Açıköğretim Lisesi Sınavları Online Yapılacak

Koronavirüs pandemisi nedeniyle eğitim sistemi henüz toparlanabilmiş durumda değil maalesef. Üniversiteler eğitimlerini online ve uzaktan eğitim yoluyla devam ederken sınavlarını da online olarak gerçekleştirdiler.

2020 yılında yapılması planlanan fakat koronavirüs nedeniyle ertelenen AÖL (Açıköğretim Lisesi) sınavları için yeni sınav takvimi MEB tarafından yayımlandı. MEB’in yaptığı duyuruda aöl 1. dönem sınavları online olarak 25 Şubatta, 2. dönem sınavları ise online olarak 25 Mart’ta yapılacak.

AÇIK ÖĞRETİM SINAVLARI NE ZAMAN? İŞTE AÖL SINAV TAKVİMİ!

MEB tarafından açıklanan takvime göre AÖL birinci dönem sınavları 25 Şubat’ta, ikinci dönem sınavları, 25 Mart’ta çevrimiçi (online) yapılacak. Açıköğretim Okulları Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden gerçekleşecek olan sınavın sonuçları değerlendirme sonrası ilan edilecek.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Açık Öğretim Okulları sınavlarımızı çevrim içi ortamda gerçekleştireceğiz. 1. dönem sınavları, 25 Şubat 2021’de, 2. dönem sınavları, 25 Mart’ta başlayacak.” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter’dan şu açıklamayı yaptı:

“Açık Öğretim Okulları sınavlarımızı çevrim içi ortamda gerçekleştireceğiz. I. Dönem sınavları, 25 Şubat 2021’de, II. Dönem sınavları, 25 Mart’ta başlayacak. Sınavlar, Açıköğretim Okulları Bilgi Yönetimi Sistemi üzerinden yapılacaktır. Öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

Açıköğretim Lisesi Sınavları Online Yapılacak
Açıköğretim Lisesi Sınavları Online Yapılacak
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!