi

aof ders gecme sistemi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 994 YORUM
 1. Hamide dedi ki:

  Bir sorum daha olacak ilk sene güz doneminde FF olan dersim vardi onu yaz okulumda BB yaptım ama hala güz döneminde FF görunüyo Güz dönemi gnosuda 1.56 FF olarak mı hesaplanmıstr yoksa BB olarak mi

  1. Admin dedi ki:

   Yaz okulunda geçtiğiniz için yaz okulu kısmında yeni harf notunuz yazar. Baktığınız yılın güz döneminde her zaman FF olarak kalacaktır ve o dönem not ortalamasında FF olarak hesaplanır. Genel not ortalamasında son aldığınız harf notu hesaplanır.

 2. Emine Çiçek dedi ki:

  Merhaba
  2 tane koşullu geçerim var bir sonraki dönem 2,00 üstünde olursam yani güz dönemini bitirdik.
  bahar döneminde mi 2,00 üstü olursa geçebileceğim.
  Ayrıca 1 adet de ff var.
  Teşekkür ederim

  1. Admin dedi ki:

   FF dersiniz her durumda kalıyor, tekrar almanız gerekli. Koşullu geçer dersleriniz için dönemlik değil Genel Not Ortalamanıza bakılır. GNO’nuz 2.00’ın üzerinde ise koşullu dersleriniz geçmiş olur.

 3. esma dedi ki:

  merhaba genel not ortalamam 1.89 5 tane koşullu geçtiğim ders var. ikinci dönem kaldıgım 7 kredilik bir ders var ondan kaç almam gerek ki ortalamam 2 ye yükselsin yada 5 tane koşullu geçtiğim ders varken mezun olur muyum

  1. Admin dedi ki:

   4 yıllık lisans okuyorsanız 7 kredilik tek ders AA gelse dahi GNO’nuz 2.00’ı geçmiyor. 2 yıllık önlisans okuyorsanız 7 kredilik dersinizi AA getirdiğinizde GNO’nuz 2.00’ı geçecektir.

 4. Recep dedi ki:

  İşletme dersinden arasınav notum:58,33
  Dönem sonu notum:42,50
  Ortalama:47,24 CD tüm derslerin ortalaması 2,17 bu sonuca göre işletme dersinden geçtim mi?İlginize teşekkürler..

  1. Admin dedi ki:

   Evet, işletme dersini geçmişsiniz.

 5. Rap dedi ki:

  Ortalamam genel ortalama 1 81. 4 tane dersim var bahar doneminde alacagim bir tanesi ff ama ff olan kredisi 6 digeri birtanesi 6 digeride 6 bir tanesinin krediside 3 bun son 3 tanesini daha secmedim henuz bunlarin 4 tanesini versem gno 2 olur mu veya 2 ustu bi hesaplar misin admin

  1. Admin dedi ki:

   4 yıllık lisans okuyorsanız 4 dersinizi AA getirdiğinizde, 2 yıllık önlisans okuyorsanız 4 dersinizi BB civarı getirdiğinizde ortalamanız 2.00’ı geçebilmektedir.

   1. Rap dedi ki:

    2 yillik okuyorum mesela cc gelse 3 tanesi bir tanesi dd olsa 2 yi gecmezmi

   2. Admin dedi ki:

    Geçmez maalesef.

    1. Rap dedi ki:

     Ama 4 tane dersin kredisi toplam 21

    2. Admin dedi ki:

     21 kredi olan 4 dersiniz ortalama BB olmalı. Ortalaması BB’nin altında kalır ise GNO 2.00’ı geçmiyor malesef.

 6. burak dedi ki:

  Merhaba ortalama burda 3.75 gelirken çan eğrisi ile bana gelen 2.90 bu fark fazla değil mi?

  1. Admin dedi ki:

   Online sınavlarda genel olarak çok yüksek puanlar alındığı için çan eğrisi epey yükselmiş durumda. Bu nedenle yüz yüze sınavlarda bu kadar fark olmaz iken online sınavlarda bu kadar olabiliyor.

 7. Sakin dedi ki:

  Merhaba.Buradaki not hesabıyla açıklanan notlarım tutarsızlık gösteriyor.. Hatta aynı not ortalamasına farklı harf notları verilmiş. Acaba bir yerlerde sıkıntı mı var?

  1. Merve dedi ki:

   Burda çan eğrisile not hesaplanmıyor AÖF çan eğrisi var o yüzden değişiklik gösteriyor

  2. Admin dedi ki:

   Merve hanıma cevabı için teşekkür ederiz. Çan eğrisi sadece üniversite tarafından sınav sonunda hesaplanabildiği için bu sayfada çan eğrisi hesaba katılmadan puan hesabı yapılıyor.

 8. Elif dedi ki:

  Merhaba 3 adet dersimden 50 ve uzeri puan aldim ama geçer degilde kosullu gecer yaziyor bi yanlislik olmus olabilir mi

  1. Admin dedi ki:

   Açıköğretimde Çan eğrisi var. Bir dersi alan tüm öğrencilerin not ortalaması o dersin harf notunu belirliyor. Aldığınız dersin not ortalaması çok yüksek ise 50 puana koşullu geçer gelebilmektedir.

 9. Elif dedi ki:

  Merhaba dersimin 3 adet dersimden 50 ve uzeri puan aldim ama geçer degilde kosullu gecer yaziyor bi yanlislik olmus olabilir mi

  1. Admin dedi ki:

   Açıköğretimde Çan eğrisi var. Bir dersi alan tüm öğrencilerin not ortalaması o dersin harf notunu belirliyor. Aldığınız dersin not ortalaması çok yüksek ise 50 puana koşullu geçer gelebilmektedir.

 10. Hakan S. dedi ki:

  Genel not ortalamam 1.98 ff dersim yok 6 tane koşullu geçer dersim kaldı sadece 5 kredilik bir koşullu geçer ders alırsam gno mu 2 yapabilir miyim ve diğer koşullu derslerimden de geçmiş olur muyum?

  1. Admin dedi ki:

   5 kredilik dersiniz için 4 yıllık lisans okuyorsanız BB, 2 yıllık önlisans okuyorsanız BC aldığınızda GNO’nuz 2.00’ı geçecektir ve diğer şartlı derslerinizde geçmiş olacaktır.

 11. Göktuğ dedi ki:

  Üniversitede okurken ikinci üniversite hakkından faydalanıp kayıt yaptırmıştım. Arada sınavlara girdim bazen kayıt yaptırmadışım senelerde oldu. Sonuç olarak Benim sistemde kredi toplamım 231 görünüyor. Ama ben hesağladığımda 248 çıkıyor. Not ortalamam 2.6 bu dönem mezun olurum diye planlıyordum. Neden böyle bir fark bardır arada. Aöf bürosunu aradığımda son 6 dersi aldığımda mezun olabileceğimi söylemişlerdi. Bundurumda mezun olabilecek miyim? Neden böyle bir problem oldu anlamadım.

  1. Admin dedi ki:

   Son 2 yıldır açıköğretimde bazı dersler ekleniyor bazı dersler kaldırılıyor. Muhtemelen aldığınız bazı dersler kaldırıldığı için sizin hesapladığınızdan daha düşük kredi çıkıyor. Durumunuzu tam olarak bilmediğimiz için en doğru bilgiyi aof bürosundan, aosdestek sitesinden alabilirsiniz.

 12. Ömer dedi ki:

  Merhaba, İngilizce Baiarı notum diğer derslerimden bir kaç puan yüksek olmasına rağmen İngilizce harf notum CD diğer derslerim CC. Bu AÖF’ün bir değerlendirme hatası mıdır? Değilse sebebi nedir?

  1. Admin dedi ki:

   Açıköğretimde Çan eğrisi var. Bir dersi alan tüm öğrencilerin not ortalaması o dersin harf notunu belirliyor. İngilizce dersinde çan eğrisi diğer derslere göre daha yüksek ise aynı puanı almanıza rağmen daha düşük harf notu almanız normaldir.

 13. Osman dedi ki:

  Mrb Admin;
  Aof lisans bu yıl kayıt yaptım. Güz donemi toplam 6 dersim vardı 1 dersim FF, 4 ders tende sorumlu geçmisim gno haliyle 2.00′ nin altında bahar döneminde üstten ders alabiliyormuyum.
  Teşekkürler iyi çalışmalar…

  1. Admin dedi ki:

   Programa ilk kez kayıt yaptıran öğrenci, kayıt yaptırdığı öğretim yılının güz döneminde okutulan tüm derslerini almak zorunda olup üst yarıyıllardan ders alamaz. Kayıt yaptırdığı öğretim yılının bahar döneminden itibaren üst yarıyıllardan ders alabilir. Sizde bahar döneminde üstten ders alabilirsiniz.

 14. Fatma Dilara dedi ki:

  Merhaba ben birinci sınıf birinci sınıf derslerim den altı dersten dördünden kaldım ikinci dönem bu derslerden geçmem için aynı derslerimi seçmeliyim. Birde ortalamam 0,68 ikinci dönemdeykiyle birleşecekmi yoksa ikinci dönemin etkisi olmazmı. Bu dersleri çok çalışsam bile bu dönem halledemeyip yaz okuluna mı bırakıyoruz

  1. Admin dedi ki:

   Her ders kendi döneminde ve yaz okulunda alınabiliyor. Güz dönemi dersinizi bahar döneminde alamıyorsunuz. Dönem not ortalamanız ve Genel not ortalamanız bulunuyor. Aldığınız tüm derslerin ortalaması Genel Not ortalaması olarak hesaplanıyor.

 15. Ayşe dedi ki:

  Admin güz döneminn iki dersini bahar döneminn yaz okulu sınavında veremezmiyim.onun ücretinide bahar dönemi kaydıylamı yatryrz acaba?

  1. Admin dedi ki:

   Her ders kendi döneminde ve yaz okulunda alınabiliyor. Güz dönemi dersini bahar döneminde alma şansınız bulunmuyor. Yaz okulunda ücreti ile alabilirsiniz. https://www.aof.com.tr/2021-yaz-okulu-kayit-islemleri.html

 16. Melek dedi ki:

  Aldığım notları burda hesaplıyorum neden ortalama birbirini tutmuyor. Burası yanlş mı

  1. Admin dedi ki:

   Aof’de çan eğrisi bulunuyor ve dersi alan tüm öğrencilerin dönem sonundaki notlarına göre belirleniyor. Çan eğrisi sadece Üniversiteler tarafından hesaplanıp paylaşılmadığı için bu sayfadaki hesaplamada çan eğrisi bulunmuyor. Online sınavlarda herkes yüksek not aldığı için çan eğrisi yükselmiş olup yüksek notlarda düşük ortalama gelmektedir.

 17. Melek dedi ki:

  Aldığım notları burda hesaplıyorum orda düşük ortalma burası yüksek çıkıyor. Burası yanlş mi hesaplıyor anlayamadm

  1. Admin dedi ki:

   Aof’de çan eğrisi bulunuyor ve dersi alan tüm öğrencilerin dönem sonundaki notlarına göre belirleniyor. Çan eğrisi sadece Üniversiteler tarafından hesaplanıp paylaşılmadığı için bu sayfadaki hesaplamada çan eğrisi bulunmuyor. Online sınavlarda herkes yüksek not aldığı için çan eğrisi yükselmiş olup yüksek notlarda düşük ortalama gelmektedir.

 18. Hamide dedi ki:

  Bn bütün derslerden gectim ama genel not ort. 1.56 2.0 üzeri olmadıgı icin uyarı olarak gösterdi mezun olamadim sadece DD olan dersimi yükseltsem yeterli olur mu yoksa CC,BC olan derslerimdende mi gircem sınava

  1. Admin dedi ki:

   Tüm dersleri aldıysanız mezun olmak için GNO’nuzun 2.00 olması gerekmektedir. Tek ders ile GNO’nuz 2.00’ı geçecek gibi görünmüyor. Yüksek kredili derslerden almanız gerekebilir.

   1. Hamide dedi ki:

    Anladım 1 sorum daha olucak ilk sene güz döneminden FF dersim vardı onu yaz okulunda BB yaptım ama hala güz döneminde FF olarak görunuyor ve gno 1.56 FF olarak mi hesaplanmıs hali yoksa BB olarak hesaplanmıs hali bunu nerden ögrenebilirim

   2. Admin dedi ki:

    Yaz okulunda geçtiğiniz için yaz okulu kısmında yeni harf notunuz yazar. Baktığınız yılın güz döneminde her zaman FF olarak kalacaktır. Genel not ortalamasında son aldığınız harf notu hesaplanır.

 19. Admin dedi ki:

  BİLGİLENDİRME: Sitemizde oluşan teknik bir sorun nedeniyle 3 gün öncesine dönmüş bulunmaktayız. Sorun nedeniyle soru soran arkadaşlara cevap yazamadık. Sorularınızı tekrar eklemeniz durumunda sorularınızı ivedilikle cevaplayabiliriz.

 20. Nergis dedi ki:

  Admin merhaba geçen dönemde ortalamam 2,28 idi tek dersten sınava girdim bu tek ders için dd ya da cd alsam mezun olabilir miyim ?

  1. Admin dedi ki:

   Evet Mezun olabilirsiniz.

 21. Mazlum dedi ki:

  Merhaba, vizesinden 95 aldığım sınavın finalini kaçırdım. Son dersimdi. Bütünleme sınavı açılacak mı ? Açılacaksa kayıt sitem üzerinden nasıl kayıt yaptırabilirim ? İlginiz için teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Anadolu Üniversitesi için soruyorsanız bütünleme sınavı yapılmıyor. Yaz okulu sınavı yapılmakta olup ücreti ile dersi alabilirsiniz. https://www.aof.com.tr/2021-yaz-okulu-kayit-islemleri.html

 22. Şeyda dedi ki:

  30 puan kaç net oluyor

  1. Admin dedi ki:

   9 net ile 30 alabilirsiniz.

 23. Yardımm dedi ki:

  2.66 ortalamam var 1. Yıl 1. Dönem 7 kredilik dersim FF dersimi CB ile geçersem ortalamam kaç olur.

  1. Admin dedi ki:

   Hesaplamamızı diğer tüm dersleri aldığınızı düşünerek yaptık. 4 yıllık lisans okuyorsanız 2,65, 2 yıllık ön lisans okuyorsanız 2,64 olur.

 24. furkan dedi ki:

  Merhaba Admin ben işitme engelliyim. Vizeden 25.000 aldım finalden 12 dogru ve 12 yanlıs kaç puan alır gecer mı gecersiz mi yardımcı olurmusun

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Furkan, 35 barajını geçebilmek için finalden en az 39,5 alman gerekiyor. 12 doğru 12 yanlış 9 net yapıyor. 9 net ile 30 alabiliyorsun.

 25. Eyimas dedi ki:

  Genel not ortalaması bahar donemi icin 2:00 olursa o derslerden gecmis mi bulunuyorum. 4 dersten girdim sinava . Birde denetim 54 gecmek en az kac almak gerekiyo tesekkurler ..

  1. Admin dedi ki:

   Mezun olabilmek için Genel not ortalamanızın 2.00 ve üzeri olması gerekir. Dönem not ortalaması 2.00’ın altında olabilir. FF olan dersler her şekilde kalır, koşullu geçer dersleriniz Genel not ortalaması 2.00 ve üzeri olursa geçer. Vizesi 54 olan dersinizden 35 barajını geçmek için finalde 27 almanız gerekmektedir.

 26. Hüseyim dedi ki:

  Kredi olayı nedir misal benim türk dili 1 kredi 3 diyor ne oluyor anlatabilecek varmı

  1. Admin dedi ki:

   Her ders kredi miktarı oranında GNO’ya etki eder. Ayrıntılı açıklama için bağlantıyı inceleyebilirsiniz: https://www.aof.com.tr/acikogretim-can-egrisi-ve-not-hesaplama.html

 27. yılmaz dedi ki:

  2019-2020 güz döneminde finallere girmediğim için 4 ders FF düştü, ancak bu dersleri daha sonra Yaz okulunda verdim, ve yıllık not ortalaması 2,63 oldu, sorum şu yıllık not ortalaması hesaplanırken bu 4 dersten daha önce almış olduğu FF notları dönemlik yada yıllık not ortalamasını nasıl etkiler

  1. Admin dedi ki:

   Her ders GNO’ya bir kez etki eder. Daha önce FF aldığınız etkisi 0 iken şu anda bu dersleri geçtiğiniz için etkisi aldığınız harf notu kadar olur. FF olan 0 etki değerlendirmeye alınmaz.

 28. ahmet dedi ki:

  daha önce 1.78 genel ortalama ile koşullu geçer 4 ders vardı.. genel ortalama 2.00 olunca geçtiye dönmüştü.. bu dönem genel ortalama 2nin altına düşecek gibi görünüyor.. bu 4 ders yine koşullu geçer e döner mi yoksa geçti olarak kalır mı?

  1. Admin dedi ki:

   Koşullu geçer derslerinizin geçer olması için GNO’nuzun 2.00 ve üzeri olması gerekir ve bu mezuniyet şartıdır. GNO’nuz 2.00’ı geçmediğinde bu dersleri alabilmeniz ve notunuzu yükseltebilmeniz için bu dersler kalır olarak işaretlenir. Hepsini almanız şart değildir, GNO’nuzu 2.00 yapacak kadar ders alıp GNO 2.00’ı geçtiğinde diğer koşullu derslerini geçer.

 29. Aleyna dedi ki:

  Merhaba ben vize den o sıfır aldm finaldede 10 net çıkarsam yeterli mıdır geçmem için

  1. Admin dedi ki:

   Vizeden sıfır aldığınızda finalden en az 15 net yapmanız gerekmektedir.

 30. Hande dedi ki:

  İlk sınavdan 95 aldım
  İkincisinden sıfır alsam kaç ortalamam olur? Çünkü yetiştiremedim bu sefer ve emin değilim yaptıklarımdan

  1. Admin dedi ki:

   Finalden sıfır aldığınızda not ortalamanız 28,5 olur ve 35’in altında kaldığınız için bu dersten FF ile kalırsınız.

 31. Muhittin dedi ki:

  Merhaba Admin Vizeden 52.500 aldım finalden kaç alırsam geçerim acaba

  1. Admin dedi ki:

   35 barajını geçebilmek için finalden 27,5 almanız gerekmektedir.

 32. Cesur dedi ki:

  Anadolu üniversitesi 2021 güz döneminde 4 ders aldım ve 3 dersten geciyorum ancak tek dersten kalıyorum bu tek dersi verince mezun olucam tek dersi en erken nasıl verebilirim.

  1. Admin dedi ki:

   Temmuz – Ağustos ayında Yaz okulu yapılacak. Yaz okuluna kayıt yaptırarak bu dersi alıp geçtiğinizde mezun olabilirsiniz.

 33. esrakübra dedi ki:

  merhabalar Admin ; vize notum 65 finalden en az kaç almalıyım geçmek için.

  1. Admin dedi ki:

   35 barajını geçebilmek için finalden 22,5 almanız gerekmektedir.

 34. Şeyda dedi ki:

  Vizeden 27.50 aldım finalden kaç almam gerekiyo

  1. Şeyda dedi ki:

   Bu arada kredi 6.0

  2. Admin dedi ki:

   35 barajını geçebilmek için finalden 38,5 almanız gerekmektedir.

 35. ahmet dedi ki:

  daha önce 40 aldığım ders CC olabiliyordu.. online sınav için de aynı durum geçerli mi, yoksa CC için illa 50 olması mı lazım?

  1. Admin dedi ki:

   CC olması için artık şu puan olmalı şeklinde söylenemiyor. Açıköğretimde çan eğrisi olduğu için dersi alan tüm öğrencilerin not ortalaması harf notlarını belirliyor. Online sınavlarda notlar çok yüksek olduğu için bazı derslerde 75’e CC gelebilir iken bazı derslerde 40’a CC gelebiliyor.

 36. Ibrahim dedi ki:

  Admin cevaplarsaniz sevinirim 2020-2021 vize ve final yuzde kac alarak hesapalama yapicaz yanide donem başı ve sonu online sinav yuzdelik guncel hesaplamasi kac

  1. Admin dedi ki:

   2020 – 2021 güz dönemi için arasınav %30, dönem sonu sınavı %70 etkili.

 37. serkan dedi ki:

  Admin merhaba,final sınavlarına giremedim büte mi kalmış oluyorum?

  1. Admin dedi ki:

   Anadolu Üniversitesinde bütünleme bulunmuyor. Finale sınavlarına girmediğiniz o derslerden kalmış oluyorsunuz. İsterseniz yaz okulunda ücretini ödeyerek tekrar alabilirsiniz. https://www.aof.com.tr/2021-yaz-okulu-kayit-islemleri.html

 38. Belinay dedi ki:

  Admin bir dersim vizeden 43,33 geçmek için finalden kaç almam gerekiyor

  1. Admin dedi ki:

   35 barajını geçebilmek için finalden 31,5 almanız gerekmektedir.

 39. Hülya dedi ki:

  Merhaba admin finalde 3 dersten ff almşim diger derslerim cc cb ile geçmişim agno ortalamam 2 altinda kalmiş yinede bütünlemeye kalmiş olmamiz gerekmiyor mu dersler tekrara alınmış diyor seneye mi vermem gerkiyor bu dersleri yaz okulunda gecmem mümkün mü kac almam gerekiyor yerdimci olursan sevinirim.

  1. Admin dedi ki:

   FF olan dersler doğrudan kalmış oluyor, şartlı olarak geçmeyip tekrar almanız gerekiyor. Anadolu Üniversitesinde bütünleme olmayıp diğer aof olan üniversitelerde bütünlemeye kalıyorsunuz, yaz okulunda bu dersleri alabiliyorsunuz.

   1. Büşra dedi ki:

    Merhaba Admin,
    Vizem 38 finale de az önce girdim 18 netim vardır diye düşünüyorum. 1 soru kaç puan? 18 neti olanın notu kaç olur? Ve dersi geçer miyim?

   2. Admin dedi ki:

    18 net ile 60 puan alır ve dersi geçersiniz.

 40. filiz dedi ki:

  final notundan 45 almak için kaç net gerekli acaba,şimdiden teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   13,5 net yapmanız gerekli.

 41. İBRAHİM dedi ki:

  Selamlar,
  İlk vize 64 ikinci baya boş bıraktım 7 -8 tane falan yaptık
  Geçermiyiz.

  1. Admin dedi ki:

   35 barajını geçebilmek için finalden 22,6 puan almalı buna karşılık 6,8 net yapmalısınız. 7-8 tane net yaptıysanız geçersiniz.

 42. sema dedi ki:

  Merhaba admin, vize notum 28, geçmek için finalden kaç almam gerekiyor

  1. Admin dedi ki:

   35 barajını geçebilmek için finalden 38 almanız gerekmektedir.

 43. hande dedi ki:

  Merhaba, vize sınavından 40.83 puan aldım finalde kaç soru net yapmam gerekiyor? Teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   35 barajını geçebilmek için finalden 32,5 puan almalı buna karşılık 9,75 net yapmalısınız.

 44. Meliha dedi ki:

  50 vize notu için finalden kaç almam gerekiyor

  1. Admin dedi ki:

   35 barajını geçmek için finalden 29 almanız gerekmektedir.

   1. Berkay dedi ki:

    Mrb admin 12 puan vize ve 12 net final kaç gelir

  2. Berkay dedi ki:

   12 vize ve 12 net final gecermi

 45. Emircan dedi ki:

  admin merhaba ara sınavım 32,50 vızeden kac net yapmam lazım tesekkurler

  1. Admin dedi ki:

   35 barajını geçebilmek için final sınavından en az 36,1 puan almanız gerekmektedir.

   1. Emircan dedi ki:

    36,10 kac net yapıyo en az kac net yapmam lazım

   2. Admin dedi ki:

    10,85 net yapıyor. 35 barajı için en az 10,85 net yapmalısınız.

 46. Yunus dedi ki:

  Merhaba Admin .
  Geçen dönemde ortalamam 2,25 idi tek dersten sınava giriyorum bu tek ders için dd alsam geçebilir miyim acaba ?

  1. Admin dedi ki:

   GNO’nuz 2.00’ın üzerinde olduğu için DD notu geçmiş olacaktır.

   1. Yunus dedi ki:

    Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim .

 47. ahmed arif dedi ki:

  ara sınav notum 55, finalden kaç almalıyım. kaç net yaparsam geçerim. netler nasıl hesaplanıyor. 1 soru kaç puan olarak hesaplanıyor. boş bırakılan sorulan nasıl değerlendiriliyor puanlamada. 30 soruda 10 boş, 10 doğru, 10 yanlış olsa yeterli olur mu geçmek için..

  1. Admin dedi ki:

   35 barajını aşmak için dönem sonu sınavından en az 26.5 almanız gerekiyor. Bunun için 8 net yapmanız yeterli olacaktır. Boş bırakılan soruların herhangi bir etkisi olmayıp her yanlış soru 0,25 doğruyu götürmektedir. 10 yanlış 10 doğru olduğunda 7.5 net sorunuz olacak ve 25 puan alabileceksiniz. Bu puan size yeterli gelmeyecektir.

 48. dastan dedi ki:

  6 KREDİLİ CBS TEMEL İSTATİSTİK DERSİNDE VİZEDE 46,67 PUAN ALDIM.. FİNALDE KAÇ ALIRSAM GEÇERİM ?

  1. dastan dedi ki:

   Admin merak ettim cevap verir misin merak ettim

  2. Admin dedi ki:

   35 barajını geçmek için en az 30 almanız gereklidir.

 49. Kübra dedi ki:

  Admin bir şey sorcam diyelim vize final den bı kaç dersten kaldık ört 2nin altında diyelim bahar döneminde mi dersi alıyoruz yoksa ikinci sene mi

  1. Admin dedi ki:

   Yaz okulu dışında her ders kendi döneminde alınabiliyor. Güz döneminden kaldığınız dersleri bir sonraki yıl güz döneminde veya yaz okulunda ekstra ücretli olarak alabilirsiniz.

 50. Havva dedi ki:

  Admin vize 85 final kaç olmalı geçmem için

  1. Ömer dedi ki:

   50 alsan geçersin

  2. Admin dedi ki:

   35 barajını geçmek için 14 puan almanız gerekli.

   1. Meryem dedi ki:

    Finallerde 30 sorudan 4 ünü boş bıraktım ders notum kaç gelir.100 üzerinden