AUZEF 2022 Kayıt Yenileme İşlemleri Başladı

AUZEF 2022 Kayıt Yenileme işlemleri 29 Ağustos 2022 tarihinde başladı ve 4 Eylül 2022 tarihinde sona erecek. Öğrencilik statüsünün devam etmesini isteyen tüm öğrencilerin kayıt yenileme yapmaları gerekmektedir.

İstanbul Üniversitesi açık ve uzaktan eğitim fakültesi 2022 – 2023 yılına yeni aldığı kararlar ile başladı ve taban puanının düşürülmesi ile öğrencilerin lehine iyileştirmeler gerçekleştirdi.

thumbnail
İlişkili Yazı
AUZEF 2023 Yılı Alınan Kararlar

AUZEF 2022 Kayıt Yenileme Duyurusu

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı kayıt yenileme işlemleri 29 Ağustos-4 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacaktır. 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 44 üncü maddesinin (c) fıkrasında “Açık öğretim sisteminde üst üste dört dönem kayıt yenileme koşullarını yerine getirmeyen öğrencinin ilgili programdan ilişiği kesilir” hükmü yer almaktadır. Bu hüküm gereğince 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı da dâhil olmak üzere son dört (4) yarıyıl içerisinde kaydını yenilememiş öğrencilerimizin ilişikleri kesilecektir. Kayıt haklarını kaybetmek istemeyen öğrencilerimizin bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

thumbnail
İlişkili Yazı
2022 – 2023 AÖF Harç Ücretleri

AUZEF 2022 Kayıt Yenileme Nasıl Yapılır?

AUZEF kayıt yenileme işlemleri 5 temel adımdan oluşur.

1. Dönem Ücretini Ödeme

29 Ağustos – 4 Eylül 2022 tarihleri arasında kendinize ait referans numarası ile ödeme işlemini tamamlayınız.

2. Ders Seçim İşlemleri

5 – 9 Eylül 2022 tarihleri arasında Ders seçim işlemleri Fakültemiz tarafından yapılacaktır. Ders seçiminiz tamamlandıktan sonra “Aksis-OBSDers Alma Listesi” sekmesinden derslerinizi kontrol ediniz.

3. Ders Ekle Sil İşlemleri

12-16 Eylül 2022 tarihleri arasında Ders eklemek ya da sildirmek için AUZEF Çözüm Merkezine başvuru yapınız.

4. Koşullu Ders Talebi İşlemleri

12-16 Eylül 2022 tarihleri arasında DC-DD harf notlu dersleri almak isterseniz Ders Ekle-Sil tarihleri içerisinde AUZEF Çözüm Merkezine başvuru yapınız.

5. Üstten Ders Alma İşlemleri

12-16 Eylül 2022 tarihleri arasında Üstten Ders Alma koşullarını sağladığınız takdirde “AKSİS-OBS-Ders Alma” sekmesinden almak istediğiniz dersleri seçebilirsiniz.

KAYIT YENİLEME BİLGİLENDİRMESİ

Ödeme İşlemleri
Güz dönemi kayıt yenileme işlemi için 29 Ağustos – 04 Eylül 2022 tarihleri arasında referans numaranız ile ödemenizi Halkbank Şube/ATM’lerinden ya da AKSİS otomasyon sistemi üzerinden online olarak yapmanız yeterlidir.

Ders Seçim İşlemleri
Ödemenizi yaptıktan sonra 05 – 09 Eylül 2022 tarihleri arasında; 2016 ve öncesi girişli öğrencilerin ders seçimleri 3 iş günü içerisinde, 2017 ve sonrası girişli öğrencilerin ders seçimleri aynı gün içerisinde Fakültemiz tarafından yapılacaktır.

Ders Kontrol İşlemleri
Ders seçimi işlemlerinden sonra ‘’Kayıt Yenilemedi’’ olan statünüz, “Devamlı Öğrenci’’ olarak güncellenecektir. Devamlı öğrenci statüsüne gelen öğrenciler, derslerini ”AKSİS-Öğrenim Bilgileri- Ders Alma Listesi” sekmesinden kontrol etmelidir. (Derslerin kontrol sorumluluğu öğrenciye aittir.)

Ders Ekle-Sil İşlemleri
Ders Ekle-Sil talepleri, 12 – 16 Eylül 2022 tarihleri arasında Çözüm Merkezinden ( https://auzefcozum.istanbul.edu.tr/ ) alınacaktır. Başvuru tarihleri dışında Ekle-Sil talebi alınmayacaktır. (Derslerin kontrol sorumluluğu öğrenciye aittir.)

Koşullu Ders İşlemleri
Fakültemiz tarafından DC-DD harf notlu dersler seçilmemektedir. DC-DD derslerini almak isteyen öğrencilerimizin Ders Ekle-Sil tarihleri içerisinde Çözüm Merkezinden bildirmeleri gerekmektedir. (Derslerin kontrol sorumluluğu öğrenciye aittir.)

Üstten Ders Alma
Üstten Ders Alma koşullarını sağlayan öğrenciler, üst dönem derslerini 12 – 16 Eylül 2022 tarihleri arasında kendileri seçecektir. Üstten ders alma koşulları kılavuzun sonunda yer almaktadır. (Üstten ders seçimi öğrenci tarafından yapılacaktır ve sorumluluğu öğrenciye aittir.)

ÜSTTEN DERS ALMA KOŞULLARI

1- Kayıt yaptırdığı öğretim yılının ikinci yarıyılından itibaren alması gereken tüm derslerinden başarılı olanlardan AGNO’su 2,50 ve üstünde olan öğrenciler geçtikleri yarıyılın derslerinin yanında ön şartlı veya bağlantılı şartlı olmayan üst yarıyılın ders/derslerini de alabilir.

2- Fakülteye ilk kez kayıt yaptıran öğrenci, kayıt yaptırdığı öğretim yılının ilk yarıyılında okutulan tüm derslerini almak zorunda olup üst yarıyıllardan ders alamaz.

3- Lisans programlarında;
* ikinci yarıyıldan ders alan öğrenci altıncı ve sekizinci yarıyıllardan,
* üçüncü yarıyıldan ders alan öğrenci yedinci yarıyıldan,
* dördüncü yarıyıldan ders alan öğrenci ise sekizinci yarıyıldan üstten ders alamaz.

4- Üstten alınan dersler ile beraber alınan toplam kredi miktarı yarıyıldaki kredi yükünün % 50’sinden fazla olamaz.

ÜSTTEN DERS ALMA NASIL YAPILIR?

AKSİS sistemine giriş yapılarak “OBS” seçilir. Açılan ekranda “DersAlma” sekmesine tıklanarak kurallara uygun olarak dersler seçilir. Maksimum AKTS miktarına kadar ders alınabilir. Üstten seçilen dersler 24 saat sonra kesin kayda düşer.

AUZEF 2022 Kayıt Yenileme İşlemleri
AUZEF 2022 Kayıt Yenileme İşlemleri

Kaynak: Auzef

Sıkça Sorulan Sorular

AKSİS sistemine giriş yapılarak “OBS” seçilir. Açılan ekranda “DersAlma” sekmesine tıklanarak kurallara uygun olarak dersler seçilir. Maksimum AKTS miktarına kadar ders alınabilir. Üstten seçilen dersler 24 saat sonra kesin kayda düşer.

AUZEF 2022 Kayıt Yenileme işlemleri 29 Ağustos 2022 tarihinde başladı ve 4 Eylül 2022 tarihinde sona erecek. Öğrencilik statüsünün devam etmesini isteyen tüm öğrencilerin kayıt yenileme yapmaları gerekmektedir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!