Hareketli Görüntünün Tarihi Ders Notları ve Çıkmış Sorular

Açıköğretim Hareketli Görüntünün Tarihi dersi açıköğretim Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünün 1. Sınıf Bahar dönemi derslerinden bir tanesidir. “Hareketli Görüntünün Tarihi” dersi 4 kredilik bir ders olup uygulama ve staj bulunmamaktadır.

Hareketli Görüntünün Tarihi dersi için öğrenme olanaklarını sizler için oluşturduk, derledik ve hizmetinize sunduk. Önceki yıllara ait çıkmış sorulara, deneme sınavlarına, ders notlarına, ders kitaplarına ve ders videolarına aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz. Ayrıca yazının devamında ders ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çıkmış sorular eöğrenme portalında yayımlanmakta olup öğrencilerin bizlere göndermesi ile sitemize eklediğimiz online deneme sınavlarından oluşmaktadır. Daha fazla soruya erişebilmek için sizlerde ekampüs sayfanızdan çıkmış soruları tarafımıza BURAYA tıklayarak gönderebilirsiniz.

Ders notlarının büyük çoğunluğu öğrenciler tarafından hazırlanmış ve bize gönderilmiştir. Sizlerinde ders çalışırken hazırladığınız ders notları var ise BURAYA tıklayarak bize gönderebilir ve sayfamızdan sizin adınıza paylaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Hareketli Görüntünün Tarihi dersi için 1 adet arasınav ve 1 adet dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Arasınavın %30’u ile Dönemsonu sınavının %70’i alınarak toplanmakta ve sınıfın genel ortalamasına göre harf notu verilmektedir.

Ders Adı Ders Kodu Zorunlu/Seçmeli Teori + Uygulama AKTS
Hareketli Görüntünün Tarihi FOT102U II.YARIYIL 0+0 4.0
Hareketli Görüntünün Tarihi Çalışma Ortamları
deneme sinavi Arasınav Soruları için TIKLAYINIZ.
Final Soruları için TIKLAYINIZ.
ders notu DERS NOTLARI
ders kitabi DERS KİTAPLARI
video izle DERS VİDEOLARI

Hareketli Görüntünün Tarihi Ders İçerikleri:

Haftalar Konular
1. hafta Filmin Tarihi: Film Tarihine Giriş, Sinemanın Öncüleri, Kaydedilen Tarih
2. hafta Hareketli Görüntülerin Filme Kaydedilmesi, Perdedeki Film, Yarışmada Unutulanlar
3. hafta Videonun Tarihi: Giriş, Video ve Televizyon
4. hafta Analog Televizyon Sistemleri, Sayısal Televizyon, Etkileşimli Video Yayınları
5. hafta Film Ve Videonun Kullanımlar Tarihi: Filmin Kullanımlar Tarihi, Kültürel Bir Endüstri Olarak Sinema, Bir Enformasyon Aracı Olarak Film, Belgesel Gerçeklik ve Propaganda Aracı Olarak Film
6. hafta Videonun Kullanımlar Tarihi, Bir kaydedici Olarak Video
7. hafta Arasınav
8. hafta Yüksek Tanımlamalı Görüntü Yayıncılığının Tarihçesi: Giriş, Televizyon Yayın Sistemleri, Yüksek Tanılmamalı Televizyon, Yüksek Tanımlamalı Televizyonun Tarihçesi (Japonya-Avrupa), HD-DIVINE Sistemi, Yüksek Tanımlamalı Televizyonun Tarihçesi (ABD)
9. hafta Film Sanatın Ortamında: Giriş, Lumier Kardeşler ve Sinemanın Doğuşu, George Miles ve Filmin Yeniden Keşfi, Sinematografinin Gelişmesi
10. hafta Savaş Sonrası Avrupa ve Dünyadaki gelişmeler, Sergei M. Eisensten, 1950’den Sonraki Gelişmeler, 1960 Sonrası Filmin Değişen Yüzü, 2000’li Yıllarda Film
11. hafta Video sanatın Ortamında: Video sanatın Ortamında, Video sanatının Ortaya Çıkışı
12. hafta Videonun Bir Sanat ortamı Olarak Keşfi, Video Televizyona Karşı, Farklı Video Ortamları
13. hafta Çağımızın Görsel İletişim Ortamı Olarak Yeni medya: Kavram Olarak Yeni Medya
14. hafta Yeni Medyanın Karekteristik Özellikleri
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!