aof

Değerli Öğrencilerimiz;

Daha önce yayınlanan duyuruda belirtildiği gibi COVID-19 pandemisinin devam etmesi nedeniyle 2020-2021 öğretim yılı Bahar Dönemini kapsayacak biçimde ve yalnızca Bahar Dönemine mahsus olmak üzere, ilgili dönemde Eczacılık Hizmetleri, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi, Kimya Teknolojisi Önlisans Programları laboratuvar derslerine kayıt yaptıran öğrencilerin uygulama dersleri uzaktan öğretim etkinlikleriyle yürütülecek olup, 26 Nisan – 02 Mayıs 2021 tarihlerinde E-portfolyo Sistemi üzerinden ödevlerinizi yüklemeniz beklenmektedir. Konu ile ilgili detaylı açıklamalar aşağıda verilmiştir.

E-portfolyo Sistemine Giriş

 1. E-portfolyo Sistemine https://aofuygulamadersleri.anadolu.edu.tr adresinden soldaki Öğrenci Girişi sekmesine tıklayarak öğrenci otomasyon bilgilerinizle (e-posta veya T.C. kimlik numaranız ve şifreniz) giriş yapabilirsiniz.
 2. E-portfolyo ödev otomasyon sisteminin kullanımına ilişkin detaylı bilgi almak amacıyla ana sayfanın altında yer alan E-portfolyo Kullanım Kılavuzlarından “Öğrenci Kullanım Kılavuzu”na erişebilirsiniz.
 3. Sisteme giriş yaptıktan sonra gelen sayfada e-PORTFOLYO sekmesinden dersiniz ile ilgili Duyurulara ulaşabilir ve Paylaşılan Belgeler bölümünden dersinizde kullanacağınız belgelere (ödev şablonları, ödev soruları ve yönergeleri vb.) erişebilirsiniz.
 4. Derslerim sekmesinde işlem yapmak istediğiniz dersi seçip, yüklemek istediğiniz ödeve tıklayarak ödev yükleme işlemlerini başlatabilirsiniz.
 5. Etkinlik sayfasının sol tarafında ödevinize ilişkin Ödev Şablonu İndir dosyası bulunmaktadır. Sağ tarafta ise Ödev Yükleme paneli bulunmaktadır. Yükle butonuna tıklayarak ödevinizi Microsoft Word formatında “.docx” uzantılı olarak sisteme yükleyiniz. Gönderdiğiniz ödevi Gönderdiğim Ödev başlığına tıklayarak indirip kontrol edebilirsiniz.
 6. Ödeve Yapılan Yorumlar kısmından ödev ile ilgili danışmanınıza mesaj yazabilirsiniz. Bu alana kesinlikle ödev yüklenmemelidir. Yüklendiği takdirde ödevleriniz değerlendirmeye alınmayacaktır.
 7. Ödev yükleme tarihleri içerisinde ödevini yükleyemeyenler için herhangi bir telafi uygulaması olmayacaktır. Ödev yükleme ve değerlendirme sürecinde;
  1. Teknik sorularınız için AÖS Destek üzerinden veya (222) 335 0580 (Dahili hat: 2768) numaralı telefondan Koordinatörlüğümüzle iletişime geçebilirsiniz.
  2. Akademik sorularınız için E-portfolyo sistemindeki ödev yükleme alanının altında yer alan mesaj bölümüne sorunuzu yazabilir veya Koordinatörlüğümüzle iletişime geçebilirsiniz.

Başarılar ve sağlıklı günler dileriz.