Anadolu Üniversitesi Bahar Dönemi Arasınav Duyurusu

30.03.2020
A+
A-
Google News Açıköğretim Sitesi

Anadolu Üniversitesi 2019 – 2020 öğretim yılı bahar dönemi arasınavları için öğrencilerin beklediği duyuruyu sonunda yaptı. Anadolu Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan ÇOMAKLI bahar dönemi arasınavları ile ilgili duyurunun 30 Mart Pazartesi saat 14:00’da yapılacağını duyurmuştu ve beklenen açıklama geldi.

Aynı saatlerde Atatürk Üniversitesi açıköğretim fakültesi öğrencileri için 2019 – 2020 bahar dönemi arasınavlarını online olarak yapacağını duyurdu.

Anadolu Üniversitesi rektörü yaptığı canlı yayında 2019 – 2020 öğretim yılı bahar dönemi arasınavlarının 18 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında online olarak yapacağını açıkladı.

ONLİNE SINAV SİSTEMİ DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Açıklamalardan Başlıklar;

 • Açıköğretim sınavları internet tabanlı (online olarak) ilk defa kişiye özgü yapılacak. Onbinlerce soru havuzundan seçilecek sorular ile her kitapçık kişiye özgü olacak.
 • Öğrenciler istedikleri gün ve saatte ( 18 Nisan – 7 Mayıs tarihleri arasında) online sınav olabilecek.
 • Sınav süresi 30 dakika olacak. Soruyu gören öğrenci soruyu çözmeden çıkamayacak. Gerekli tüm önlenler alınıyor.
 • İnternet tabanlı tüm ortamlarda (Bilgisayar, Telefon, Televizyon vs) sınava girebilecek.
 • İnternet bağlantısı olmayan öğrenciler için ilde aof büroları tarafından belirlenecek sağlık yönünden özel hazırlanmış yerlerde yüz yüze olarak gerçekleştirilecek

Canlı Yayın:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. mustafa dedi ki:

  ALLAH İçin tek dersi kalanlar tekrar kayıt parası ödeyerek mezun edilsin kopya olayına bulaşılmasın

 2. Berke güneş dedi ki:

  Ben anadolu üniversitesi örgün işletme öğrencisiyim ben demi 18 nisanda sınava giricem lütfen cevap yazar mısınız çok merak ediyorum.

  1. Berke güneş dedi ki:

   Ben anadolu üniversitesi örgün işletme öğrencisiyim ben demi 18 nisanda sınava giricem lütfen cevap yazar mısınız çok merak ediyorum.

  2. Admin dedi ki:

   Anadolu Üniversitesi örgün bölümleri içinde aynı bilgiler paylaşılmış durumda. Sizde 18 Nisan – 7 Mayıs tarihlerinde sınava gireceksiniz.

   https://anadolu.edu.tr/duyurular/acikogretim-sistemi-sinav-girisi-1585568200

 3. Furkan dedi ki:

  Sınavım esnasında internet bağlantımın ya da elektriğimin kesilmeyeceğinin garantisini nasıl vereceğinizi merak ediyorum, ayrıca sınavda kopya çekmenin önüne nasıl geçeceğinizi de merak ediyorum. Kimse çıkıp yok efenim yetişkinsiniz, vay efenim kendinizi kandırırsınız falan demesin, mantıklı düşünüldüğünde kimse 70 alacağı bir sınavdan 100 alabilme ihtimalini kolay kolay göz ardı edemez, soruyu görünce öğrenci çözmeden çıkamaz diyorsunuz, öğrencinin telefonundan ya da tabletinden sorunun cevabına bakamayacağının garantisini nasıl veriyorsunuz, aynı ip üzerinden e kampüse girişi yasaklasanız vpn ile giremeyeceğinin falan tüm bunların garantisini nasıl veriyorsunuz. İnternet üzerinden online sınav olur hocam, kolay olur, masrafsız olur ama ADİL olmaz !

  1. Admin dedi ki:

   Söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız fakat bu durumun özel bir durum olduğunu unutmayın. Koronavirüs nedeniyle mecburi bir uygulama. Sınav takvimlerinin yoğunluğu nedeniyle Türkiye çapında yapılan sınavlarda esnek olup istenilen tarih seçilemeyebiliyor.
   Evet adil değil, kopya çekme ihtimali çok yüksek. Bir çok kişi kopya çekecektir ama şu an için yapılabilecek sadece bu var.