Açıköğretim Yüksek Onur ve Onur Belgesi Örnekleri

28.01.2020
A+
A-
Google News Açıköğretim Sitesi

Güz dönemi dönem sonu sınavlarının açıklanması ile onur belgesi ve yüksek onur belgesi alan öğrenciler tebrik ediyoruz. Bir çok öğrenci yüksek onur ve onur belgesi almayı bekler iken alamadı ve bunun sebebini bizlere sordu. Bu konuyu yoğun bir soru gelmesi üzerine Açıköğretim Onur Belgesi ve Açıköğretim Yüksek Onur belgesini kimler alabilir? Bu belgeler hangi şartlarda verilmektedir sizlere aktarmak istedik.

Açıköğretim Diploma Örnekleri İçin Tıklayınız.

Bir dönemde en az 30 kredilik ders alıp, aldığı tüm derslerini başaranlardan DNO’su 3.50 veya üzeri olanlar “Yüksek Onur Öğrencisi“; DNO’su 3,00 ile 3,49 arasında olanlar ise “Onur Öğrencisi” kabul edilir.

Ancak disiplin cezası alan veya FF, YZ, ve DZ ve harf notu olan öğrenci, belirtilen not ortalamasını sağlasa bile “Yüksek Onur Öğrencisi” veya “Onur Öğrencisi” olamaz.

“GNO’su 3,50 veya üzeri olan “Yüksek Onur Öğrencisi”, GNO’su 3,00 ile 3,49 arasında olan ise “Onur Öğrencisi” olarak mezun olur. Ancak disiplin cezası alan öğrenci, belirtilen GNO’sunu sağlasa bile “Yüksek Onur Öğrencisi” veya “Onur Öğrencisi” derecesiyle mezun edilmez.

Ayrıca, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Yaz Okulu Uygulama Usul ve Esaslarının 8. maddesinde; “Yaz okulunda alınan dersler için Onur/Yüksek Onur Belgesi verilmez. Tekrar edilen dersler yaz okulunda alınmışsa son not ve dersin kredisi esas alındığından geçmiş döneme ait Onur Belgesi /Yüksek Onur Belgesi verilmez.”

Öğrenciler ilgili döneminden almaya hak kazandıkları Onur/Yüksek Onur Belgelerinin, Öğrenci Otomasyonu sayfasında PDF olarak yayınlanmasına karar verilmiş olup Onur/Yüksek Onur Belgelerini  hak eden öğrenciler sayfalarından Onur/Yüksek Onur Belgelerini alabilirler. Ayrıca, isteyen öğrencilerimiz AÖF Bürolarından da Onur/Yüksek Onur Belgelerini alabilirler.

Açıköğretim Onur Belgesi ve Yüksek Onur Belgesi Örneği:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
 1. Sitare dedi ki:

  Not ortalamam 3.75 onur belgemi gpremiyorum

 2. Ahmet dedi ki:

  Teşekkür ederiz bu bilgiler için.

 3. Senol Başkafa dedi ki:

  Ben yaz okulunda ders tekrarı yapmadim. Önden ders aldım. Yine de onur belgesi verilmedi. Haksızlık bu.

  1. Aslanboz dedi ki:

   Bende senin gibiyim donem not ortalamam 3.30 olmasına rağmen onur belgesi alamadım

   1. Ipek dedi ki:

    Benim notumda 3.47 onur belgem.yok.kazanamadiniz diyor sizce neden?

    1. Nurullah dedi ki:

     Kredi 30 un altinda olduğundan Alınan derslerin kredisi 30 un altında olduğu için

  2. Mert dedi ki:

   Hocam dönemde 30 kredilik ders alması diyor. Döneminizde 30 kredi yoksa vermiyor ortalama ne olursa olsun. Eğer varsa döneminizde 30 kredi. AÖF u arayın sorun