AÖF Puan ve Not Hesaplama

Açıköğretim öğrencileri her yıl en az 4 adet sınava girmekte. ( Güz dönemi ve bahar döneminde 2 adet sınav, bir adet yaz okulu sınavı) Sınav sonuçlarına göre belli puan alıp derslerden geçmektedirler. Sınav sonrasında sınav sonuçlarının açıklanması 10 – 20 günlük bir süreç olduğu için öğrenciler kendi notlarını kendileri hesaplamayı tercih ediyor.

AÖF Puan ve Harf Notu Hesaplama Nasıl Yapılır?

Aşağıdaki açıköğretim puan ve not hesaplama tablomuz ile öğrencilere notlarının hesabını, genel not ortalamalarını, o dersten geçtiklerini veya kaldıklarını söyleyebiliyoruz. Açıköğretim not hesaplama formumuz sadece sizin gireceğiniz veriler üzerinden çalıştığı için çan eğrisi ve standart sapma hesaplarını dahil etmeden geçme notunuzu ve harf notunuzu oluşturacaktır. Hesaplamaya dahil edilmeyen kriterler olması nedeniyle öğrenci sayfanızdan farklı harf notu görmeniz olasıdır.

Açıköğretimde üst sınıftan ders alma ve sınıf geçme notu 2.00‘dır. (genel not ortalaması) Her ders için geçme notu ise 35‘dir. ( Geçme Notu Duyurusu ) Eğer hesapladığınız başarı notunuz 30’un altında kalır ise o dersten FF ile kalırsınız. Genel not ortalamanız 2.00’ın üzerinde ve dersleriniz CD, DC veya DD ise bu derslerden geçer, genel not ortalamanız 2.00’ın altında ise bu derslerden kalırsınız. Aşağıdaki görsel anlatım size daha net fikir verecektir.

Not: Koronavirüs nedeniyle 2020 bahar dönemi arasınavları online yapılmış ve arasınav etkisi %25 olarak belirlenmişti. Aşağıdaki ilk hesaplama formu arasınav’ın %25 etki ettiği durum için hesaplama yapmaktadır. Diğer durumlardaki (arasınavın %30 etkili olduğu) not hesabı için 2. hesaplama formunu kullanınız.

Açıköğretim Puan ve Not Hesaplama (Arasınav Etkisi: %25)

Açıköğretim Puan ve Not Hesaplama (Arasınav Etkisi: %30)

Yukarıdaki tablo sonuçlarının aşağıdaki fotoğrafa bakara yorumlayabilirsiniz. Kafanızın karıştığı durumlarda konu altından yorum yazarak sorularınızı sorabilirsiniz.

aof ders gecme sistemi

aof ders gecme sistemi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 655 YORUM
 1. ihsan AK dedi ki:

  Merhabalar yıllarca ara vermiştim tekrar kayıt yeniledim kamu yönetimi bölümü için şu anda sistemde 94 kredim gözüküyor ama geçtiğim dersler, muaf ve sorumlu olduğum derslerin kredisini topladığımda kredi 150 yi buluyor . sistemde ise 94 kredi yazıyor. Ayrıca geçmişte Matematik dersini vermiştim ama şimdi kaldırılmış. acaba onlarda sayılıyor mu? cevaplarsanız memnun olurum. not ortalamam 1.64

  1. Admin dedi ki:

   Kaldırılan derslerin yerlerine yeni dersler geldi. Kaldırılan dersleri geçtiyseniz yeni gelen derslerden muaf oluyorsunuz. Bu nedenle hesapladığınız 150 kredi tam olarak doğru olmayabilir. Tüm dersleri alıp geçtikten sonra mezuniyet aşamasında muaf olan derslerin kredileri de ekleniyor ve toplamda 240 kredi oluyor.

 2. Özkan sağlam dedi ki:

  Merhaba,gno 1,73 ..bu dönem 4 dersten sınava giriyorum toplam kredileri 19,gno 2,00 olabilmesi için hangi aralıkta notlar almam lazım acaba..

  1. Admin dedi ki:

   Lisans okuyorsanız 4 dersten AA alsanız dahi GNO 2.00’ı geçmemektedir. Önlisans okuyorsanız AB civarında not aldığınızda GNO’nuz 2.00’ı geçebilecektir.

 3. yavuz ateş dedi ki:

  merhaba hava işletmeciliği lisans bölümünde okumaktayım genel not ortalamam 1.47 suan 37 kredilik bir ders seçtim derslerimi geçtiğim takdirde GNO 2 tutturabilirmiyim eğer GNO 2 tutarsa 21 kredilik koşullu geçer dersimden geçti sayılacam ön lisans olarak mezun olabilirmiyim suanki toplam kredim 68

  1. Admin dedi ki:

   Lisans bölümünde 240 kredi olup önlisans diploması alabilmek için 120 kredi tamamlamalı, 2.00 GNO olmalı ve 1. ile 2. sınıfın tüm derslerini alarak geçmelisiniz. Şu ana kadar 68 kredi aldıysanız bu alacağınız 37 kredilik dersten başarılı olduğunuzda GNO’nuz 2.00’ı geçebilecektir.

 4. Nezir acar dedi ki:

  Mrb 1.86 not ortalamam var bide 2 tane ff dersim var .benim bu derslerden kaç almam gerekiyor.not sistem 3drs vermiş .bana bilgi verebilirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   Önlisans / Lisans durumunuzu ve FF derslerinizin kredilerini yazabilirseniz hesaplama yapabiliriz. 2 dersi AA getirdiğinzide GNO’nuz 2.00’ı geçmiyor ise sistem 3 ders vermiş olabilir.

 5. Mustafa dedi ki:

  Merhaba ön lisans okuyorum gno 1.60 6 ders seçtim kredi toplamı 27 ediyor minumum bu derslerden kaç alırsam gno 2 ve üzeri olur.

  1. Admin dedi ki:

   27 kredilik derslerinizden AB civarı not aldığınızda GNO 2.00’ı geçebilmektedir.

 6. Özlem dedi ki:

  Merhabalar, 2019-2020 Yaz Okulu not ortalaması 1.83, geçen dönemin not ortalaması yaz okulu sonrasında ki bu puan mıdır? 7+6+6 toplam 19 kredilik ff dersleri alıyorum bu durumda genel not ortalamamı 2.00’a ulaştırıp mezun olmam mümkün mü? yoksa koşullu geçer derslerden de almalıyım. Teşeşkür ederim.

  1. Admin dedi ki:

   Yaz okulu ortalaması sadece yaz okulu dönemine aittir. GNO yazan genel not ortalamanızı yazabilirseniz hesaplama yapabiliriz.

   1. Özlem dedi ki:

    Merhabalar GNO ortalamam 1,83’müş öğrendim. 7+6+6=19 kredili ff dersleri alarak 2.00 ortalama ulaşmam mümkün mü yoksa koşullu geçer derslerden de alayım mı? Ön lisans. Tekrar teşekkür ederim.

   2. Admin dedi ki:

    Aldığınız 3 dersten BB civarı harf notu getirdiğinizde GNO’nuz 2.00’ı geçebilecektir.

 7. seda dedi ki:

  Merhaba 2 yıllık bölüm okuyorum 1.96 ortalamam var hiç ff yok allttan koşullu 2 dersim muhasebe ve davranış bilimleri var bunlardan birini almam 2.00 tamamlamam için yeterli olur mu? yoksa 2 derside seçmeli miyim? Yardımcı olabilir misiniz?

  1. Admin dedi ki:

   4 kredilik 1 adet dersinizi alarak AA getirdiğinizde GNO’nuz 2.00’ı geçebilmektedir.

 8. Ahmet Karan dedi ki:

  Merhabalar Ön Lisans Radyo ve Televizyon Öğrencisiyim , ben sınıf geçme olayını tam olarak kavrayamadım. Genel not ortalaması 2.00 olunca sınıfın geçildiğini biliyorum yalnız bu her dönem için mi 2.00 olacak yoksa toplam tüm dönemler hesaplandığında mı 2.00 olması gerekiyor. Örneğin benim 2019-2020 Güz dönemi Genel ortalamam (0.76) Bahar Dönemi ortalamam (0.53) bunlar ne ifade ediyor. Lütfen detaylı bilgilendirme yaparsanız çok memnun olurum. Toplam kaç ders vermem gerekiyor, hangi dersleri bir daha vermeyeceğim, her dersi her dönem vermek zorunda mıyım bilmiyorum. İlginiz için şimdiden teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Sorularınızın ayrıntılı cevapları çok uzun. Site içerisinde arama yaparak detaylı cevaplara ulaşabilirsiniz. Kısaca özetlemem gerekirse; sınıf geçme dediğimiz olay üst sınıftan ders alma oluyor, GNO (tüm dönemlerin not ortalaması) 2.00’ın üzerinde ise üst sınıftan ders alabiliyorsunuz. 2.00’ın altında ise FF olan dersleriniz öncelikli olmak üzere CC altındaki dersleri tekrar alarak GNO’nuzu yükseltmeniz gerekiyor. CC ve üzerindeki dersler doğrudan geçer, FF doğrudan kalır, diğerleri ise GNO 2.00 ve üzerinde ise geçer, altında ise kalır.

 9. Güneş dedi ki:

  Merhabalar 1,84 ortalamam var. 1 ff dersim var ve bu dönem alamıyorum. Bahar döneminde alabiliyorum. Ff olan dersimin kredisi 6 . 6 kredilik 2 ders daha alsam ortalamam 2 olur mu ?

  1. Admin dedi ki:

   Önlisans okuyorsanız toplam 12 kredilik dersinizi AA getirdiğinizde, lisans okuyorsanız toplam 18 kredilik dersinizi AA getirdiğinizde GNO’nuz 2.00’ı geçebilecektir.

 10. A dedi ki:

  Genel not ortalamam 1.81 2 tane ff önlisans adalet okuyorum dersim var dersleri geçersem mezun olabilir miyim yoksa 1 tane 7 kredilik dersim var koşullu geçer almam gerekir mi lütfen hemen cevaplarsanız

  1. Admin dedi ki:

   2 tane FF dersinizin toplam kredisi en az 11 ise ve bu iki dersten AA alabilirseniz GNO’nuz 2.00’ı geçebilmektedir.

 11. UZ dedi ki:

  Genel Not Ortalamam 1.97 Hiç ff dersim yok mezun olmak için koşullu geçer dersten 5 tane alabiliyorum kaç kredilik ders almalıyım hepsini almak istemuyorum

  1. Admin dedi ki:

   Önlisans okuyorsanız 2 kredilik 1 ders alıp AA getirdiğinizde, Lisans okuyorsanız 4 kredilik 1 ders alıp AA getirdiğinizde GNO’nuz 2.00’ı geçebilecektir.

 12. Gamze Özkan dedi ki:

  Merhaba, önlisans ilahiyat okuyorum GNO 1.31 bu dönem toplam 9 ders alicam bu derslerin toplam kredisi 34 acaba 2.00 olabilir mi ?

  1. Admin dedi ki:

   Aldığınız tüm dersleri AA getirebilirseniz GNO’nuz 2.00’ı geçebilmektedir.

 13. ümit dedi ki:

  Not ortalamam 1.71 4 ders aldım kredileri 3+3+6+3 acaba GNL ortalamam 2.00 üzerine kaç alırsam çıkar yada 2 tane daha dersler var onları almadım cd olduğu için kredileri 6+6 lütfen cvp verirseniz çok mutlu olurum

  1. Admin dedi ki:

   Önlisans okuyorsanız aldığınız 15 kredilik toplan 4 dersi AA getirdiğinizde GNO 2.00 olabilmektedir, Lisans okuyorsanız AA getirseniz daha GNO 2.00 olmamaktadır.

 14. neslişah kayol dedi ki:

  merhaba, lisans okumaktayım, güncel durum 1.93 iki FF dersim var 5 ve 6 kredili kaç alırsam 2.00 olabilirim ve koşullu geçerlerden de almama gerek var mı ?

  1. Admin dedi ki:

   Bu iki dersinizden ortalama AB civarında alırsanız GNO’nuz 2.00’ın üzerine çıkacaktır.

 15. Coşkun GÜLERYÜZ dedi ki:

  fotoğrafçılık ön lisans okuyorum. not ortalamam 1.72. 2 dersim kaldı 1.ci ders kredi notu 3. 2 ci ders kredi notu 8. Kaç almam gerekiyorki. GNO 2.00 olsun

  1. Admin dedi ki:

   Bu iki dersinizden AA alsanız dahi GNO’nuz 1.93 olmakta ve 2.00’ı geçmemektedir.

 16. davut özdemir dedi ki:

  AÖF ADALET BÖLÜMÜ Gno 1,85 ff aldığım 2 dersim var birisi 8 kredi diğeri 5 kredi Gno 2 nin üstüne kaç alırsam çıkar

  1. Admin dedi ki:

   Bu iki dersinizden ortalama BA civarında alırsanız GNO’nuz 2.00’ın üzerine çıkacaktır.

 17. Adalet yürüs dedi ki:

  Merhaba ikinci üniversite kapsamında adalet bölümüne kayıt yapacağım.. Muaf olduğum dersler ortalamaya nasıl etki eder.. Yani mesela İngilizcem iyi düzeyde.. İngilizceden muafiyet talep etmemek ortalamaya olumlu katkı sağlar mı

  1. Admin dedi ki:

   Muaf derslerin ortalamaya etkisi olmuyor. Eğer ingilizceniz iyi ise ingilizce dersiniz alarak yüksek not getirip ortalamanızı yükselebilirsiniz.

 18. Kamil Tekin dedi ki:

  Sağlık kurumları işletmeciliği önlisans öğrencisiyim gno 1.59 toplam 33 kredi ders aldım bunlardan geçer not alırsam gno 2.00 olurmu? teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Aldığınız dersleriniz ortalama BA harf notu gelir ise GNO’nuz 2.00’ı geçecektir.

 19. Caner yorulmaz dedi ki:

  Merhaba lisans okuyorum ortalamam 1.79 13 tane FF Dersim var bunları verirsem 2.00 olur mu ortalamam

  1. Caner yorulmaz dedi ki:

   13 dersimin bütün kredileri 6

  2. Admin dedi ki:

   Tüm derslerinizi CB – BC harf notları getirdiğinizde GNO’nuz 2.00’ı geçecektir.

 20. yagmur dedi ki:

  ortalamam 1.87 mezun olabilmem için kac kredilik kac tane daha ders almam lazım güz döneminden ?

  1. yagmur dedi ki:

   adalet ön lisans öğrencisiyim ama şu an derslerde de belli değişiklikler yapıldığı için güz döneminden 7 kredilik bir ders alabildiğim görünüyor bu ders yetreli olur mu kac almam gerekır

   1. Admin dedi ki:

    7 kredilik tek dersinizden AA aldığınızda GNO 1,99 olmaktadır. AOF bunu 2.00’a tamamlar mı bilemiyorum. Başka ders alamıyorsanız bu dersinizi AA olarak getirmeye çalışın.

  2. yagmur dedi ki:

   adalet ön lisans öğrencisiyim ama şu an derslerde de belli değişiklikler yapıldığı için güz döneminden 7 kredilik bir ders alabildiğim görünüyor bu ders yetreli olur mu kac almam gerekır

 21. Mustafa dedi ki:

  Merhaba gno ortalamam 1.60 5 dersim ff bu derslerimin kredi toplamı 24 ediyor bu derslerden kaç alırsam gno 2 olur.

  1. Admin dedi ki:

   Lisans okuyorsanız 5 dersiniz AA gelse dahi GNO 2.00’ı geçmemektedir. Önlisans okuyorsanız AB civarında not ortalaması aldığınızda GNO 2.00’ı geçmektedir.

 22. şeyda dedi ki:

  merhaba, 1,94 ortalamam var. ff dersim yok bu dönemden alabileceğim dc ve cb iki dersim var. ortalamamı 2.00 yapmam için kaç almam gerekiyor. ilk yorumda GNO YANLIŞ YAZMIŞIM

  1. Admin dedi ki:

   Derslerinizin kredilerini yazabilirseniz hesaplama yapabiliriz.

 23. şeyda dedi ki:

  merhaba, 1,96 ortalamam var. ff dersim yok bu dönemden alabileceğim dc ve cb iki dersim var. ortalamamı 2.00 yapmam için kaç almam gerekiyor

  1. Admin dedi ki:

   Derslerinizin kredilerini yazabilirseniz hesaplama yapabilriz.

 24. Mrvkc dedi ki:

  Merhaba önlisans okuyorm gno1.96 2 tane zorunlu dersim var kredileri 3 ve 6 5 tane koşullu geçer dersim var zorunlu derslerden kaç almam gerekiyo gno 2 olması için

  1. Admin dedi ki:

   Zorunlu olan iki dersinizden BC civarında not aldığınızda GNO’nuz 2.01 olabilmektedir.

 25. Hakan dedi ki:

  Merhaba Son duruma göre gno 1.92 5 kredilik ff dersim var 8 tane de koşullu geçer dersim var lisans okumaktayım ff olandersimden kaç alırsam gno 2 olur?

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba, 5 kredilik tek dersinizi AA getirdiğinizde GNO 1,96 olmaktadır. GNO’nun 2.00’ın üzerine çıkması için koşullu geçer derslerinizden de almanız gerekiyor.

   1. Hakan dedi ki:

    FF olan tek dersten AA alsam dahi gno 1.92 den 1.96 ya çıkar demişssiniz peki ff dersimle beraber kredisi 5 ve 6 olan koşullu geçer 2 derside ff ile olan ders ile alırsam kaç almam gereki gno 2 olsun?

    1. Admin dedi ki:

     Toplam 16 kredilik ders almış olacaksınız. Bu 3 dersiniz ortalama BA olur ise GNO’nuz 2,01 olabilmektedir.

 26. ahmet samet dedi ki:

  merhabalar
  ön lisans okuyorum bütün dersleri verdim yalnız not ortalamam 1,75 civarında not yükseltmek için ders alabilmem için bana güz döneminden 3+3+5:11 kredilik 3 ders veriyor , önümüzdeki bahar döneminden 6 kredilik 1 ders çıkıyor güz dönemindeki 3 dersi aldığımda notları aa getirirsek not ortalamam 2 yi bulurmu?

  1. Admin dedi ki:

   11 kredilik 3 dersinizi AA yaptığınız GNO’nuz 1,96 olabilmektedir.

 27. mustafa metinalp alagöz dedi ki:

  merhaba. 2 senelik bölüme kaydolduğum sene derslerimin bir kısmını başarıyla geçtim bir kısmı ve 3-4 . dönemlerin dersleri kaldı. Sonraki yıllarda dersleri aldım ancak sınavlara iş nedeniyle giremediğim için kaldım. geldiğim nokta itibariyle toplam 92 toplam kredim var. bu sene 7 ders alarak devam edip bitirmek istiyorum. sorum 2 sene aldığım ancak sınavına girmediğim dersler benim mezuniyet not ortalamamı negatif olarak etkilermi? başka bir ifadeyle dersi ilk defa geçtiğimde aldığım notun etkisi ilk defa almış gibi mi oluyor yoksa alıpta geçemediğim dersler mezuniyet not ortalamamı düşürüyor mu? öyleki hersene genel not ortalamam düşmüş. teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   FF olarak kaldığınız dersler GNO’ya 0 (sıfır) olarak etki eder. Bu nedenle GNO’nuzu düşürür. Bu derslerinizi geçtiğiniz GNO’nuz çok hızlı artacaktır.

 28. Erdoğan kacan dedi ki:

  Not ortalamam 1.71 kac ders almam lazım 2.00 olsun kredilerim 4 4 5 4 3

  1. Admin dedi ki:

   Lisans okuyorsanız alacağınız 5 dersten AA aldığınızda GNO 1,90 olabilir. Önlisans okuyorsanız alacağınız 5 dersten AA aldığınızda GNO 2,09 olabilir.

 29. Sevgi dedi ki:

  Bilgileri detayli veriniz demissin admin.gnt.1.73 alacagim derslerin kredisi.6+6+7+7+6+6+5.lisas ogrencisiyim son sinif bu derslerin hepsi ff peki kac almaliyimki ortalamam kac olsun.tesekurler

  1. Admin dedi ki:

   Kaç almalıyım ki kaç olsun şeklinde iki bilinmeyenli sorunuza tam olarak cevap veremiyoruz. Kalan 7 dersinizin tamamını AA getirebilirseniz ortalamanız 2.14 olacaktır.

 30. Sevgi dedi ki:

  Benim genel not ortalamam1.73 7 tane dersim var.hepsinin 6.7 seklinde keredisi var bunlardan kac almam lazim ki ortalamam 3 olsun.tesekurler

  1. Admin dedi ki:

   Kalan 7 dersinizin tamamını AA getirebilirseniz ortalamanız 2.14 olacaktır. Hiç bir şekilde 3.00 olmamaktadır.

 31. Hatice tepe dedi ki:

  Merhaba genel not ortalamam 1,87 dort dersim kaldı bu gort dersin kredisi 1.ders 6
  2.ders4,5
  3.ders4,5
  4.ders3 kredi bunlardan kac alırsam 2,00 olur

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba, Lisans bölümünde okuyorsanız AA- AB harf notu, Önlisans bölümünde okuyorsanız BB-BC harf notu almanız gerekmekteedir.

 32. ömer dedi ki:

  merhaba bütün derslerimi verdim akademik durum başarılı genel not ortalaması 2,33 mezun olabilir miyim teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   FF dersiniz kalmadıysa, tüm derslerinizi aldıysanız mezunsunuz diyebiliriz.

 33. samet dedi ki:

  merhabalar bütün derslerimi verdim maalesef ortalamam 2 nin altında 1,75 geldi ortalamamı 2,nin üzerine çıkarmam için yeniden kaçders almam gerekir?

  1. Admin dedi ki:

   Öncelikle FF dersiniz var ise onları almalısınız. FF dersiniz yok ise şartlı geçen derslerinizi almalısınız.

 34. Ugur kaya dedi ki:

  Yaz okulu sinavi 30 soru soruldu ve hicbir duyuru yapilmadan !!

  1. Admin dedi ki:

   Malesef, tüm öğrenciler gibi bizde sınava girdiğimizde öğrenmiş olduk.

 35. Öztürk dedi ki:

  Selamın aleyküm benim sorum şu son duruma göre gno: 1,72 güz dömemine ait 3 dersim kaldı toplam kredisi (14) güz döneminde bu 3 dersi verirsem gno: 2,00 olurmu 10 dersim koşullu geçerde olduğu halde şimdiden teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   14 kredilik derslerinizde AA harf notu getirseniz daha GNO 2.00’ı geçmemektedir. Şartlı derslerinizden de almanız gerekiyor.

 36. Hakan dedi ki:

  Merhaba, zorunlu olduğum tüm dersleri verdim genel not ortalamam 2,35. Bahar dönemi ve yaz okulu başarılı, güz dönemi uyarı görünüyor mezun olabiliyor muyum?

  1. Admin dedi ki:

   Güz döneminde dönem not ortalamanız 2.00’ın altında olduğun uyarı yazar. FF dersiniz yok ise ve tüm dersleri aldıysanız mezunsunuz.

 37. ZEKİ TOPCU dedi ki:

  Selam aleyküm hayırlı günler benim gno 1.90 birinci ve ikinci dönem 3 ve 4 dönemde gno 2.00 üzerine çıkarsa mezun olurmuyum

  1. Mustafa bebek dedi ki:

   213 kredim var zorunlu bütün derslerde başarılıyım gno 2 nin üstünde mezun olurmuyum

  2. Admin dedi ki:

   FF dersiniz olmaz ise ve GNO 2.00 üzerinde olur ise mezun olabilirsiniz. Önlisans için 120 kredi, lisans için 240 kredi almış olmanız gerekiyor.

 38. Şükran dedi ki:

  Mezunummmm 🙂

  1. Admin dedi ki:

   Tebrik ederiz.

   1. Şükran dedi ki:

    Tesekkür ederim admin

 39. Songül Saka dedi ki:

  Şu ans kadar aldığım ve alacağım derslerimin kredilerinin toplamı 102 kredi oluyor, 18 kredi muaf olduğum dersler de dahil olarak mı 120 oluyor.

  1. Admin dedi ki:

   Evet, muaf olan derslerinizin kredileri de ekleniyor ve toplamda 120 kredi oluyor.

 40. Murat Kuyumcu dedi ki:

  Merhaba, pandemi sebebi ile online yaz okulu tek ders sınavından (maliyet muhasebesi) 33.3 aldım. Dersten geçmiş olsaydım mezun olacaktım. Fakat harf karşılığı ff geldi. Normalde dd olabilmesi için en az kaç almalıydim.

  1. ali dedi ki:

   Murat Geçme Notu 35 Alsaydın Ortalaman 2.0 ise Dersten Geçmiş Sayılırsın

 41. Songül Saka dedi ki:

  İkinci üniversite kapsamında Adalet programı öğrencisiyim. Toplamda yani dört yarıyılda ders kredi toplamı 102 oluyor ancak 120 kredi olması gerekiyor… Bu konuyu açıklarmısın…

  1. Admin dedi ki:

   Mezuniyet için 120 kredi şartı bulunuyor. Geçtiğimiz yıl aof derslerinde bazı değişiklikler yapıldı, dersler kaldırıldı, yenileri eklendi, krediler revize edildi. İlerleyen günlerde dersleriniz güncellenecektir.

 42. Nira dedi ki:

  Ders notumda M.ö yazıyor ne demek

  1. Admin dedi ki:

   Bir çok öğrencide bu ibare yer alıyor. Hatalı harf notu olduğu düşünülüyor. İlerleyen günlerde düzelecektir.

 43. Cennet dedi ki:

  İşletme okuyorum. Not ortalamam 2.45 di. 1 tane dersim vardı. Mezun durumdaydım. Bahar döneminde kayıt yeniletmeden doğrudan yaz okulu sınavına girdim ve 33,33 aldım. Ne yapmam gerekiyor. İtiraz edeyim mi.

  1. Admin dedi ki:

   İtiraz hakkınız var. Sınavınız tekrar değerlendirilir. Eğer 33.3 alırsanız FF olur ve dersiniz kalır. Bu dersinizi bahar döneminde almanız gerekir.

 44. Şevki dedi ki:

  Harf notum M. Ö ne demek acaba

  1. Nira dedi ki:

   Cevabı bulabildiniz mi

   1. Şevki dedi ki:

    76.67 puan almısım genel not ortalamasına baktığımda o dersten harf notum BC gözüküyor

   2. Nurullah dedi ki:

    Internet tarayiciniz yabanci sozcuk ve kislatmalari Turkceye otomatik olarak cevirince Ingilizcedeki BC yani milattan once kisaltmasini Turkceye ceviriyor ve M.Ö yaziyor. Asagdaki NOT ORTALAMASI bolmunu de ORTALAMA DEGIL diye cevirmeainden anlayabilirsiniz

  2. Nurullah dedi ki:

   Internet tarayiciniz yabanci sozcuk ve kislatmalari Turkceye otomatik olarak cevirince Ingilizcedeki BC yani milattan once kisaltmasini Turkceye ceviriyor ve M.Ö yaziyor. Asagdaki NOT ORTALAMASI bolmunu de ORTALAMA DEGIL diye cevirmeainden anlayabilirsiniz

 45. kemal dedi ki:

  Genel ortalamam 2.01 yaz okulu sınavına girdim ‘FF’ dersim vardı Türk vergi sistemi. Sınavdan 34.17 almışım ama hala ‘FF’ gözüküyor. Mezun olmam gerekirdi normalde ama olamıyorum. 32’den üstü koşullu geçer diye biliyordum ben. Yardımcı olur musunuz

  1. Admin dedi ki:

   Açıköğretimde geçme notu 35. 35’in altında aldığınız için FF ile kalmışsınız malesef.

 46. HECTOR dedi ki:

  GNO : 2.36 GENEL TOPLAM KREDİ : 225 AKADEMİK DURUM : BAŞARILI.. BU ŞARTLARDA MEZUN OLMUŞ OLUYOR MUYUM.. SORUMLU OLDUĞUM BAŞKA DERS BULUNMAMAKTA..

  1. alii dedi ki:

   selam hector,benim durumda benzer,internette min. 240 akt görünüyor ama tüm dersleri aldım ders kalmadı, [email protected] iletişime geçersen sevinirim

  2. Reşat emrem dedi ki:

   Evet kardesim mezun oldunuz

 47. Pınar dedi ki:

  Yaz okulu sınav notumda M.Ö yaşıyor harf notunda ne demek acaba?

  1. Nurullah dedi ki:

   Internet tarayiciniz yabanci sozcuk ve kislatmalari Turkceye otomatik olarak cevirince Ingilizcedeki BC yani milattan once kisaltmasini Turkceye ceviriyor ve M.Ö yaziyor. Asagdaki NOT ORTALAMASI bolmunu de ORTALAMA DEGIL diye cevirmeainden anlayabilirsiniz

 48. Cansu dedi ki:

  Merhabalar GNO ortalamam 2.21
  FF dersim var Henüz almadığim derslerimde var yoksa FF olan dersimi verdiğimde mezuun olurmuyum

  1. Admin dedi ki:

   FF olan dersinizi alıp geçmeli, henüz almadığınız dersleri de alıp geçmelisiniz.

 49. Yağız dedi ki:

  GNO : 2.36
  Akademik Durum : Başarılı
  Kredi : 115
  2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu ders bilgilerine göre Ders Durum Listesi hazırlanmıştır.

  Yıllık Sistemde Göremiyorum Krediyi Mezun Olabiliyor muyum Bilgi Verir misiniz ?

  1. Admin dedi ki:

   Mezuniyet için 120 kredi şartı bulunuyor. Geçtiğimiz yıl aof derslerinde bazı değişiklikler yapıldı, dersler kaldırıldı, yenileri eklendi, krediler revize edildi. İlerleyen günlerde dersleriniz güncellenecektir.

 50. Kaya Kaya dedi ki:

  Adalet ikinci sınıf bitti alttan bir tane 3 kredili ders kaldi gno 1.73 toplam kredi 125 ortalamayı 2 yapmam icin napmam gerekiyor isteğe bagli dersleri secersem ortalamayı yukseltirmiyim ?

  1. Admin dedi ki:

   3 kredilik ders ile ortalamanız 2.00’ı geçmeyecektir. Şartlı geçtiğini (DD,DC,CD) derslerinizden almanız gerekmektedir.

1 4 5 6