KYK Taahhütname Nedir? Nasıl Onaylanır?

KYK Taahhütname, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından talep edilen öğrencilere sağlanan burs veya kredi hizmetlerinin, kredi veya burs kullanacak öğrencinin imzalaması gereken bir belgedir.

KYK burs sonuçları ardından maddi destek almaya hak kazanan öğrenciler, en geç 19 Kasım 2023 tarihine kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini onaylamaları gerekiyor.

Burs kazanıldığı taktirde, üniversite öğrencisi taahhütnameyi onaylamazsa burstan yararlanamıyor. KYK taahhütname belirli tarihlerde e- Devlet üzerinden onaylatılabiliyor.

KYK Taahhütname Nedir?

KYK taahhütnamesi, Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrencilere sağlanan burs ve kredi imkanlarından faydalanmak için imzalanan bir belgedir. Taahhütnamede, öğrencinin eğitim hayatını başarıyla tamamlayacağına, burs veya krediyi amacına uygun kullanacağına, yurtta barınma hakkı varsa yurt kurallarına uyacağına dair taahhütleri yer alır.

KYK Burs ve Kredi Taahhütname Onayı Ne Zaman, Nasıl Yapılır?

KYK bursu veya öğrenin kredisi almaya hak kazanan öğrencilerin 19 Kasım saat 23.59’a kadar e-Devlet üzerinden taahhütnameleri onaylatması gerekiyor.

Sonuçlar açıklandıktan sonra, burs veya kredi kazanan üniversite öğrencileri, E-Devlet üzerinden taahhütname onayını onaylaması gerekiyor. Burs kazanıldığı taktirde, üniversite öğrencisi taahhütnameyi onaylamazsa burstan yararlanamıyor.

Tahhütname Onay Linki: https://www.turkiye.gov.tr/kyk-burs-kredi-onay-islemleri

KYK Taahhütname
KYK Taahhütname
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!