AUZEF 2023 Yılı Alınan Kararlar

AUZEF 2023 yılında (2022 – 2023 eğitim öğretim yılı) geçerli olacak şekilde öğrencilerin lehine olacak bir çok karara imza attı. İstanbul Üniversitesi Senatosunda Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi için alınan kararlar duyuruldu.

Alınan kararlara göre taban puanı düşülür iken (35 geçme notu hala duruyor) sınav sorularının yayımlanacağı bildirildi.

AUZEF 2023 Yılı Alınan Kararlar

  1. Açıköğretim programlarında bir dersten koşullu veya doğrudan geçebilmek için gereken Bitirme/Telafi Sınavından en az 40 alma zorunluluğu kaldırılmıştır.
  2. Uzaktan eğitim programlarında bir dersten koşullu veya doğrudan geçebilmek için gereken Bitirme/Telafi Sınavından en az 50 alma zorunluluğu 40 puana düşürülmüştür.
  3. Ham Başarı Notunun (HBN) hesaplanmasında Ara (Vize) Sınavın katkısı %30; Bitirme/Bütünleme Sınavının katkısı %70 olacak şekilde değiştirilmiştir. HBN’si 35’in altında kalan öğrencilerin doğrudan FF ile değerlendirilmesi bir YÖK kuralı olarak devam etmektedir.
Ayrıca yine geçtiğimiz hafta gerçekleşen AUZEF Yönetim Kurulu’nda alınan kararlar gereğince 2022-2023 eğitim-öğretim yılı itibarıyla;
  1. Ara Sınav (Vize), Bitirme ve Telafi Sınavlarının sonrasında “sınav soruları” yayımlanacaktır.
  2. Dijital kimlik uygulamasına geçilecektir. Alınan kararların başta öğrencilerimiz olmak üzere tüm paydaşlarımız için hayırlı olmasını dileriz.
AUZEF 2023 Yılı Alınan Kararlar
AUZEF 2023 Yılı Alınan Kararlar

Kaynak: Auzef

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!