AÖL 3. Dönem Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

AÖL 3. Dönem sınavları öğrenciler tarafından merakla bekleniyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2021 – 2022 yılının ikinci dönem sınavları geçen 10 Mart tarihinde yapılmıştı. Şimdi öğrenciler ise üçüncü dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını merak ediyor.

AÖL 3. Dönem Sınavları Tarihi

AÖL 3. Dönem sınavları ikinci sınavların geride kalması sonrasında öğrenciler tarafından merak ediliyor. 10 Mart tarihinde sona erken ikinci sınavlar sonunda bakanlık resmi internet sayfası üzerinden yapılan sonuçların erişime açıldığı belirtilmişti. 100 puan üzerinden yapılan değerlendirme kapsamında sınavlardan en az 45 puan alan öğrenciler derslerini başarı ile tamamlamış kabul ediliyor. Başarısız olan öğrenciler ise mevcut durumları düzeltmek için üçüncü dönem sınavlarına girmek zorunda. Bu kapsamda üçüncü dönem sınav tarihleri de merak ediliyor.

Mart ayının ilk ve ikinci haftasında online olarak yapılan sınavlara yönelik sonuçlar geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Öğrenciler girdikleri sınava yönelik sonuçları öğrenci şifresi, T.C. kimlik numarası ya da e-Devlet girişleri ile öğrenebiliyor. Sınavda başarısız olan öğrenciler ise notlarını düzeltmek için üçüncü dönem sınavlarına katılmak durumunda.

Açık Lise Üçüncü Dönem Sınavları

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 3. Dönem sınavları Temmuz ayında gerçekleştirilecek. 2022 – 2023 eğitim öğretim yılına yönelik birinci dönem sınavlarının da tarihi belirlendi. Bu kapsamda bu döneme ait olan sınavlar 2022 yılı Aralık ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

Öğrencilerin bir diğer merak ettiği soru olan sınavlar online mı yoksa yüz yüze mi olacak sorusuna da bakanlık tarafından yanıt geldi. MEB yayınlamış olduğu 2022 yılı sınav uygulama takvimi kapsamında üçüncü dönem sınavlarının da online olarak gerçekleştirilmesi bekleniyor. E-Sınav şeklinde yapılacak olan üçüncü dönem sınavlarına randevu ile giriş yapmak mümkün oluyor. Bu kapsamda öğrencilere sınavlarında 20 soru soruluyor ve soruların cevaplanması için ise 25 dakika süre tanınıyor. Geçme notu en az 45 puan olduğu için adayın girdiği dersten en az 9 doğru yapması halinde 45 puan alabiliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!