İnsan ve Toplum Ders Notları ve Çıkmış Sorular

Açıköğretim İnsan ve Toplum dersi bir çok açıköğretim bölümünün ortak derslerinden bir tanesidir. “İnsan ve Toplum” dersi 5 kredilik bir ders olup uygulama ve staj bulunmamaktadır.

İnsan ve Toplum dersi için öğrenme olanaklarını sizler için oluşturduk, derledik ve hizmetinize sunduk. Önceki yıllara ait çıkmış sorulara, deneme sınavlarına, ders notlarına, ders kitaplarına ve ders videolarına aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz. Ayrıca yazının devamında ders ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çıkmış sorular eöğrenme portalında yayımlanmakta olup öğrencilerin bizlere göndermesi ile sitemize eklediğimiz online deneme sınavlarından oluşmaktadır. Daha fazla soruya erişebilmek için sizlerde ekampüs sayfanızdan çıkmış soruları tarafımıza BURAYA tıklayarak gönderebilirsiniz.

Ders notlarının büyük çoğunluğu öğrenciler tarafından hazırlanmış ve bize gönderilmiştir. Sizlerinde ders çalışırken hazırladığınız ders notları var ise BURAYA tıklayarak bize gönderebilir ve sayfamızdan sizin adınıza paylaşmamızı sağlayabilirsiniz.

İnsan ve Toplum dersi için 1 adet arasınav ve 1 adet dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Arasınavın %30’u ile Dönemsonu sınavının %70’i alınarak toplanmakta ve sınıfın genel ortalamasına göre harf notu verilmektedir.

Ders Adı Ders Kodu Zorunlu/Seçmeli Teori + Uygulama AKTS
İnsan ve Toplum SOS104U I.YARIYIL 0+0 5.0
İnsan ve Toplum Ders Çalışma Ortamları
deneme sinavi Arasınav Soruları için TIKLAYINIZ.
Final Soruları için TIKLAYINIZ.
ders notu DERS NOTLARI
ders kitabi DERS KİTAPLARI
video izle DERS VİDEOLARI

Ölçme ve Değerlendirme:

Değerlendirme Yöntemi ve Geçme Kriterleri
Sayısı Yüzde (%)
1.Ara Sınav 1 30
Dönem Sonu Sınavı 1 70
Toplam (%) 100

Açıköğretim İnsan ve Toplum Ders İçerikleri:

Haftalar Konular
1. hafta Toplumsal Gruplar, Toplumsal Gruplar Nedir, Toplumsal Grupların Özellikleri, Toplumsal Grup Çalışmalarının Tarihi, Toplumsal Grup Çeşitleri
2. hafta Medya, Kitle İletişimi ve Toplum, Medya Nedir?, Medya Teorisi, Medya ve Farklı Teorik Yaklaşımlar, Medya’nın Sahiplik Yapısı ve Üretim Süreci, Medya ve Küreselleşme, İnternet
3. hafta Kentleşme, Kentlerin Kökeni, Sanayi Kenti, Modern Kentleri Açıklayan Yaklaşımlar, Türkiye’nin Kentleşme Deneyimi, Dünya Kenti
4. hafta Çevre ve Toplum, Küresel Çevre Sorunları, İnsan ve Doğa İlişkilerini Çevre Sorunlarının Nedenlerini Açıklayan Yaklaşımlar, Türkiye’de Çevre Sorunları
5. hafta Tekrar
6. hafta Tekrar
7. hafta Göç Olgusu ve Uluslararası Göç Kuramları
8. hafta Demografi ve Nüfus, Nüfus Yapısını Oluşturan Özellikler, Demografik Süreçler.
9. hafta Sağlık, Hastalık ve Toplum, Sağlık Nedir?, Sosyolojik Yaklaşım Açısından Sağlık.
10. hafta Vatandaşlık, Ulus-Devlet ve Küreselleşme
11. hafta Tekrar
12. hafta Tekrar
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!