Hareketli Görüntünün Tarihi Ders Notları ve Çıkmış Sorular

17.08.2018
1.019
A+
A-

Açıköğretim Hareketli Görüntünün Tarihi dersi açıköğretim Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümünün 1. Sınıf Bahar dönemi derslerinden bir tanesidir. “Hareketli Görüntünün Tarihi” dersi 4 kredilik bir ders olup uygulama ve staj bulunmamaktadır.

Hareketli Görüntünün Tarihi dersi için öğrenme olanaklarını sizler için oluşturduk, derledik ve hizmetinize sunduk. Önceki yıllara ait çıkmış sorulara, deneme sınavlarına, ders notlarına, ders kitaplarına ve ders videolarına aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz. Ayrıca yazının devamında ders ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çıkmış sorular eöğrenme portalında yayımlanmakta olup öğrencilerin bizlere göndermesi ile sitemize eklediğimiz online deneme sınavlarından oluşmaktadır. Daha fazla soruya erişebilmek için sizlerde ekampüs sayfanızdan çıkmış soruları tarafımıza BURAYA tıklayarak gönderebilirsiniz.

Ders notlarının büyük çoğunluğu öğrenciler tarafından hazırlanmış ve bize gönderilmiştir. Sizlerinde ders çalışırken hazırladığınız ders notları var ise BURAYA tıklayarak bize gönderebilir ve sayfamızdan sizin adınıza paylaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Hareketli Görüntünün Tarihi dersi için 1 adet arasınav ve 1 adet dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Arasınavın %30’u ile Dönemsonu sınavının %70’i alınarak toplanmakta ve sınıfın genel ortalamasına göre harf notu verilmektedir.

Ders AdıDers KoduZorunlu/SeçmeliTeori + UygulamaAKTS
Hareketli Görüntünün TarihiFOT102UII.YARIYIL0+04.0
Hareketli Görüntünün Tarihi Çalışma Ortamları
Arasınav Soruları için TIKLAYINIZ.
Final Soruları için TIKLAYINIZ.
DERS NOTLARI
DERS KİTAPLARI
DERS VİDEOLARI

Hareketli Görüntünün Tarihi Ders İçerikleri:

HaftalarKonular
1. haftaFilmin Tarihi: Film Tarihine Giriş, Sinemanın Öncüleri, Kaydedilen Tarih
2. haftaHareketli Görüntülerin Filme Kaydedilmesi, Perdedeki Film, Yarışmada Unutulanlar
3. haftaVideonun Tarihi: Giriş, Video ve Televizyon
4. haftaAnalog Televizyon Sistemleri, Sayısal Televizyon, Etkileşimli Video Yayınları
5. haftaFilm Ve Videonun Kullanımlar Tarihi: Filmin Kullanımlar Tarihi, Kültürel Bir Endüstri Olarak Sinema, Bir Enformasyon Aracı Olarak Film, Belgesel Gerçeklik ve Propaganda Aracı Olarak Film
6. haftaVideonun Kullanımlar Tarihi, Bir kaydedici Olarak Video
7. haftaArasınav
8. haftaYüksek Tanımlamalı Görüntü Yayıncılığının Tarihçesi: Giriş, Televizyon Yayın Sistemleri, Yüksek Tanılmamalı Televizyon, Yüksek Tanımlamalı Televizyonun Tarihçesi (Japonya-Avrupa), HD-DIVINE Sistemi, Yüksek Tanımlamalı Televizyonun Tarihçesi (ABD)
9. haftaFilm Sanatın Ortamında: Giriş, Lumier Kardeşler ve Sinemanın Doğuşu, George Miles ve Filmin Yeniden Keşfi, Sinematografinin Gelişmesi
10. haftaSavaş Sonrası Avrupa ve Dünyadaki gelişmeler, Sergei M. Eisensten, 1950’den Sonraki Gelişmeler, 1960 Sonrası Filmin Değişen Yüzü, 2000’li Yıllarda Film
11. haftaVideo sanatın Ortamında: Video sanatın Ortamında, Video sanatının Ortaya Çıkışı
12. haftaVideonun Bir Sanat ortamı Olarak Keşfi, Video Televizyona Karşı, Farklı Video Ortamları
13. haftaÇağımızın Görsel İletişim Ortamı Olarak Yeni medya: Kavram Olarak Yeni Medya
14. haftaYeni Medyanın Karekteristik Özellikleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.