Bir Adım Var Programı Burs Başvuruları Bitiyor

Bir Adım Var Programı kapsamında üniversitede okumakta olan kız öğrencilerin temel ihtiyaçlarının karşılanması için sağlanan burs için başvurular bugün (15 Ekim) itibariyle sona eriyor. Meslek ve kariyer hedefleri kapsamında öğrencilere yardımcı olmak, önemli bir destek sunmak için devam etmekte olan bursa, başka kurumdan burs alan öğrenciler de başvuru yapabiliyor.

Bir Adım Var Programı Burs İçeriği

Kız öğrencilere verilen burslar kapsamında öne çıkan Bir Adım Var Programı kız öğrencilerin üniversite eğitimlerinin sürdürülebilir hale gelmesi ve meslek yaşamlarında daha aktif bir rol üstlenmeleri için veriliyor. Burs programı kapsamında kız öğrencilere 10 ay süre ile burs yardımı yapılıyor. Özellikle kız öğrencilerin son yıllarda üniversite tercihlerinde artış olması ve maddi açıdan da zorluklar yaşamaları bursun önemini ortaya çıkarıyor. 2020 yılı itibariyle toplamda 8 milyona yakın üniversite öğrencisinin yarısını kız öğrenciler oluşturuyor. Bu kapsamda spor, sanat, akademik ve bilim gibi alanlarda başarılı olan kız öğrenciler için de burs sağlanıyor. Bir Adım Var Programı için burs ödemeleri Eylül ve Haziran ayları arasında yapılıyor. Burs miktarı ise aylık 1500 TL olarak belirlenmiş durumda.

Bir Adım Var Burs Programına Başvuru Nasıl Yapılır?

Bir Adım Var burs programı başvuru için son başvuru tarihi 15 Ekim olarak belirlendi. Buna göre 15 Ekim saat 23.59’a kadar öğrenciler başvurularını yapabilecek. Başvurularını yapabilmeleri için adaylardan istenen şartlar ise şu şekilde;

  • Üniversite öğrencisi olmak,
  • Kadın olmak,
  • Sanat, akademi, spor, bilim ve teknoloji gibi alanlarda aşağıda belirtilenlerden birisine sahip olmak;
  • Başarı belgesi,
  • Ödül,
  • Referans sağlayabilecek öğretmen, antrenör, kurumsal destekçi,
  • Eğitim için maddi açıdan gereksinim duymak gerekmektedir.

Söz konusu bursa ise başvuru yapamayacaklar;

  • Sanat, spor, akademi, bilim ve teknoloji alanında başarılı olmayanlar,
  • Erkek öğrenciler,
  • İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri olarak belirlendi.

Bursa başvuru yapmak isteyen adaylar E-Bursum sayfası üzerinden başvurularını online olarak yapabilecek. Burs başvurusu kapsamında adaylardan başka kurum veya kuruluşlardan burs alıp almadıklarına bakılmayacak. Değerlendirme sonuçlarının da Kasım ayının ortalarında açıklanması bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!