AÖF Yüksek Onur ve Onur Belgesi Örnekleri 2023

AÖF Yüksek Onur ve Onur Belgesi güz dönemi ve bahar dönemi için ayrı ayrı olarak hazırlanmakta ve her dönem öğrenciler bu belgeleri alabilmektedir.

Güz dönemi dönem sonu sınavlarının açıklanması ile onur belgesi ve yüksek onur belgesi alan öğrenciler tebrik ediyoruz. Bir çok öğrenci yüksek onur ve onur belgesi almayı bekler iken alamadı ve bunun sebebini bizlere sordu. Bu konuyu yoğun bir soru gelmesi üzerine Açıköğretim Onur Belgesi ve Açıköğretim Yüksek Onur belgesini kimler alabilir? Bu belgeler hangi şartlarda verilmektedir sizlere aktarmak istedik.

Açıköğretim diplomalarını merak edenler aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir.

thumbnail
AÖF Diploma Örnekleri 2023

AÖF Diplomaları – AÖF Diploma Örnekleri 2022 – 2023

AÖF Yüksek Onur ve Onur Belgesi Nasıl Alınır?

Bir dönemde en az 30 kredilik ders alıp, aldığı tüm derslerini başaranlardan DNO’su 3.50 veya üzeri olanlar “Yüksek Onur Öğrencisi“; DNO’su 3,00 ile 3,49 arasında olanlar ise “Onur Öğrencisi” kabul edilir.

Ancak disiplin cezası alan veya FF, YZ, ve DZ ve harf notu olan öğrenci, belirtilen not ortalamasını sağlasa bile “Yüksek Onur Öğrencisi” veya “Onur Öğrencisi” olamaz.

“GNO’su 3,50 veya üzeri olan “Yüksek Onur Öğrencisi”, GNO’su 3,00 ile 3,49 arasında olan ise “Onur Öğrencisi” olarak mezun olur. Ancak disiplin cezası alan öğrenci, belirtilen GNO’sunu sağlasa bile “Yüksek Onur Öğrencisi” veya “Onur Öğrencisi” derecesiyle mezun edilmez.

Ayrıca, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Yaz Okulu Uygulama Usul ve Esaslarının 8. maddesinde; “Yaz okulunda alınan dersler için Onur/Yüksek Onur Belgesi verilmez. Tekrar edilen dersler yaz okulunda alınmışsa son not ve dersin kredisi esas alındığından geçmiş döneme ait Onur Belgesi /Yüksek Onur Belgesi verilmez.”

Öğrenciler ilgili döneminden almaya hak kazandıkları Onur/Yüksek Onur Belgelerinin, Öğrenci Otomasyonu sayfasında PDF olarak yayınlanmasına karar verilmiş olup Onur/Yüksek Onur Belgelerini  hak eden öğrenciler sayfalarından Onur/Yüksek Onur Belgelerini alabilirler. Ayrıca, isteyen öğrencilerimiz AÖF Bürolarından da Onur/Yüksek Onur Belgelerini alabilirler.

Anadolu Üniversitesi AÖF Yüksek Onur ve ONUR Belgesi

AÖF Yüksek Onur Belgesi

Anadolu AÖF Yüksek Onur Belgesi 2022
Anadolu AÖF Yüksek Onur Belgesi 2022
Anadolu AÖF Yüksek Onur Belgesi 2020
Anadolu AÖF Yüksek Onur Belgesi 2020

AÖF Onur Belgesi

Anadolu AÖF Onur Belgesi 2022
Anadolu AÖF Onur Belgesi 2022
Anadolu AÖF Onur Belgesi 2020
Anadolu AÖF Onur Belgesi 2020

Atatürk Üniversitesi AÖF Yüksek Onur Belgesi

Atatürk Üniversitesi AÖF Yüksek Onur Belgesi 2022
Atatürk Üniversitesi AÖF Yüksek Onur Belgesi 2023
Sıkça Sorulan Sorular

Bir dönemde en az 30 kredilik ders alıp, aldığı tüm derslerini başaranlardan DNO'su 3,00 ile 3,49 arasında olanlar ise Onur Öğrencisi kabul edilir. Onur Öğrencilerine onur belgesi verilir.

Bir dönemde en az 30 kredilik ders alıp, aldığı tüm derslerini başaranlardan DNO'su 3.50 veya üzeri olanlar Yüksek Onur Öğrencisi kabul edilir. Yüksek Onur Öğrencilerine yüksek onur belgesi verilir.

AÖF Yüksek Onur ve Onur Belgesi güz dönemi ve bahar dönemi için ayrı ayrı olarak hazırlanmakta ve her dönem öğrenciler şartları sağladıklarında bu belgeleri alabilmektedir.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
4
_a_rm_
Şaşırmış
2
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. 4 Temmuz 2020, 23:02

  Ben yaz okulunda ders tekrarı yapmadim. Önden ders aldım. Yine de onur belgesi verilmedi. Haksızlık bu.

  Cevapla
 2. Teşekkür ederiz bu bilgiler için.

  Cevapla
 3. Not ortalamam 3.75 onur belgemi gpremiyorum

  Cevapla
Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!