DGS’ye Hazırlık Nasıl Olmalı?

DGS önlisans eğitimini lisans eğitimine tamamlamak isteyenlerin girmiş olduğu bir sınavdır. Sınavdan beklenen puanı aldığınız takdirde önlisans bölümünüzün uygun gördüğü lisans bölümüne geçerek eğitiminize devam edebilirsiniz. DGS sınavı zor olduğu düşünülen bir sınav olduğu için sınava girmek isteyen adaylar için caydırıcı olabilmektedir. Sınavın tüm ihtiyacına yönelik hazırlanmış ders içerikleri, konu anlamları, soru ve çözümleri ile istediğiniz başarıyı yakalamak mümkündür.

DGS Sınavı Konuları

DGS Sınavı konuları sayısal ve sözel bölümden oluşur. En temelinde muhakeme yeteneği ve pratiklik kazancı bekleyen bir sınavdır. Tüm bu beklentilere yönelik hazırlanmış, uygun müfredat ve güncel bilgilere sahip kaynaklar ile bu yetenekleri kazanmanız mümkün.  İstediğiniz başarıyı elde ederek lisans eğitimine geçebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde hazırlanmış ders notları, sorular ve deneme sınavları ile eksik kaldığınız konuları kapatacak ve verimli bir çalışma ile hedefinize ulaşacaksınız. Soru çözümleri ile bilgiyi pekiştirerek hayalinizdeki başarıyı gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Zorlanmadan ve gereğinden fazla vakit kaybetmeden çalıştığınız konular sizler için büyük bir gelişim fırsatı olabilir.

DGS
DGS

Matematik Konuları

Matematik zor olan derslerden bir tanesidir. Dikkatli bir şekilde çalışma gerektirir. Tüm zorluğu kolaylığa  çeviren ve dikkati dağıtmayan ve aynı zamanda en iyi şekilde öğreten DGS matematik konularının olduğu kaynaklar ile matematik dersinde istediğiniz başarıyı yakalayabilirsiniz. Bilgi tek başına yeterli olmaz. Bunun için ilgili alandan DGS deneme sınavlarını çözerek bilgiyi hem pekiştirmiş hem kalıcı hale getirmiş olursunuz. Tüm konular ve sorular müfredata uygun şekilde, güncel bilgi ile hazırlanmıştır. Doğru ve güvenilir kaynaktan yararlanarak sistemli bir çalışma ile istediğiniz hedefe ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Deneme Sınavları

Bilgiyi doğru yerden öğrenmek kadar o bilginin kalıcılığını sağlamak da önemlidir. Bu kalıcılığı ise soru çözümleri yaparak sağlayabilirsiniz. Alanında uzman kişiler tarafından hazırlanmış DGS deneme sınavlarını çözerek bilgi ve başarı seviyenizi test etmiş olursunuz. Sınavlarda bilgi kadar zaman yönetimi de önemlidir. Zamanında çözüme kavuşturulmamış bir sorunun doğru cevabı artı puan yerine eksi puan olarak sizlere dönebilir. Böylece uygun ve hazır olduğunuzu düşündüğünüz bir vakitte sınavı çözerek kendinizi test edebilirsiniz. Sınav sonunda eksik konularınızın olduğunu fark ederseniz DGSs konu anlatımı ve ders notlarının olduğu kaynaklardan geriye dönük ders ve konu tekrarı yapabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!