SHZ108U Temel Bakım Hizmetleri Ders Notları ve Çıkmış Sorular

13.08.2020
A+
A-

Açıköğretim Temel Bakım Hizmetleri dersi bir çok açıköğretim bölümünün ortak derslerinden bir tanesidir. “Temel Bakım Hizmetleri” dersi 6 kredilik bir ders olup uygulama ve staj bulunmamaktadır.

Temel Bakım Hizmetleri dersi için öğrenme olanaklarını sizler için oluşturduk, derledik ve hizmetinize sunduk. Önceki yıllara ait çıkmış sorulara, deneme sınavlarına, ders notlarına, ders kitaplarına ve ders videolarına aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz. Ayrıca yazının devamında ders ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çıkmış sorular ekampüs sayfanızda yayımlanmakta olup öğrencilerin bizlere göndermesi ile sitemize eklediğimiz online deneme sınavlarından oluşmaktadır. Daha fazla soruya erişebilmek için sizlerde ekampüs sayfanızdan çıkmış soruları tarafımıza BURAYA tıklayarak gönderebilirsiniz.

Ders notlarının büyük çoğunluğu öğrenciler tarafından hazırlanmış ve bize gönderilmiştir. Sizlerinde ders çalışırken hazırladığınız ders notları var ise BURAYA tıklayarak bize gönderebilir ve sayfamızdan sizin adınıza paylaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Temel Bakım Hizmetleri dersi için 1 adet arasınav ve 1 adet dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Arasınavın %30’u ile Dönemsonu sınavının %70’i alınarak toplanmakta ve sınıfın genel ortalamasına göre harf notu verilmektedir.

Ders AdıDers KoduZorunlu/SeçmeliTeori + UygulamaAKTS
Temel Bakım HizmetleriSHZ108UII.YARIYIL0+06.0
Temel Bakım Hizmetleri Ders Çalışma Ortamları
blankArasınav Soruları için TIKLAYINIZ.
Final Soruları için TIKLAYINIZ.
blankDERS NOTLARI
blankDERS KİTAPLARI
blankDERS VİDEOLARI

Ölçme ve Değerlendirme:

Değerlendirme Yöntemi ve Geçme Kriterleri
SayısıYüzde (%)
1.Ara Sınav130
Dönem Sonu Sınavı170
Toplam (%)100

Açıköğretim Temel Bakım Hizmetleri Ders İçerikleri:

HaftalarKonular
1. HaftalarTemel Bakımın Planlanması
2. HaftalarYaşlılarda Kazalardan Korunmak İçin Çevrenin Düzenlenmesi
3. HaftalarMeşguliyet Tedavisi
4. HaftalarDavranış tedavisi
5. HaftalarPsikososyal iletişim tedavisi
6. HaftalarBakım hizmetlerinin etik ve hukuksal boyutu
7. HaftalarÖzbakım ve beslenme
8. HaftalarPsikososyal İletişim Terapisi
9. HaftalarÖzbakım ve beslenme
10. HaftalarÖzbakım ve Beslenme
11. HaftalarÖzbakım ve Beslenme
12. HaftalarBakım Elemanının Karşılaşılması Muhtemel Olan Sağlık Sorunları ve Alınması Gereken Önlemler Tıbbi Dökümantasyonun Hukuksal Yönü
13. HaftalarBakım Elemanının Karşılaşılması Muhtemel Olan Sağlık Sorunları ve Alınması Gereken Önlemler Tıbbi Dökümantasyonun Hukuksal Yönü
14. HaftalarBakım Elemanının Karşılaşılması Muhtemel Olan Sağlık Sorunları ve Alınması Gereken Önlemler Tıbbi Dökümantasyonun Hukuksal Yönü

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.