Görsel Kültür Ders Notları ve Çıkmış Sorular

31.10.2018
A+
A-
Google News Açıköğretim Sitesi

Açıköğretim Görsel Kültür dersi  açıköğretim derslerinden bir tanesidir. “Görsel Kültür” dersi 4 kredilik bir ders olup uygulama ve staj bulunmamaktadır.

Görsel Kültür dersi için öğrenme olanaklarını sizler için oluşturduk, derledik ve hizmetinize sunduk. Önceki yıllara ait çıkmış sorulara, deneme sınavlarına, ders notlarına, ders kitaplarına ve ders videolarına aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz. Ayrıca yazının devamında ders ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

Çıkmış sorular eöğrenme portalında yayımlanmakta olup öğrencilerin bizlere göndermesi ile sitemize eklediğimiz online deneme sınavlarından oluşmaktadır. Daha fazla soruya erişebilmek için sizlerde ekampüs sayfanızdan çıkmış soruları tarafımıza BURAYA tıklayarak gönderebilirsiniz.

Ders notlarının büyük çoğunluğu öğrenciler tarafından hazırlanmış ve bize gönderilmiştir. Sizlerinde ders çalışırken hazırladığınız ders notları var ise BURAYA tıklayarak bize gönderebilir ve sayfamızdan sizin adınıza paylaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Görsel Kültür dersi için 1 adet arasınav ve 1 adet dönem sonu sınavı yapılmaktadır. Arasınavın %30’u ile Dönemsonu sınavının %70’i alınarak toplanmakta ve sınıfın genel ortalamasına göre harf notu verilmektedir.

Ders Adı Ders Kodu Zorunlu/Seçmeli Teori + Uygulama AKTS
Görsel Kültür KÜL202U IV.YARIYIL 0+0 4.0
Görsel Kültür Ders Çalışma Ortamları
Arasınav Soruları için TIKLAYINIZ.
Final Soruları için TIKLAYINIZ.
DERS NOTLARI
DERS KİTAPLARI
DERS VİDEOLARI

Ölçme ve Değerlendirme:

Değerlendirme Yöntemi ve Geçme Kriterleri
Sayısı Yüzde (%)
1.Ara Sınav 1 30
Dönem Sonu Sınavı 1 70
Toplam (%) 100

Açıköğretim Görsel Kültür Ders İçerikleri:

Haftalar Konular
1. hafta Sanatta Yeni Ufuklar II
2. hafta Duragan ve Hareketli Görüntünün Öyküsü I
3. hafta Duragan ve Hareketli Görüntünün Öyküsü II
4. hafta Görsel Okuryazarlık I
5. hafta Görsel Okuryazarlık II

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.