AÖL 1. Dönem Sınav ve Kayıt Tarihleri

AÖL 1. Dönem sınavları öğrenciler için merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Açık Öğretim Lisesi kapsamında eğitimlerini sürdürmekte olan binlerce AÖL öğrencisi ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemlerini 3 Ekim 2021 tarihine kadar yapabilecek.

AÖL Kayıt Başvuru ve Sınav Tarihleri

AÖL kayıt başvuru tarihleri 6 Eylül ve 3 Ekim 2021 olarak devam ediyor. Bu süre kapsamında, mazerete bağlı olarak kayıt olamayanlar ise 4 ve 8 Ekim 2021 tarihleri arasında kayıt işlemlerini yapabilecek. Kayıt işlemlerini sorunsuz olarak yapanlar AÖL 1. Dönem sınavları için katılım sağlayabilecek.

Kayıtlar kapsamında eğitim başlayacak ve adaylar ilk sınavlarına da girecek. AÖL 1. Dönem sınav tarihi için ise Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi’lerine 4 ve 5 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu tarih bu yılın başında açıklanmış olan program kapsamında olduğu için koronavirüs salgının seyrine bağlı olarak programda ise değişikliğe gidilebilir. Olası bir değişiklik kapsamında ise adaylara MEB tarafından açıklanma yapılacak. Ancak normalleşme adımları ve aşılama oranlarının artması ile birlikte sınav tarihlerinde herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

AÖL Kayıt Başvuruları Nasıl Yapılır?

AÖL kayıt yaptırmak için öğrenciler ilk olarak T.C. kimlik numarası ile anlaşmalı olan bankalara sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir. Sınav ücretini yatırmış olan öğrenciler daha sonra Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’ne başvuru yaparak ilk kayıt için gerekli olan belgeleri teslim ederek ön kayıt yaptırmak durumundadır.

Halk Eğitim Merkezi müdürlükleri kapsamında belge teslimi sırasında belirli noktalara dikkat edilmesi gerekiyor. Müdürlüklerde eksik belge veya yanlış beyanda bulunanlar için geri çevirme işlemi uygulanacaktır. Bu kapsamda başvuru öncesinde belgelerin eksiksiz ve doğru olmasına önem verilmesi gerekmektedir. Eksik belge veya bilgi ile kayıt almış olan müdürlükler ise öğrencilerin belgelerini daha sonra talep edecektir.

2021 yılı kapsamında AÖL ilk kayıt ücreti de 50 TL olarak belirlenmiş olup bu tutarın anlaşmalı bankalara yatırılması gerekmektedir. Ayrıca 10 TL okul aile birliği hesabına da yatırılması sonucunda toplam kayıt ücreti 60 TL olmaktadır. 10 TL olarak yatırılacak ücretin hesabı ise halk eğitim merkezi tarafından kayıt sırasında bildirilmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!