Okullarda Whatsapp Grupları Devam Edecek mi?

11.01.2021
A+
A-
Google News Açıköğretim Sitesi

Whatsapp’ın yeni duyurduğu gizlilik sözleşmesi ve veri paylaşım politikası üzerinde yaptığı değişiklik üzerine tepkiler artarak devam ediyor. Whatsapp verilerinizin facebook ve instagram gibi şirketlerle paylaşılacak olması veri güvenliği konusunda herkesin aklında soru işareti bırakıyor.

Whatsapp’ın yeni kullanıcı sözleşmesinin kabul etmek için 8 Şubat 2021 tarihine kadar süre vermesi ve kabul etmeyenlerin Whatsapp’ı kullanamayacak olması nedeniyle herkes alternatif uygulama arayışına girdi.

Kamuda bilgi ve belge paylaşımı için yabancı kaynaklı uygulamaların kullanılması yasaklanmıştı.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi 20 Temmuz 2020 tarihinde yabancı menşeli iletişim uygulamalarının yasaklandığı iddialarına ilişkin basın açıklaması yaparak; Yasağın güvenlik nedeniyle yalnızca kamu kurumları için resmi bilgi ve belge paylaşımlarında geçerli olduğunu kişisel kullanıma yönelik bir kısıtlama bulunmadığı açıklamıştı.

Bu durumda resmi bilgi ve belge paylaşımlarında kullanılması yasaklanan Whatsapp’ın devlet kurumlarının yazışmalarda kullanmaması doğru olacaktır. Grupların devam etmesi durumunda sorumluluk okul yönetimlerinde olacaktır.

Cumhurbaşkanlığı Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Açıklaması

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.