SOS315U İletişim Sosyolojisi Ders Notları ve Çıkmış Sorular

Açıköğretim İletişim Sosyolojisi dersi bir çok açıköğretim bölümünün ortak derslerinden bir tanesidir. “İletişim Sosyolojisi” dersi 5 kredilik bir ders olup uygulama ve staj bulunmamaktadır.

İletişim Sosyolojisi dersi için öğrenme olanaklarını sizler için oluşturduk, derledik ve hizmetinize sunduk. Önceki yıllara ait çıkmış sorulara, deneme sınavlarına, ders notlarına, ders kitaplarına ve ders videolarına aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz. Ayrıca yazının devamında ders ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çıkmış sorular eöğrenme portalında yayımlanmakta olup öğrencilerin bizlere göndermesi ile sitemize eklediğimiz online deneme sınavlarından oluşmaktadır. Daha fazla soruya erişebilmek için sizlerde ekampüs sayfanızdan çıkmış soruları tarafımıza BURAYA tıklayarak gönderebilirsiniz.

Ders notlarının büyük çoğunluğu öğrenciler tarafından hazırlanmış ve bize gönderilmiştir. Sizlerinde ders çalışırken hazırladığınız ders notları var ise BURAYA tıklayarak bize gönderebilir ve sayfamızdan sizin adınıza paylaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İletişim Sosyolojisi dersi için 1 adet arasınav ve 1 adet dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Arasınavın %30’u ile Dönemsonu sınavının %70’i alınarak toplanmakta ve sınıfın genel ortalamasına göre harf notu verilmektedir.

Ders Adı Ders Kodu Zorunlu/Seçmeli Teori + Uygulama AKTS
İletişim Sosyolojisi SOS315U VII.YARIYIL 0+0 5.0
İletişim Sosyolojisi Ders Çalışma Ortamları
deneme sinavi Arasınav Soruları için TIKLAYINIZ.
Final Soruları için TIKLAYINIZ.
ders notu DERS NOTLARI
ders kitabi DERS KİTAPLARI
video izle DERS VİDEOLARI

Ölçme ve Değerlendirme:

Değerlendirme Yöntemi ve Geçme Kriterleri
Sayısı Yüzde (%)
1.Ara Sınav 1 30
Dönem Sonu Sınavı 1 70
Toplam (%) 100

Açıköğretim İletişim Sosyolojisi Ders İçerikleri:

Haftalar Konular
1. Haftalar İletişim Sosyolojisinde Tanımlar ve Kavramlar
2. Haftalar İletişim Araştırmaları, Medyayı Neden Araştırmalı?, Medya Gücü
3. Haftalar Kitle İletişim Kuramları
4. Haftalar Uluslararası İletişim, Ulus ve Ulus Devlet, Uluslararası İletişimin Başlangıçtan 2. Dünya Savaşı’na Kadar Olan Dönemi, 2. Dünya Savaşı’nın Bitimi’nden Yeni Dünya Düzenine
5. Haftalar Tekrar
6. Haftalar Tekrar
7. Haftalar Basın Özgürlüğü, Basın Özgürlüğünden İletişim Özgürlüğüne, Kapitalist Devletlerde 1980 Sonrasında İletişim Özgürlüğü Tartışmaları ve Modern Sansür Türleri, Türkiye’de Basın Özgürlüğü’nün Tarihsel-Hukuksal Gelişimi
8. Haftalar Yeni Medya Düzeninde Kamusal Alan, Demokrasi, İletişim Özgürlüğü ve Toplumsal Denetim
9. Haftalar Sözlü, Yazılı ve Görsel Kültürde İnsan ve Toplum
10. Haftalar Mobil İletişim Teknolojileri, Bağlanmanın Sınırları
11. Haftalar Tekrar
12. Haftalar Tekrar
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!