SHZ108U Temel Bakım Hizmetleri Ders Notları ve Çıkmış Sorular

Açıköğretim Temel Bakım Hizmetleri dersi bir çok açıköğretim bölümünün ortak derslerinden bir tanesidir. “Temel Bakım Hizmetleri” dersi 6 kredilik bir ders olup uygulama ve staj bulunmamaktadır.

Temel Bakım Hizmetleri dersi için öğrenme olanaklarını sizler için oluşturduk, derledik ve hizmetinize sunduk. Önceki yıllara ait çıkmış sorulara, deneme sınavlarına, ders notlarına, ders kitaplarına ve ders videolarına aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz. Ayrıca yazının devamında ders ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çıkmış sorular ekampüs sayfanızda yayımlanmakta olup öğrencilerin bizlere göndermesi ile sitemize eklediğimiz online deneme sınavlarından oluşmaktadır. Daha fazla soruya erişebilmek için sizlerde ekampüs sayfanızdan çıkmış soruları tarafımıza BURAYA tıklayarak gönderebilirsiniz.

Ders notlarının büyük çoğunluğu öğrenciler tarafından hazırlanmış ve bize gönderilmiştir. Sizlerinde ders çalışırken hazırladığınız ders notları var ise BURAYA tıklayarak bize gönderebilir ve sayfamızdan sizin adınıza paylaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Temel Bakım Hizmetleri dersi için 1 adet arasınav ve 1 adet dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Arasınavın %30’u ile Dönemsonu sınavının %70’i alınarak toplanmakta ve sınıfın genel ortalamasına göre harf notu verilmektedir.

Ders Adı Ders Kodu Zorunlu/Seçmeli Teori + Uygulama AKTS
Temel Bakım Hizmetleri SHZ108U II.YARIYIL 0+0 6.0
Temel Bakım Hizmetleri Ders Çalışma Ortamları
deneme sinavi Arasınav Soruları için TIKLAYINIZ.
Final Soruları için TIKLAYINIZ.
ders notu DERS NOTLARI
ders kitabi DERS KİTAPLARI
video izle DERS VİDEOLARI

Ölçme ve Değerlendirme:

Değerlendirme Yöntemi ve Geçme Kriterleri
Sayısı Yüzde (%)
1.Ara Sınav 1 30
Dönem Sonu Sınavı 1 70
Toplam (%) 100

Açıköğretim Temel Bakım Hizmetleri Ders İçerikleri:

Haftalar Konular
1. Haftalar Temel Bakımın Planlanması
2. Haftalar Yaşlılarda Kazalardan Korunmak İçin Çevrenin Düzenlenmesi
3. Haftalar Meşguliyet Tedavisi
4. Haftalar Davranış tedavisi
5. Haftalar Psikososyal iletişim tedavisi
6. Haftalar Bakım hizmetlerinin etik ve hukuksal boyutu
7. Haftalar Özbakım ve beslenme
8. Haftalar Psikososyal İletişim Terapisi
9. Haftalar Özbakım ve beslenme
10. Haftalar Özbakım ve Beslenme
11. Haftalar Özbakım ve Beslenme
12. Haftalar Bakım Elemanının Karşılaşılması Muhtemel Olan Sağlık Sorunları ve Alınması Gereken Önlemler Tıbbi Dökümantasyonun Hukuksal Yönü
13. Haftalar Bakım Elemanının Karşılaşılması Muhtemel Olan Sağlık Sorunları ve Alınması Gereken Önlemler Tıbbi Dökümantasyonun Hukuksal Yönü
14. Haftalar Bakım Elemanının Karşılaşılması Muhtemel Olan Sağlık Sorunları ve Alınması Gereken Önlemler Tıbbi Dökümantasyonun Hukuksal Yönü
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!