AÖF Derslerinden Başarı İle Nasıl Geçilir?

AÖF açık öğretim sistemi olarak tanımlanır. Uzaktan eğitim formatı ile yapılmaktadır. AÖF belirli üniversitelerde ve şehirlerde olan bir eğitim kurumudur. Başarı ile bölümden mezun olan öğrenciler diploma almaya hak kazanmaktadır. İki yıllık ve bu 4 yıllık olarak yapılmaktadır. İstenilen her bölüm için başvuru yapmak yeterli olacaktır. Bölüm derslerinin zamanında seçilmesi gerekmektedir.

AÖF Derslerinde Başarılı Olma Kuralları

AÖF de başarılı olmak kişilerin derslere devam etmesi ile gerçekleşir. Online olarak yapılan derslere katılım zorunlu tutulmaz. İsteyen öğrenciler derslerine girebilir. Başarılı olmak için düzenli karışım ve konu tekrarı önemlidir. Derslerde başarılı olmanın kuralları şunlardır:

  • İlk olarak ders çalışma yöntem ve şeklinizi belirleyin.
  • AÖF sistemini araştırın ve tanımaya çalışın
  • Derslere aktif olarak katılmayı deneyin
  • Sınavlara son gün değil 20 gün öncesinden başlayın
  • AÖF kaynaklarını etkin bir şekilde kullanın
  • Düzenli ders ve konu tekrarı yapınız.
  • Takıldığınız alanlarda ve konularda mutlaka soru sorun.
  • Her şeyi zamanında öğrenmeye çalışın
  • Odaklanarak sistem ve dersleri öğrenin.

AÖF sistemi birkaç yıldır yer alan ve uygulanan bir eğitim sistemidir. Birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Online ortam üzerinden seçilen derslerde başarılı olma için kolay ve zor olarak dersleri sıralayarak çalışmak gerekmektedir. Her zaman aynı ders ve konu çalışmak doğru olmayacaktır.

AÖF Derslerinde Başarının Önemi

AÖF dersleri kişinin seçtiği bölüme uygun olarak online ortam üzerinden belirlenen günlerde seçilmektedir. Başarılı olmak dersler ve eğitim hayatı için çok önemlidir. Diploma almaya hak kazanan her kişi okuduğu bölümlerden iş bulma potansiyeline sahip olarak okulu bitirmektir. Sınavlar örgün üniversitelere oranla genellikle test şeklinde olmaktadır. Yazılı sınav oranları testlere oranla daha düşük tutulmaktadır. Her dönem başında yeniden bölüm için ders seçimi yapılmalıdır. Bölümden yüksek puanla ayrılan kişiler iş ve meslek hayatında başarı yakalama oranları yüksek olmaktadır. Kamu ve özel kurumlarda da başvuru yapılarak bölüme uygun iş bulma olasılığı da yüksektir. AÖF derslerinde başarılı olma için çıkmış olan tüm sorulara bakmayı ve çözmeyi deneyin. Sınavlarda sorulan sorularda emin olunmayan her soruyu boş bırakarak geriye dönüp bakmayı deneyin. Başarılı olmak için zamanında ders çalışmak ve tekrar yapmak önemlidir.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!