2021 Yaz Okulu Kayıt İşlemleri

21.06.2021
A+
A-
Google News Açıköğretim Sitesi

2021 Yaz Okulu kayıtları başlıyor. 2020 – 2021 yılı koronavirüs pandemisi nedeniyle online sınavlarla geçiyor. 2020 yılı güz, bahar ve yaz okulu sınavları online yapıldı, 2021 yılı güz dönemi ara sınavları ve dönem sonu sınavları online yapılıyor. 2021 Yaz okulu sınavının online yapılıp yapılmayacağına ilerleyen günlerde karar verilecek. Şu an için merak edilen  yaz okulu hakkında bir çok sorunuza cevap yazmaya çalışalım.

Öncelikle açıköğretimde bütünleme sınavı, tek ders sınavı, 3 ders sınavı kaldırıldı. Artık sadece yaz okulu bulunuyor. Yaz okulu kayıtları hakkında ayrıntılı bilgileri zamanı geldiğinde paylaşacağız.

2021 Yaz Okulu Kayıtları Ne Zaman?

Anadolu Üniversitesi 2021 Yaz Okulu kayıtları 5 Temmuz 2021 Pazartesi başlayıp 09 Temmuz 2021 Perşembe günü sona erecek.  Kayıtlar için 5 günlük bir süre verilmiş olmakla birlikte sonrasında ders seçimine ve kayıt işlemine izin verilmeyecek.

2021 Yaz Okulu Sınavı Ne Zaman?

2021 Açıköğretim yaz okulu sınavı 4 Eylül 2021 tarihinde yapılacak. Yaz okulu sınavları Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan son duyuruya göre yüz yüze olarak yapılacaktır.

Geçtiğimiz yıl yaz okulu hakkında detaylı bir çok bilgiyi paylaşmıştık. Bunlarla ilgili erişmek istediğiniz konulara aşağıdaki bağlantıların üzerine tıklayabilirsiniz.

Açıköğretim Yaz Okulu Soru ve Cevap
Açıköğretim Yaz Okulu Harçları

Şu anda merağınızı gidermek adına genel bilgileri paylaşmak istedik.

2021 Yaz Okulu Merak Edilenler

 • Yaz okulu ders seçme ve kayıt işlemleri 5 – 9 Temmuz tarihler arasında yapılacak ve süre uzatılmayacak.
 • Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler en fazla beş ders seçebilir.
 • Not Durum Belgesinde; genel not ortalaması 2,00 veya 2,00’nin üzerinde olan öğrenciler, FF harf notu olan ve/veya hiç almadığı ders/derslerden, en fazla beş ders seçebilir.
 • Not Durum Belgesinde; genel not ortalaması 2,00’nin altında olan öğrencilerin, FF harfnotu aldığı ders/dersler, uyarı aldığı dönemden itibaren koşullu geçer (CD, DC ve DD) harf notu aldığı ders/dersler ile hiç almadığı ders/derslerden, en fazla beş ders seçebilir.
 • Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler, derslerin yarıyıllarını dikkate olmadan ders seçimi yapabilir.
 • Öğrenci, ders seçim işlemlerini; kayıt tarihleri içinde yapar ve bu işlemlere sonradan itiraz edemez.
 • Kayıt tarihleri içinde ödeme yapılmadığı sürece ders seçimi yapılabilir. Yapılacak ödeme tutarları alınan ders/derslerin sayısına göre belirlenmektedir.
 • Ders seçimi sonunda alınan derslerin sayısına göre ödeme bilgileri oluştuğundan, ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi yapılması mümkün değildir.
 • Güz ve/veya bahar döneminde kayıt yeniletmeyenler de yaz okulundan ders alabilir.
 • Yaz okulunda hangi dersin açılacağı ilgili birim kurulu kararı ve Senatonun onayıyla yaz okulu kayıt tarihlerinden sonra belirlenir.
 • Ödemeler Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir.
 • Yaz okulu kayıt tarihinin son günü olan 9 Temmuz 2021 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir.
 • 2020-2021 öğretim yılından itibaren öğrencilere ders kitapları dijital (PDF) formatta sunulmaktadır. Öğrenciler sınavlarda ders kitabının e-Kampüs ortamında sunulan güncel versiyonundaki (PDF) içerikten sorumludur.

9 Temmuz 2021 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve yaz okulu kayıt işlemi yapılmayacaktır. Yaz okulu kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Yaz Okulu Öğretim Gideri ödemesini yapmayan öğrenciler, 2020-2021 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıt hakkını kaybeder.

Öğrencilerin yaz okulunun yapıldığı öğretim yılı bahar dönemindeki öğrencilik statüsü değişmez.

Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi; www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri” bağlantısından, 0850 200 46 10 numaralı AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masasını sistemimizde kayıtlı cep telefonu numaranızla arayarak veya size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirsiniz.

Yaz okulunda tüm derslerin açılmama olasılığı var. Bir önceki yıl olan 2018 – 2019 yılında tüm dersler açıldı. Bu yılda tüm derslerin açılmasını bekliyoruz.

2019 – 2020 yılında açıköğretim yaz okulu ücretlerine bu yıl zam yapılmadı ve geçen yıl ile aynı miktarlar belirlendi. 2019 – 2020 yaz okulu harç ücretleri aşağıdaki verilmiştir. 2020 – 2021 Yaz Okulu harçlarında bir güncelleme yapılır ise sizlere duyuracağız.

Alınan Ders Sayısına Göre Ödenecek Öğretim Gideri Ücreti
Yaz okulunda 1 Ders alan öğrenci Toplam ₺225,00 öder.
Yaz okulunda 2 Ders alan öğrenci Toplam ₺250,00 öder.
Yaz okulunda 3 Ders alan öğrenci Toplam ₺275,00 öder.
Yaz okulunda 4 Ders alan öğrenci Toplam ₺300,00 öder.
Yaz okulunda 5 Ders alan öğrenci Toplam ₺325,00 öder.
2021 Yaz Okulu (Aöf)

2021 Yaz Okulu (Aöf)

Kaynak: Anadolu Üniversitesi

Sıkça Sorulan Sorular

Yaz okulu ders seçme ve kayıt işlemleri 5-9 Temmuz tarihler arasında yapılacak ve süre uzatılmayacak.

Alınan Ders Sayısına Göre Ödenecek Öğretim Gideri Ücreti
Yaz okulunda 1 Ders alan öğrenci Toplam ₺225,00 öder.
Yaz okulunda 2 Ders alan öğrenci Toplam ₺250,00 öder.
Yaz okulunda 3 Ders alan öğrenci Toplam ₺275,00 öder.
Yaz okulunda 4 Ders alan öğrenci Toplam ₺300,00 öder.
Yaz okulunda 5 Ders alan öğrenci Toplam ₺325,00 öder.

Açıköğretim fakültesi yaz okulunda en fazla 5 ders alabilirsiniz.

Güz ve/veya bahar döneminde kayıt yeniletmeyenler de yaz okulundan ders alabilir.

Yaz okulunda hangi dersin açılacağı ilgili birim kurulu kararı ve Senatonun onayıyla yaz okulu kayıt tarihlerinden sonra belirlenir.

2021 Açıköğretim yaz okulu sınavı 4 Eylül 2021 tarihlerinde yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 88 YORUM
 1. Recep dedi ki:

  Kayıtlar 2__3 gün daha uzatılabilse çok menmun oluruz

 2. Yakup Yeşiltarla dedi ki:

  Yaz okuluna kayıt yaptırdığı halde yaptırmasını yazıyor lütfen bu sorunu düzeltin.Yemeklerimizin boşa harcamanın lütfen.

  1. Cesur dedi ki:

   Merhaba öğrencilik durumum pasif,bahar dönemindede kayıt yeniletmedim inkilap tarihi 1 dersini verdiğim takdirde mezun olacaktım bu sebeple bu dersi yaz okulunda almak istedim ve kayıt yaptırdım ancak bu pasif konusu nedir yaz okulunda bu tek dersi verirsem mezun olabiliyormuyum.

 3. Mert dedi ki:

  5 ders alıyorum 325 tutması gerekirken 363.5 istiyor geçmiş dönem borcum parayı eksik yatırsam zaten derslere giremezdim neden böyle oluyor?

  1. Admin dedi ki:

   İkinci üniversite okuyanlar veya normal öğrenim süresini aşanlar (önlisans için 4 yıl, lisans için 7 yıl) ekstra 38,5 TL ödüyor malesef.

 4. Ower dedi ki:

  AÖF Yaz okulu sınavları online olsun..

 5. Ferat dedi ki:

  9 temmuz perşembe demişsiniz. 9 temmuz cumaya geliyor.

 6. ELİF dedi ki:

  Yaz okuluna kayıt yaptırdığım ve ödemesini yatırdığım halde öğrenci sayfasında yaz okuluna kayıt yaptırmadınız diyor ve e kampüste dersler açılmıyor. Neden acaba?

  1. Hayriye TANIN dedi ki:

   Bendede aynı ne yapmaliyiz

   1. Kaan dedi ki:

    Bende de aynı hata var arkadaşlar sorunu çözebildinkz mi?

 7. Evren dedi ki:

  TSK da Suriye Harekat alanındayım bir çok sınavıma harekat alanında olduğum için girmedim neden yaz okulu yok anlamış değilim

  1. Hayriye TANIN dedi ki:

   Bendede aynı ne yapmaliyim

 8. Ercan dedi ki:

  Benim tek dersim vardı ücreti 160 değil 225 tuttu çok ilginç

  1. Admin dedi ki:

   Harç ücretleri bu yıl artırıldı. Harç ücretleri bugüne kadar açıklanmadığı için değiştirememiştik. Bugün itibariyle harç ücretlerini güncelledik.

 9. seval dedi ki:

  üniversitelerin açılmasıyla ilgili hiçbir bilgi yokken ve son durumda kapalıyken aöf sınavlarının online yapılması gerektiğini düşünüyorum.genel kanı da bu şekilde. lütfen insanların yorumları dikkate alınsın

  1. Alime dedi ki:

   Bu kadar harç parası alıyorlarsa covid gerçekse online olmalı bence 1.5 saat sinavda kalacaz kolay degil

 10. İbrahim KORALTAN dedi ki:

  Benim çocuğum okulu bırakıyor. Aynı durumda çok sayıda genç devam etmeyecek. Nasılsa açıköğretim zaten bir işime yaramayacak diyor. İkna edemedim. Sınav online olursa belki girerim diyor. Ben de ona hak veriyorum. Onca sınavları online yaptınız da neden bu sene mevcut covit 19 hastalığı tamamen bitmesini beklemiyorsunuz. Çocuğumu aşı yaptırmadım. Yetkililerden acil çözüm bekliyoruz. Bu çözüm dünyanın sonu olmayacak Ata AÖF online yapıyor da neden Anadolu üniversitesi AÖF yüzyüze de diretiyor anlayamadık. Yine de tüm görevlilere ve çalışanlara başarılar dilerim. Teşekkürler.

 11. Ömer dedi ki:

  Bu pandemi zamanında online yapılması gereken yaz okulu sınavlarının neden zora sokularak risk alınarak yüz yüze yapılacaktır.
  Korku ortamında nasıl konsantre olup cevaplara odaklanacağız.

 12. Hasan hüseyin dedi ki:

  Ey aöf yetkilileri sesimizi duyun Yaz okulu online yapılsın

 13. Muhammed Mustafa allaha kul olmak dedi ki:

  Yaz okulu sınavı çevrimiçi online yalmasını ricasında bulunuyoruz yetkililerimiz den
  İnşaallah dikete alırlar9
  Yetkililer

 14. kerem dedi ki:

  YAZ OKULU ONLİNE YAPILMALI ŞU ORTAMDA

 15. nilay dedi ki:

  Merhaba;
  Koşullu geçer derslerim var genel ortalamam 1,93 2 tane de ff dersim var yaz okulunda koşullu geçerleri de almak zorundamıyım

  1. Admin dedi ki:

   Yaz okulunda istediğiniz dersleri alabilirsiniz. Koşullu dersleri alma zorunluluğunuz bulunmuyor.

   1. Yakup Yeşiltarla dedi ki:

    Aof yaz okuluna kayıt yaptırdığm halde kayıt yaptırmasını yazıyor.Ne yapmalıyız.

 16. Mevlüt dedi ki:

  Yaz okulu sınavlarının yüz yüze olması kesinmi yoksa değişebilirmi

  1. Admin dedi ki:

   Yüz yüze yapılması planlanıyor. Koronavirüs mevcut durumdan çok daha kötü bir hal almaz ise yüz yüze olacaktır.

 17. Keziban dedi ki:

  Benim durum gano 1.97 kredim 124 ve 5 ders koşullularım var, 1. Ders 36 harfnotu DC, 2.ders 37.5 harfnotu DC, 3.ders 48.750 harfnotu CD, 4.ders 65 harf notu CD, 5.ders ise 28.750 harfnotu DC. sormak istediğim 28750 dersimi alsam ortalamam 2 olurmu ve en az kaç ot almalıyımki 2 olsun gano. Birde sormak istediğim tek ders mi yaz okulumu yada hepsini i almak zorundayım. Uzun oldu ama kafam çok karışık. Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Anadolu Üniversitesinde sadece yaz okulu bulunuyor. 5. dersinizin kredisini yazarsanız hesaplama yapabiliriz.

 18. Ali dedi ki:

  Yaz okulunda ff olan dersi almak zorunda mıyım? Üst dönemden 4 ders seçip ff olan dersi güz dönemine bırakabilir miyim?

  1. Admin dedi ki:

   FF dersleri almak zorunda değilsiniz. İstediğiniz dersi alabilirsiniz.

   1. Alime dedi ki:

    Bu kadar harç parası alıyorlarsa covid gerçekse online olmalı bence 1.5 saat sinavda kalacaz kolay degil

    1. Dilek dedi ki:

     Dünden bu yana kayıt gerçeklestiremiyorum geçmiş döneme ait borcum yok borç var diyor kayıt yaparken 325 çıkıyor ödeme yparken 363.5 TL çıkıyor sistemsel hata diyor dünden bu yana duzelmedi böyle olan varmı?

 19. Soner dedi ki:

  Yaz okulu kayıtları ne zaman

  1. Admin dedi ki:

   28 Haziran – 2 Temmuz

   1. BÜŞRA dedi ki:

    2 yıllık okuyorum ilk senem bitti (inşallah) genel ortalamam 2 ‘nın altında direk 2 ci sınıfa geçebiliyor muyum yaz okuluna girmeden? Gerekli mi yaz okulu, direk 2 ci sınıfa geçebiliyor muyum?Bilgilendirir mısıniz?

   2. Admin dedi ki:

    2. sınıftan ders alabilirsiniz. 1. sınıftan FF dersleriniz var ise bunlarla birlikte maksimum 45 kredilik ders alabilirsiniz. 2. sınıf dersleri için yaz okuluna kayıt olmanız gerekmiyor.

  2. Eda dedi ki:

   Hocam mrb bnm ortalamam dusuk oldugu icin 6tane dersim kosullu kaldi kac ders alirsam ortalamam yuksek olur diyelimki 3ders sectik 2.00 ustu olunca hepsinde geciyormuyiz

   1. Admin dedi ki:

    GNO 2.00’ı geçtiğinde koşullu olan tüm dersleriniz geçmiş olur.

 20. tugce dedi ki:

  benım 6 dersim var acaba 5 ini yaz okulunda verıp kalan 1 dersi ılk dönem alablırmıyım bahar dönemınde kalan 1 ders yıl kaybedıcem yoksa

  1. Admin dedi ki:

   Yaz okulu dışında her ders kendi döneminde alınabiliyor. Bahar dönemi dersi ise güz döneminde alamazsınız.

   1. cagman dedi ki:

    Pandemi zamanında önline olan sınavlar dan ve hiç masrafınız olmadan ücret almamanız gerekirken kitaplardan bile ücret alıyorsunuz.
    Soruyorum masrafınız nedir?
    Tek ders 160 ?
    5 ders 220

 21. Damla dedi ki:

  5dersin ücreti 220 mi

  1. Admin dedi ki:

   Tek ders alırsanız 160 TL, 5 ders alırsanız toplam 220 TL’dir.

 22. Damla dedi ki:

  Merhaba bu yaz okulunun 5 dersini seçecem tek tek topladığım da neden bu kadar ücret alınıyor bini buluyor doğru mu bu

  1. Admin dedi ki:

   Tek ders alırsanız 160 TL, 5 ders alırsanız toplam 220 TL’dir.

 23. Bünyamin dedi ki:

  6 dersim kaldı. 5 tanesini yaz okulunda almak istiyorum. kalan 1 ders için tek ders sınavı oluyormu. yoksa güz dönemindemi o dersi almam gerekiyor

  1. Admin dedi ki:

   Anadolu Üniversitesine tek ders sınavı bulunmuyor. Kalan 1 dersinizi kendi döneminde almanız gerekiyor.

 24. gülşah dedi ki:

  üst sınıftan istediğimiz dersi alabiliyor muyuz yaz okulunda yoksa kaldığımız dersleri mi almamız gerek illa

  1. Admin dedi ki:

   Yaz okulunda istediğiniz 5 dersi alabilirsiniz.

 25. Muhammet dedi ki:

  Ben dönem basında transktrip yükleyemedim şimdi yükleyebilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Öğrenci sayfanızda belge yükleme kısmını kontrol edin. Aktif ise yükleyebilirsiniz.

   1. Muhammet dedi ki:

    Hocam peki aktif olurmu dönem arasi

    1. Muhammet dedi ki:

     Aktif belgeler varda transktrip belgesi gözükmüyor iclerinde

    2. Admin dedi ki:

     Yaz okulu kayıtları başladığında aktif olabilir. Bu durum ile ilgili net bilgimiz olmamakla birlikte aof bürosuna sormanızı önerebiliriz.

 26. Uğur dedi ki:

  Yaz okulunda 1 dersim var mezun olabilmem için dersi vermem gerekiyor dersin açılmaması gibi bir durum olabilir mi?

  1. Admin dedi ki:

   Yönetmelikte Anadolu Üniversitesi istediği dersi açar şeklinde bir madde var. Şu ana kadar her yaz okulunda tüm dersler açıldı. Bu yılda tüm derslerin açılacağını düşünüyoruz.

   1. Uğur dedi ki:

    Teşekkür ederim

  2. Dilek dedi ki:

   Dünden bu yana kayıt gerçeklestiremiyorum geçmiş döneme ait borcum yok borç var diyor kayıt yaparken 325 çıkıyor ödeme yparken 363.5 TL çıkıyor sistemsel hata diyor dünden bu yana duzelmedi böyle olan varmı?

 27. ÖZGE dedi ki:

  Merhaba bu dönem sonunda tek dersim kalıyor onuda yaz okuluna kayıt olup verip geçersem mezun olabiliyormuyum?

  1. bekir dedi ki:

   bende senin gibiyim. 1 dersi yaz okulunda lıp mezun olucaz inş

  2. Admin dedi ki:

   Evet, yaz okulu sonrasında dersinizi geçtiğinizde mezun olursunuz.

   1. Bozat dedi ki:

    Hocam ben diyalizde ilk yardım ve sağlık psikolojisi dersi aldim tarnsktrip yükselsem o iki dersten muaf olurmuyum

   2. Admin dedi ki:

    Türk Dili, Yabancı dil ve Atatürk İlkeleri dersleri dışında muafiyet olmuyor malesef.

 28. Gamze dedi ki:

  Merhaba başka okuldan olup AÖF üniversitesinde yaz okulu için başvuru yapabilir miyiz

  1. Admin dedi ki:

   Anadolu Üniversitesi açıköğretim fakültesi sadece kendi öğrencileri için yaz okulu kabul ediyor. Başka üniversitelerden öğrenci kabul edilmiyor.

   1. Deniz dedi ki:

    Yaz okulu dersleri 5 den fazla olsun lütfen.Bu dönem mezun olmam için 6 ders almam gerekiyor.

    1. Seyda dedi ki:

     Merhaba kamu yonetimi bolumu okuyodum dondurdum. Simdi yaz okuluna baslarsam kac ders alabilirim uc ders alabilirmiyim

    2. Admin dedi ki:

     @Deniz Maleesef 5 dersten fazla seçilmesine izin verilmiyor. Belki seneye değişir ama bu yıl için 5 ders olacak.
     @Seyda evet üç ders alabilirsiniz.

 29. BİLAL dedi ki:

  MERHABA ONLİNE SINAV OLUP OLMAYACAĞI YAZ OKULU KAYITLARI YAPTIRMADAN ÖNCE BELLİ OLUR MU ?

  1. Admin dedi ki:

   Yaz okulu kayıtları başlamadan duyurunun yapılacağını düşünüyoruz.

 30. Kadirr dedi ki:

  Merhaba benim bu yıl 1 tane normal dersim ve ilk ve ikinci dönemden de 2 adet uygulama (staj) dersim var. Staj dersinin her birinin 24 kredisi var. Ben bu 3 dersi de yaz okulunda alabilir miyim?. Staj derslerini döneminde mi almak zorundayım. Hic staj dersi alan arkadaşım yok. İlk defa ben alacağım. Şimdiden teşekkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Önceki yıllarda staj’lar yaz okulu kapsamına alınmadı. Staj bir ders gibi olmadığı ve sınavı normal ders gibi olmadığı için yaz okuluna alınmamıştı. Pandemi şartları nedeniyle stajlar ödev şeklinde yapılıyor. Yaz okulunda açılıp açılmayacağını kayıtlar başladığında göreceğiz. Bu nedenle biraz daha beklemenizi öneririz.

   1. Deniz dedi ki:

    Yaz okulu ders sayısı 5 den fazla olsun lütfen.

 31. Busra dedi ki:

  Merhaba 5 dersim kalacak30 kredilik yaz okulunda hepsini seçebilir miyim ?

  1. Admin dedi ki:

   Yaz okulunda krediden bağımsız olarak 5 ders sınırı var. 5 dersinizi de alabilirsiniz.

   1. Ada dedi ki:

    Gno ikinin altında olursa yöne 5 ders secebilirmiyız

    1. Admin dedi ki:

     GNO’dan bağımsız olarak yaz okuluna kayıt olabilir, en fazla 5 ders alabilirsiniz.

 32. Buse dedi ki:

  merhabalar yaz okulu online olacak gibi gözüküyor. Yaz okulunda hiç almadığımız dersleri almamız mümkün mü? benim aöften 5 dersim kaldı bahar ve güz karışık hiç birini almadım direkt hepsini toplayıp alabilir miyim?

  1. Admin dedi ki:

   Evet, yaz okulunda hiç almadığınız dersleri alabilirsiniz.

  2. Osman ÖZDEMİR dedi ki:

   Okulu bitirmek için kaç tane dersim kaldığını nasıl öğrenebilirim? Teşekkürler

   1. Admin dedi ki:

    Öğrenci sayfanızdan görebilirsiniz.
    https://aosogrenci.anadolu.edu.tr/

 33. Büşra dedi ki:

  Merhaba başka aof den Anadolu aof yaz okulu kayıti yaptirabiliyor muyuz

  1. Admin dedi ki:

   Anadolu Üniversitesi açıköğretim bölümleri için böyle bir imkan bulunmuyor malesef.

 34. Ali KARAKOÇ dedi ki:

  Merhaba, Yaz okulunda alacağımız dersleri seçerek mi müracaat ediyoruz. Yaz okulu ücretini dersler senato tarafından belirlenmeden mi yatırıyoruz.
  Benim bölümümdeki 5 dersin yaz okulunda açılıp açılmayacağını nereden bileyim. Müracaat edip te yaz okulunda benim derslerin açılmaması durumunda ne olacak bilgi verebilir misiniz. Teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Şu ana kadar tüm dersler açıldı. Önce ders seçiyorsunuz, buna göre ücret belirleniyor ve harcınızı yatırıyorsunuz.

 35. İsmail KALMUK dedi ki:

  Mrb. Yaz okulu sınavları en fazla 5 ders alınıyor. Bu yaz okulu sınavında alınacak dersleri 7 ye çıkarmanızı arzuluyoruz. Sesimize kulak verip dileğimizi gerçekleştirmenizi diliyoruz. Teşekkürler

 36. İsmail KALMUK dedi ki:

  Mrb. Yaz okulu sınavında en fazla 5 ders alınabileceğimizi belirtiyorsunuz. 2021 Eylül sınavları takvimde önceden gözüküyordu ama takvimden kaldırıldı. benim eylüle 2 dersim kalma ihtimali var. Bu 2 dersimle birlikte toplam 7 dersim kalıyor bahar sınavlarından sonra. Ağustos yaz okulu sınavlarında 7 ders alma ihtimalim olasılığı varmı. Yoksa Eylülde olacak olan sınavlar hangi tarihte uygulanacak. Teşemkürler

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba,
   Yaz okulu sınavları şu an için 8 Ağustos görünüyor. Sınavların online yapılmasına karar verilir ise bu tarih değişecektir. Senato kararı ile 5 ders olarak kararlaştırıldı. Bu yılda 5 ders olarak devam edecektir.