2021 – 2022 Yüz Yüze Eğitim Başlayacak

Yüz Yüze Eğitim uzun zamandır yapılamıyordu. Yüz yüze eğitim Üniversitelerde, liselerde ve ilk öğretimde koronavirüs pandemisi nedeniyle uzaktan eğitime çevrilmiş ve neredeyse 2 yıldır öğrenciler uzaktan eğitim şeklinde öğrenimlerini sürdürmekteydi.

İlk olarak MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) tarafından okullarda yüz yüze eğitimin başlayacağı duyurulmuştu. Tüm ilköğretim okullarında yüz yüze eğitim için hazırlıklar yapılmakta ve yeni eğitim öğretim yılına başlamak için gün sayılmaktaydı. YÖK tarafından da yüz yüze eğitim için bir açıklama yapıldı ve Eylül ayında yüz yüze eğitim için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

Üniversitelerde Yüz Yüze Eğitim

Yüz yüze eğitimin yerini uzaktan eğitim alması ile tüm üniversitelerde eğitim online olarak verilmeye başlanmıştı. YÖK tarafından yapılan açıklama ile uzaktan eğitimden çıkılarak 2021 – 2022 eğitim yılında yüz yüze eğitim yapılması için tüm çalışmaların devam ettiği duyuruldu.

YÖK tarafından yüz yüze eğitim için yapılan açıklama şu şekildedir:

“Bilindiği üzere 2019 yılının sonlarında başlayan ve 2020 yılının ilk aylarına damgasını vuran COVID-19 küresel salgını ile birlikte yükseköğretim kurumlarımızda uzaktan eğitime geçilmiştir.

Uygulamalı eğitimlerin bir kısmına devam edilmesi ve özellikle harmanlanmış (hibrit) öğretimin de yaygınlaşması ile birlikte geçtiğimiz yıl ‘’Küresel Salgında Yeni Normalleşme’’ çalışmaları yapılmıştır.

Salgının dinamik bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin ilgili kurulları tarafından salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programların farklı uygulamaları özelinde planlama yapılması gerektiği belirtilmiştir. Buna göre üniversitelerimizde “Koronavirus Komisyonları” oluşturulmuş, hızlı karar mekanizmaları tesis edilmiştir.

“YÜZ YÜZE EĞİTİM İÇİN ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLMEKTEDİR”

2021-2022 Eğitim ve Öğretim döneminde, Yükseköğretim Kurulu olarak örgün programlarda “yüz yüze eğitime” başlanması için gerekli çalışmalarımız yürütülmektedir.

Salgının seyrine, alt yapı imkanları ve yerleşkelerin kapasitelerine göre, COVID-19 salgınına yönelik tedbirler kapsamında yükseköğretim kurumlarımız tarafından gerektiğinde program özelinde yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabilecektir.”

YÖK: Yüz Yüze Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor
YÖK: Yüz Yüze Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

Kaynak: YÖK

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!