AÖF İçin Kritik Sınav Açıklaması

Anadolu Üniversitesi AÖF 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı için Açıköğretim sınav ve kayıt takvimi yayınlandı. Buna göre AÖF kayıt yenileme işlemleri 8 Ekim tarihinde sona eriyor. Güz dönemi kayıt yenileme işlemlerinin tamamlanacağı İktisat ve İşletme öğrencileri ise sınavların nasıl olacağını merak ediyor.

AÖF Sınavları İçin Önemli Detaylar

Açıköğretim Fakültesi sınavları öğrenciler tarafından merak ediliyor. Sınavlar her eğitim yılında, ara sınav ve dönem sonu olacak şekilde iki kez gerçekleştiriyor. Başarısız dersi olanlar, ortalama yükseltmek veya üstten ders almak isteyenler ise yaz okulu sınavlarına katılım gösteriyor. Geride kalan dönemde AÖF öğrenci sayılarının yüksek olması ve salgın yüzünden vize ile final sınavları online olarak yapılmıştı. Fakat yaz okulu sınavları yüz yüze gerçekleşmişti.

Okulların, üniversitelerin açılması ve havaların da soğuması ile birlikte vaka sayılarında artış olduğu görülüyor. Göz dönemi kayıt yenileme işlemlerini tamamlamış olan öğrenciler ise AÖF sınavları online tekrar mı yapılacak diye merak ediyor.

Anadolu Üniversitesi tarafından 2021 – 2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimine dair detaylar paylaşıldı. İlan edilmiş olan takvim kapsamında güz dönemi ara sınavı tarihi 27 – 28 Kasım 2021 olarak belirlendi. Final sınavı olarak bilinen dönem sonu sınavları ise yeni yıl ikinci haftada 8 – 9 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek.

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan AÖF sınavlarına her yıl yaklaşık olarak 1,5 milyondan fazla aday katılım gösteriyor. Geride kalan yılda internet üzerinden yapılan dönem sınavlarının sonrasında yaz okulu sınavları online olarak gerçekleşmişti. Salgının her an artma ve tekrar etkisini gösterme ihtimali bulunduğu için Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada “Sınav tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı, ÖSYM tarafından yapılan sınavlar ve pandemi durumuna göre değişiklik gösterebilir,” ifadesine yer verildi. Bu durumda şimdilik aksi bir durum yaşanmazsa sınavlar yüz yüze gerçekleştirecek.

Öte yandan AÖF kayıt yenileme tarihleri 8 Ekim tarihi itibariyle son buluyor. 8 Ekim saat 22.00’e kadar sürecek kayıt süresi kapsamında kaydını yapmayan öğrenciler için daha sonrasında kayıt hakkı tanınmayacak. Son saatlerde yaşanabilecek yoğunluk göz önünde tutulduğunda kayıt yaptırmak isteyenler kayıtlarını bir an önce tamamlamaları gerekiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!