Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM Burs Başvuruları Başlıyor

Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM tarafından yeni eğitim dönemin başlaması ile beraber üniversite öğrencilerine verilecek olan burs için başvuru tarihleri açıklandı. Her yıl pek çok öğrenciye burs veren VGM bu yıl, burs ücretlerinde de artışa gitti. Başvurular sonucunda yapılacak değerlendirme kapsamında burs almaya hak kazanacak olan öğrencilere 8 ay boyunca 400 TL burs verilecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvuruları Başlıyor

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvuru tarihleri belli oldu. Burs takviminin belli olması ile başvuru yağmaya hazırlanan öğrenciler şartları da yerine getirmek durumunda. Bu kapsamda sürekli bir işte çalışmayan, yabancı uyruklu olmayan, okulunu uzatmayan, kamu kurumlarından burs almayanlar Vakıflar Genel Müdürlüğü bursundan yararlanabilecek.

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu değerlendirmeleri ise öğrencilerin maddi durumu ve okullarındaki başarı durumuna göre belirleniyor. Aynı zamanda eğitimlerini sürdürmekte olan ara sınıf öğrencileri ile yeni kayıt yaptırmış olan öğrenciler de bu burstan yararlanabiliyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğü 2021 2022 burs başvuruları için tarihler ortaöğretimde 15 Ekim 2021 ve 30 Ekim 2021, üniversite öğrencileri için ise 1 Kasım 2021 ile 15 Kasım 2021 tarihleri olarak belirlendi.

Geçen yıl burs almaya hak kazananlar aylık 300 TL alıyorken bu yıl 400 TL alacaklar. Ortaöğretim öğrencileri ise aylık 100 TL burs alacak.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs başvurusu yapamayacak olan öğrenciler şu şekilde belirlendi;

  • Sürekli bir işte çalışan veya en az asgari ücret düzeyinde geliri olanlar,
  • Yabancı uyruklu öğrenciler,
  • Polis ve askeri okul öğrencileri,
  • Ek süre kapsamında öğrenim gören öğrenciler,
  • Yüksek lisans ve doktora öğrencileri,
  • Başka kurumlardan burs alan öğrenciler,
  • Genel müdürlükten muhtaç aylığı alan öğrenciler başvuru yapamayacak.

Bunun dışında maddi açıdan ihtiyaç sahibi olan ve normal eğitim süresi kapsamında eğitim gören öğrenciler belirtilen süreler kapsamında Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvuru yapacak. Başvuruların sona ermesi ile birlikte kurum tarafından değerlendirme yapılacak ve hak kazanan öğrencilere 8 ay boyunca belirtilen ücret tutarınca burs ödemesi yapılacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!