SOS311U Toplumsal Cinsiyet Sosyolojisi Ders Notları ve Çıkmış Sorular

Açıköğretim Toplumsal Cinsiyet Sosyolojisi dersi bir çok açıköğretim bölümünün ortak derslerinden bir tanesidir. “Toplumsal Cinsiyet Sosyolojisi” dersi 4 kredilik bir ders olup uygulama ve staj bulunmamaktadır.

Toplumsal Cinsiyet Sosyolojisi dersi için öğrenme olanaklarını sizler için oluşturduk, derledik ve hizmetinize sunduk. Önceki yıllara ait çıkmış sorulara, deneme sınavlarına, ders notlarına, ders kitaplarına ve ders videolarına aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz. Ayrıca yazının devamında ders ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çıkmış sorular eöğrenme portalında yayımlanmakta olup öğrencilerin bizlere göndermesi ile sitemize eklediğimiz online deneme sınavlarından oluşmaktadır. Daha fazla soruya erişebilmek için sizlerde ekampüs sayfanızdan çıkmış soruları tarafımıza BURAYA tıklayarak gönderebilirsiniz.

Ders notlarının büyük çoğunluğu öğrenciler tarafından hazırlanmış ve bize gönderilmiştir. Sizlerinde ders çalışırken hazırladığınız ders notları var ise BURAYA tıklayarak bize gönderebilir ve sayfamızdan sizin adınıza paylaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Toplumsal Cinsiyet Sosyolojisi dersi için 1 adet arasınav ve 1 adet dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Arasınavın %30’u ile Dönemsonu sınavının %70’i alınarak toplanmakta ve sınıfın genel ortalamasına göre harf notu verilmektedir.

Ders Adı Ders Kodu Zorunlu/Seçmeli Teori + Uygulama AKTS
Toplumsal Cinsiyet Sosyolojisi SOS311U V.YARIYIL 0+0 4.0
Toplumsal Cinsiyet Sosyolojisi Ders Çalışma Ortamları
deneme sinavi Arasınav Soruları için TIKLAYINIZ.
Final Soruları için TIKLAYINIZ.
ders notu DERS NOTLARI
ders kitabi DERS KİTAPLARI
video izle DERS VİDEOLARI

Ölçme ve Değerlendirme:

Değerlendirme Yöntemi ve Geçme Kriterleri
Sayısı Yüzde (%)
1.Ara Sınav 1 30
Dönem Sonu Sınavı 1 70
Toplam (%) 100

Açıköğretim Toplumsal Cinsiyet Sosyolojisi Ders İçerikleri:

Haftalar Konular
1. Haftalar Toplumsal Cinsiyet Sosyolojisine Başlangıç, Toplumsal Cinsiyet, Toplumsal Cinsiyetin Feminist Perspektifli Sosyoloji için Önemi, Toplumsal Cinsiyetin Diğer Sosyal Bilim Dallarında Yarattığı Feminist Etkiler
2. Haftalar Epistemoloji, Feminist Bilimin Karşı Çıkışları ve Açılımları, Feminist Yöntembilim, Feminist Yöntembilimden Feminist Epistemolojiye Geçiş
3. Haftalar Siyaset ve Katılım
4. Haftalar Eğitim
5. Haftalar Tekrar
6. Haftalar Tekrar
7. Haftalar Kent Yaşamı
8. Haftalar Aile ve Evlilik
9. Haftalar Hukuk
10. Haftalar Tarih Yazımı, Eril Tarih Yazımı ve Kadınlar, Feminizm ve Kadın Hakları Hareketinin Düşünsel Kökeni, Türkiye’de Modernleşme Tarihine Kadın Tarihi Açısından Bakış
11. Haftalar Tekrar
12. Haftalar Tekrar
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!