Atatürk Üniversitesi Yaz Okulu Açma Kararı Aldı

Daha önceki yazımızda Atatürk Üniversitesinin yaz okulu açma konusunda görüşmeler yaptığını ve kurulda görüşüleceğini sizlere aktarmıştık. (İlgili yazı için Tıklayınız. )

Atatürk Üniversitesi rektörü Ömer ÇOMAKLI öğrenciler için müjdeli haberi twitter adresinden duyurdu ve Atatürk Üniversitesi açıköğretim öğrencileri için bu yıl yaz okulu yapılacağını söyledi.

Atatürk Üniversitesi açıköğretim fakültesinde yaz okulunun yanında üç ders sınavınında yapıldığını hatırlatalım. Üç ders sınav bilgilerine yazının devamından erişebilirsiniz.

Atatürk Üniversitesi Rektörü Ömer ÇOMAKLI’nın duyurusu şu şekilde:

Sevgili Açıköğretim Fakültesi öğrencilerimiz

Açıköğretim Fakültesi yaz okulu ile ilgili çalışmalar tamamlanmış ve üniversitemiz senatosu tarafından #yazokulu açılması uygun görülmüştür.

Hayırlı olsun, başarılar dilerim.

ata aof yaz okulu 1

Yaz okulu kayıt tarihleri ve detayları ilerleyen günlerde açıklanacak.

Atatürk Üniversitesinde yaz okulunun yanında üç ders sınavıda yapılıyor. Üç ders sınavı 28 temmuzda yapılacak olup mezun olabilecek durumdaki öğrenciler bu sınava girebilmektedir.

Mezuniyet Üç Ders Sınavı ile İlgili Bilgilendirme Metni

 • 1. 28 Temmuz 2020 Salı günü 08.00 – 20.30 saatleri arasında online olarak yapılacak mezuniyet üç ders sınavına girmeye hak kazanan öğrencilerin bilgileri Öğrenci Bilgi Sisteminde (OBS) yayımlanmıştır. Kontrol için https://obs.atauni.edu.tr/ adresine tıklayınız.
 • 2. Kayıtlı oldukları bölümlerde/programlarda tüm dersleri almış ve en fazla üç dersten başarısız (FF) olduğu için mezun olamayan öğrenciler Mezuniyet Üç Ders Sınavı’na girebilir (Blok Uygulama, Blok Uygulama I ve II derslerini alan öğrencilerin bu derslerden sınava girebilmesi için; bu derslere 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında kayıt yaptırmış, uygulamalara devam etmiş ve devamsızlıktan kalmamış olmaları gerekmektedir). Öğrenci, güz ve bahar yarıyıllarında toplamda en fazla üç başarısız dersi varsa ve bu derslere 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında ders kaydı yaptırmışsa Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilir.
 • 3. Mezuniyet Üç Ders Sınavına 1, 2 ya da 3 dersten girilebilir.
 • 4. Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilmek için herhangi bir başvuru yapmaya ya da ücret ödemeye gerek yoktur.
 • 5. Mezuniyet Üç Ders Sınavı notu, dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, sınav uygulanan her bir ders için dönem içi/ara sınav notunun %25’i ve Mezuniyet Üç Ders Sınavı notunun %75’i (Blok Uygulama I, Blok Uygulama II ve Blok Uygulama dersleri için vize notunun %60’ı, Mezuniyet Üç Ders Sınavı notunun ise %40’ı) alınarak belirlenir. Öğrencinin harf notları; Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bağıl Değerlendirme Esasları çerçevesinde belirlenir.
 • 6. Her ne sebeple olursa olsun Mezuniyet Üç Ders Sınavına katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.
 • 7. Mezuniyet Üç Ders Sınavı sonucunda mezun olamayan öğrenciler başarısız oldukları dersleri, bu derslerin bulundukları yarıyılda ders kaydı yaparak almak zorundadırlar.
 • 8. Ceza infaz kurumlarında bulunan öğrencilerden, 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı bahar yarıyılı bütünleme sınavı sonrasında mezuniyet üç ders sınavına girmeye hak kazananların sınavları, Fakültemizce belirlenecek sınav merkezlerinde bulunan kapalı ceza infaz kurumlarında yüz yüze yapılacaktır. Konuya dair gerekli bilgilendirmeler Fakültemizce bilahare yapılacaktır.

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. 2021 yılın da yaz okulu açılacak mı

  Cevapla
Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!