Açıköğretim Ek Yerleştirme İşlemleri

ÖSYM tarafından ek yerleştirme sonuçları açıklandı ve Ek yerleştirme sonuçlarına göre açıköğretime yerleşen öğrencilerin kayıtları 23 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak olup 27 Eylül Cuma arasında yapılacak. Ek yerleştirme sonuçlarına ösym sitesinden bakabilirsiniz.

Açıköğretim kayıtları için önce internetten ön kayıt yapmanız ardından harcınızı yatırarak aof bürosuna gidip kesin kayıt olmanız gerekiyor. Tüm bu işlemleri tamamlamadan açıköğretime kayıt olmamış oluyorsunuz. Aof bürosundan sonra internetten kaydınızı kontrol etmelisiniz.

2019-2020 Öğretim yılı için açıköğretime kayıt kılavuzunu aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri hakkında detaylı bilgi için Açıköğretim Kayıt Rehberi‘mizi okumanızı tavsiye ederiz.

2019 – 2020 Açıköğretim Yeni Kayıt, İkinci Üniversite, Dikey Geçiş İnternet Başvurusu ve Kayıt Kılavuzu

Bu duyuru; 2019 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Ek Yerleştirme ile yerleştirilen adayların, İnternet başvuru ve kayıt işlemlerini kapsamaktadır.

İnternet Başvuru İşlemleri 23 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayıp,
27 Eylül 2019 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.
İnternet Başvuru Adresi http://aof.anadolu.edu.tr

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir.

27 Eylül 2019 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.

Adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilir.

İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından veya http://aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Kayıt İşlemleri 23 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayıp,
26 Eylül 2019 Perşembe günü mesai saati bitiminde sona erecektir.
Mazeretli Kayıt İşlemleri 27 Eylül 2019 Cuma günü mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Ön Lisans/Lisans Programlarına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından 2018-2019 öğretim yılı sonunda mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar da 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında geçici kayıt yaptırabilecektir. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2019 tarihine kadar Fakültemize ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Adaylar, 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştirecektir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 27 Eylül 2019 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilir. 27 Eylül 2019 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

Kayıt belgeleri eksik ise kayıt yapılmaz ve belgeleri tamamlamak üzere ek süre verilmez. Kayıt süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun kaydını yaptırmayan adaylar Fakülteye kayıt hakkını kaybeder ve herhangi bir hak iddia edemez. Posta ile kayıt yapılmaz.

İnternet Başvuru ve Kayıt ile ilgili resmi çağrı bu ilanla yapılmaktadır.

2017-2018 öğretim yılında yabancı dille öğretim yapılan Açıköğretim Fakültesi İlahiyat (Arapça) Ön Lisans, İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler (İngilizce) ve İşletme Fakültesi İşletme (İngilizce) Lisans Programlarına kayıt yaptıran ancak yabancı dil yeterliğini sağlayamayan öğrenciler aynı adlı Türkçe eğitim veren programlara 23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında kayıt yaptırabileceklerdir.

(ÖSYS) Ek Yerleştirme
Başvuru Tarihleri Mazeretli Kayıt Tarihi Kayıt İçin Gerekli Belgeler
23 – 27 Eylül 2019 27 Eylül 2019
  1. İnternet Başvuru Belgesi
  2. Öğrenci Bilgi Formu
  3. Kayıt Bilgileri Sorgulama Sonuçları
  4. Öğrenim Belgesi
İnternet Başvuru Sayfası için Tıklayınız
0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!