Açıköğretim Zorunlu Staj Duyurusu (Koronavirüs)

Koronavirüs nedeniyle Açıköğretim fakültelerinde ve tüm üniversitelerde final sınavları online olarak yapıldı. Açıköğretimde zorunlu staj uygulaması olan bölümler için Anadolu Üniversitesinden bir açıklama yapıldı ve zorunlu staj uygulamasının bir defaya mahsus olmak üzere ödev şeklinde yapılacağı belirtildi.

Covid-19 salgını nedeniyle Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 09.04.2020 tarihinde uygulamalı eğitimler gören öğrenciler için ve 27.05.2020 tarihinde ise mezuniyet durumundaki öğrencilerin staj uygulamalarının değerlendirilmesine yönelik aldığı kararlar doğrultusunda, pandemi dönemi tedbirleri çerçevesinde öğrencilerin kurum/kuruluşlarda yüz yüze uygulamalı eğitime devam etme imkânı kalmadığı veya kısıtlı hale geldiği belirtilmiştir.

Bu kapsamda YÖK, uygulamalı eğitim gören öğrencilerin 2019-2020 öğretim yılı Bahar Dönemini kapsayacak biçimde ve yalnızca Bahar Dönemine mahsus olmak üzere, “mağduriyet yaşamamaları ve mezuniyet durumunda olan öğrencilerin sene kaybına uğramamaları için eksik kalan eğitimlerini uzaktan öğretim yöntemiyle ders, ödev, proje ve benzeri etkinlikler” şeklinde yapılabileceği konusunda yükseköğretim kurumlarına yetki vermiştir.

Bu açıklamaya istinaden, Açıköğretim Fakültesinde zorunlu stajı olan programlardaki yüz yüze gerçekleştirilmesi gereken staj uygulaması yerine uzaktan ödev tabanlı bir değerlendirme yapılmasına ilişkin karar alınmıştır. Bu kapsamda, 2019-2020 Bahar Döneminde kayıt yaptıran ve sadece mezuniyet durumunda olan öğrencilere mahsus olmak üzere staj uygulamaları ödev şeklinde yapılacaktır. Bu sebeple staj otomasyon sisteminden herhangi bir staj başvurusu kabul edilmeyecek olup, siz öğrencilerimize ödeve ilişkin bilgilendirme önümüzdeki günlerde kurumumuzun Açıköğretim Duyurular sayfasından yapılacaktır.

Sağlık ve esenlikler dileriz.

Açıköğretim Fakültesi Stajı Zorunlu olan Önlisans Programları

 • Acil Durum ve Afet Yönetimi Önlisans Programı
 • Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon Önlisans Programı
 • Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtımı Önlisans Programı
 • Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Programı
 • Turizm ve Otel İşletmeciliği Önlisans Programı
 • Turizm ve Seyahat Hizmetleri Önlisans Programı
 • Hemşirelik-Ebelik Önlisans Programı
 • Coğrafi Bilgi Sistemleri Önlisans Programı
 • Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programı
 • Eczane Hizmetleri Önlisans Programı
 • Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi Önlisans Programı

Kaynak: Anadolu Aof

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!