POMEM Sonuçları Açıklandı

POMEM sonuçları Polis Akademisi tarafından yapılan duyuruya göre açıklandı. 27. Dönem Polis Akademisi sözlü mülakat sonuçlarının duyurulması sonrasında adaylar sonuçlarına ulaşabiliyor.

POMEM Sözlü Mülakat Sonuçları

2021 POMEM sözlü mülakat sonuçları açıklandı. 8 bin polis alımı kapsamında 15 Şubat 2021 tarihinde gerçekleştirilmiş POMEM sınavları sonrasında yapılan POMEM sözlü mülakat sonuçları Polis Akademisi Başkanlığı tarafından açıklandı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “27. Dönem POMEM giriş sınavı sonuçları adaylara açıklanmıştır. Adaylar sonuçlarına resmi internet sitesi üzerinden erişim sağlayabilir. Bu kapsamda adaylara posta veya diğer iletişim araçları ile bildirilmeyecektir. İnternet sitesi üzerinden yapılan duyuru tebligat yerine geçmektedir.

Yedek planlamaya dönük olarak sonuçlar da resmi internet sitesinde açıklanacaktır. Yedek olarak planlanmış adaylara da posta yoluyla ve diğer iletişim kanalları ile bildirim yapılmayacaktır. Bu yüzden sınav sonucunda yedek olarak belirlenmiş olan adaylar ile ilgili olarak söz konusu yedek planlamalar için resmi internet sitesinin takip edilmesi gerekmektedir,” denildi.

Adaylar bu kapsamda sınav sonuçlarını POMEM resmi internet sitesi veya e-devlet üzerinden öğrenebilecek.

POMEM Mülakat Sonuçları Hesaplaması Nasıl Yapılıyor?

POMEM mülakat sonucu hesaplama adayların giriş puanı, KPSS puanının yüzde 25’i, fiziki yeterlilik sınav puanının yüzde 25’i ve mülakat sınavı sonucunun yüzde 50’sinin toplamı ile elde ediliyor. Başarı sıralaması kapsamında eşitlik olması halinde ise adaylardan sırasıyla KPSS’den alınan puan, mülakat puanı, fiziki yeterlilik puanı yüksekliğine bakılıyor. Bu durumda da eşitlik olması halinde ise yaş olarak küçük olan adaylar tercih edilmektedir.

POMEM giriş şartları ise şu şekilde;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • KPSS’den belirlenmiş olan taban puan veya üzerinde almak,
  • Başvuru tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak,
  • Adayların affa uğrasalar bile nayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık veya cinsel dokunulmazlığa karşı suçlardan dolayı mahkum olmaması,
  • Sağlık açısından gerekli şartları taşıyor olması gerekmektedir.

Bu şartları taşıyan adaylar POMEM için başvuruda bulunabiliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!