KPSS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı

KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruda KPSS’ye katılmış olan adayların KPSS 2021/2 tercih sonuçları duyuruldu. Merakla beklenen sonuçlar sonrasında adaylar hangi pozisyona yerleştirildiklerini öğrendi.

KPSS 2021/2 Tercih Sonuçları

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında KPSS 2022/2 tercih sonuçlarının açıklandığı belirtildi. ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapılan değerlendirmede şu ifadelere yer verildi:

“Değerli adaylarımız, 22-29 Aralık 2021 tarihleri arasında tercihlerini aldığımız KPSS-2021/2 Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme sonuçları http://sonuc.osym.gov.tr adresimizden açıklanmıştır. Sonuçların adaylarımıza hayırlı olmasını dilerim.

KPSS tarafından yapılan açıklamada 22 ve 29 Aralık 2021 tarihlerinde tercihleri alınmış olan adayların böylece yerleştikleri kadrolar da belirlenmiş oldu.

KPSS Yerleştirme Sonuçları Sonrasında Ne Yapılır?

KPSS sonuçları açıklandıktan sonra adaylara ayrıca bilgilendirme yapılmamaktadır. Bu yüzden her aday ilgili bağlantı üzerinden sonucunu öğrenmelidir. Sonucunu öğrenen aday eğer yerleşmişse bu durumda yerleştiği kurum tarafından talep edilecek belgeleri toplayarak teslim etmelidir.

Kamu görevlerine ilk kez atanacaklar için atamaya yetkili amir onayı ile birlikte beş kişiden oluşan sınav değerlendirme komisyonu kurulmaktadır. Komisyon kurumlarına yerleşmiş olan adaylardan gerekli belgeleri teslim etmeleri için süre tayin edilecektir. Adaylar bu komisyona belgelerini belirlenmiş olan süre kapsamında ulaştırmak durumundadır.

Her kadroya dönük olarak istenen belgeler değişkenlik göstereceği için adaylar ibraz edecekleri belgeleri atamaları yapılan kurum ile iletişim kurarak öğrenmelidir. Bu kapsamında komisyon kuruma yerleşmiş olan adaylardan aldığı belgeleri değerlendirir ve şartları taşıyan adayları belirleyerek atama onayına sürmektedir.

Yerleşmiş olan adaylara tekrar yazılı veya sözlü sınav uygulaması yapılmamaktadır. Yerleşmiş olduğu kadronun şartlarını taşıması halinde doğrudan ataması yapılarak görevine başlayabilecektir. Yerleştiği halde atama için gerekli olan nitelikleri taşımayan veya gerekli belgeleri belirlenmiş olan sürede teslim sağlamayan adaylar için ise yerleşme hakları geçersiz sayılacaktır. Adaylardan talep edilen tüm belgeler değerlendirmeye alındığı için adaylar bu süreç içerisinde eksiksiz şekilde yerleşme için gerekli olan belgeleri toplamaları gerekmektedir. Özel koşul gerektiren kadrolar için ise bu koşulların yerine getirilmesi gerekiyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!