SOS303U Ekonomi Sosyolojisi Ders Notları ve Çıkmış Sorular

24.02.2020
50
A+
A-

Açıköğretim Ekonomi Sosyolojisi dersi bir çok açıköğretim bölümünün ortak derslerinden bir tanesidir. “Ekonomi Sosyolojisi” dersi 5 kredilik bir ders olup uygulama ve staj bulunmamaktadır.

Ekonomi Sosyolojisi dersi için öğrenme olanaklarını sizler için oluşturduk, derledik ve hizmetinize sunduk. Önceki yıllara ait çıkmış sorulara, deneme sınavlarına, ders notlarına, ders kitaplarına ve ders videolarına aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz. Ayrıca yazının devamında ders ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çıkmış sorular eöğrenme portalında yayımlanmakta olup öğrencilerin bizlere göndermesi ile sitemize eklediğimiz online deneme sınavlarından oluşmaktadır. Daha fazla soruya erişebilmek için sizlerde ekampüs sayfanızdan çıkmış soruları tarafımıza BURAYA tıklayarak gönderebilirsiniz.

Ders notlarının büyük çoğunluğu öğrenciler tarafından hazırlanmış ve bize gönderilmiştir. Sizlerinde ders çalışırken hazırladığınız ders notları var ise BURAYA tıklayarak bize gönderebilir ve sayfamızdan sizin adınıza paylaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Ekonomi Sosyolojisi dersi için 1 adet arasınav ve 1 adet dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Arasınavın %30’u ile Dönemsonu sınavının %70’i alınarak toplanmakta ve sınıfın genel ortalamasına göre harf notu verilmektedir.

Ders AdıDers KoduZorunlu/SeçmeliTeori + UygulamaAKTS
Ekonomi SosyolojisiSOS303UV.YARIYIL0+05.0
Ekonomi Sosyolojisi Ders Çalışma Ortamları
Arasınav Soruları için TIKLAYINIZ.
Final Soruları için TIKLAYINIZ.
DERS NOTLARI
DERS KİTAPLARI
DERS VİDEOLARI

Ölçme ve Değerlendirme:

Değerlendirme Yöntemi ve Geçme Kriterleri
SayısıYüzde (%)
1.Ara Sınav130
Dönem Sonu Sınavı170
Toplam (%)100

Açıköğretim Ekonomi Sosyolojisi Ders İçerikleri:

HaftalarKonular
1. HaftalarEkonomi sosyolojisinin kuramsal temelleri
2. HaftalarToplum ve ekonominin yapısal analizi
3. HaftalarEnformel sektör/ekonomi, enformel sektörü/ekonomiyi açıklayan kuramlar, enformel sektörün/ekonominin temel özellikleri, Türkiye’de enformel sektörün gelişimi.
4. HaftalarFeminizm ve İktisat
5. HaftalarTekrar
6. HaftalarTekrar
7. HaftalarFordizm ve Post-fordizm
8. HaftalarYeni teknolojiler, ekonomi ve toplum
9. HaftalarTüketim toplumu
10. HaftalarDeğişen çalışma kültürü
11. HaftalarTekrar
12. HaftalarTekrar

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.