Koronavirüs ve Açıköğretim Sınavları

16.03.2020
A+
A-
Google News Açıköğretim Sitesi

Koronavirüs’ün Türkiye’de ortaya çıkması ve yayılmaya başlaması ile bir dizi önlemler alındı. Bu önlemler kapsamında okullar tatil edildi, sınavlar ertelendi.

Şu an için açıköğretim lisesi sınavları ertelenmiş durumda. Buna ek olarak Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesi bahar dönemi arasınavlarını ertelediğini duyurdu. (Duyuru için tıklayın.)

Anadolu Üniversitesi ve  İstanbul Üniversitesi açıköğretim bölümleri için herhangi bir iptal veya erteleme duyurusu henüz yapılmadı.

Açıköğretim fakültelerinin sınavları hakkında herhangi bir gelişme olduğunda sizlere duyuracağız. Şu an için tüm öğrenci arkadaşlarımızın sınav olacakmış şekilde ders çalışmalarını öneriyoruz.

Açıköğretim Bahar Dönemi Arasınavları 18 Nisan 2020 tarihinde yapılacak.

Sınavlarınızda şimdiden başarılar dileriz.

Güncelleme: 18 Mart 2020

Anadolu Üniversitesi rektörü twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımı aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Değerli öğrencilerimiz,panik yapmadan tedbir amaçlı her olasılığı değerlendirip karar vermeye çalışıyoruz, sınavlarınız vs. Bu kararlar devlet idari yapısının bütünlüğü çerçevesinde alınıyor.Zamanı gelince açıklama yapıyoruz,derse devam&bolca dinlenin.Panik yaptıranlara prim yok.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sema Sarikaya dedi ki:

    Bütün sınavlar ertelwniyorken Anadolu üniversitesinin bu tutumu anlaşılır değil