AUZEF Kayıt Yenileme İşlemleri 22-26 Şubat Tarihlerinde Yapılacak

İstanbul Üniversitesi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Fakültesi 2020-2021 eğitim- öğretim yılı bahar yarıyılı kayıt yenileme işlemleri 22 Şubat 2021 saat: 11.00 ile 26 Şubat 2021 saat: 23.59 tarihleri arasında yapılacaktır.

İstanbul Üniversitesi Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Fakültesi kayıt yenileme işlemleri Anadolu Üniversitesi kayıt yenileme işlemlerinden farklı olarak gerçekleşmektedir. İstanbul Üniversitesinde önce harç yatırılmakta ardından ders ekle – sil yapılmaktadır. Anadolu Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesinde ise önce ders ekle – sil yapılmakta ardından harç yatırılmaktadır.

İstanbul Üniversitesi 2020 – 2021 Bahar Dönemi Kayıt Yenileme işlemlerini detaylı olarak sizlerle paylaşalım.

  • 22.02.2021 – 26.02.2021 tarihleri arasında ödemenizi yaptıktan sonra ders seçimi işlemleri fakültemiz tarafından kısa sürede gerçekleştirilecektir.
  • Ders ekle-sil talepleri 01.03.2021- 05.03.2021 tarihleri arasında https://auzefcozum.istanbul.edu.tr/login çözüm merkezinden alınacaktır. Başvuru tarihleri dışında ekle-sil talebi alınmayacaktır.
  • Fakülte tarafından seçilen derslerde DC DD dersler seçilmemektedir. DC DD derslerini almak isteyen öğrencilerimizin ders ekle-sil tarihleri içerisinde çözüm merkezinden bildirmeleri gerekmektedir.
  • Üstten ders alabilecek öğrenciler, üst dönem derslerini 01.03.2021- 05.03.2021 tarihleri arasında kendileri seçecektir. Üstten ders alma koşulları aşağıda yer almaktadır.*** Üstten ders seçimi öğrenci tarafından yapılacaktır ve sorumluluk öğrenciye aittir.

Kayıt Yenileme Adımları

1. Adım

Kayıt yenileme işlemi için referans numaranız ile dönem ücretini ödemeniz yeterlidir.

Referans numaranızı almak için http://aksis.istanbul.edu.tr adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile otomasyon sistemine giriş yapınız.

1. adim

2. Adım

AKSİS sistemine (https:/aksis.istanbul.edu.tr/) giriş yaptıktan sonra “Harç Bilgileri” kısmından “Referans Numara’sına ulaşabilirsiniz.

Ödemenizi Referans numarası ile Halkbank Şube/ATM’lerinden gerçekleştirebilir ya da AKSİS sistemi üzerinden online ödeme yapabilirsiniz.

Online ödeme işlemini gerçekleştirmek için aynı sayfada yer alan “Ödeme Yap” butonunu tıklayınız.

2. adim

NOT: Referans numaranız olmadan Halk Bank Şube/ATM’lerinden ödeme yapamazsınız. Halkbank ATM ve şubelerden ödeme yaparken referans numaranızın doğru olduğundan emin olunuz. Kayıtla ilgili ödemelerin zamanında yapılmamasından veya yanlış referans numarasına ödeme yapılmasından doğacak sonuçlardan fakültemiz sorumlu olmayıp sorumluluk öğrenci adayına aittir.

3. Adım

Karşınıza gelecek ekranda ilgili alanları doldurarak ödeme işlemini online yapabilirsiniz.

3. adim

NOT: AKSİS SİSTEMİNDEN ÖDEMENİZİ YAPTIKTAN SONRA KARTINIZIN HESAP HAREKETİNİ KONTROL EDİP BİRDEN FAZLA ÖDEME YAPMAMAYA DİKKAT EDİNİZ.

NOT: Öğrencilerden Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararının 10. Maddesi 3. Bendi gereği bir yükseköğretim programında kayıtlı iken ikinci bir üniversite programına kayıt yaptırılması halinde katkı payı öğrencinin kendisi tarafından karşılanır.

Fakültemiz Açıköğretim programlarında öğrenim görüp normal öğrenim süresi içerisinde mezun olamayan öğrencilerin ücretlerine dönemlik ek 38,5 TL yansıtılır.

Üstten Ders Alma Koşulları

  • Kayıt yaptırdığı öğretim yılının ikinci yarıyılından itibaren alması gereken tüm derslerinden başarılı olanlardan AGNO’su 2,50 ve üstünde olan öğrenciler geçtikleri yarıyılın derslerinin yanında ön şartlı veya bağlantılı şartlı olmayan üst yarıyılın ders/derslerini de alabilir.
  • Fakülteye ilk kez kayıt yaptıran öğrenci, kayıt yaptırdığı öğretim yılının ilk yarıyılında okutulan tüm derslerini almak zorunda olup üst yarıyıllardan ders alamaz.
  • Lisans programlarında ikinci yarıyıldan ders alan öğrenci altıncı ve sekizinci yarıyıllardan; üçüncü yarıyıldan ders alan öğrenci yedinci yarıyıldan; dördüncü yarıyıldan ders alan öğrenci ise sekizinci yarıyıldan üstten ders alamaz.
  • Üstten alınan dersler ile beraber alınan toplam kredi miktarı yarı yıldaki kredi yükünün % 50’sinden fazla olamaz.

Üstten Ders Alma Nasıl Yapılır?

AKSİS sistemine giriş yapılarak OBS seçilir. Açılan ekranda ‘Ders Alma’ sekmesine tıklanarak kurallara uygun olarak dersler seçilir.

Çocuk Gelişimi Açıköğretim Lisans Programındaki Uygulama Dersleri Hakkında Duyuru

Program bilim kurulu ve yönetim kurulu üyelerince alınan karar gereğince “lisans program yeterliliklerinin sağlanması açısından” Çocuk Gelișimi Açık Öğretim Lisans programındaki “Çocuk
Gelișimi Uygulaması I” ve “Çocuk Gelișimi Uygulaması II” uygulama derslerinin yüz yüze yapılma zorunluluğu bulunmaktadır.

İlgili uygulama derslerinin küresel salgından dolayı yüz yüze yapılması mümkün olmadığından üstten ders alma hakkınız bu dersler özelinde bulunmamaktadır.

Alınan karar sadece küresel salgın dönemiyle sınırlıdır.

AUZEF Kayıt Yenileme İşlemleri 22-26 Şubat Tarihlerinde Yapılacak
AUZEF Kayıt Yenileme İşlemleri 22-26 Şubat Tarihlerinde Yapılacak

Kaynak: İstanbul Üniversitesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!