2020 Yaz Okulu Kayıt İşlemleri

24.01.2020
A+
A-
Google News Açıköğretim Sitesi

2019 – 2020 Güz dönemi dönem sonu sınavları tamamlandı ve öğrenciler sonuçları beklerken yaz okulu hakkında bir çok soruları oluyor.

Öncelikle açıköğretimde bütünleme sınavı, tek ders sınavı, 3 ders sınavı kaldırıldı. Artık sadece yaz okulu bulunuyor. Yaz okulu kayıtları hakkında ayrıntılı bilgileri zamanı geldiğinde paylaşacağız.

2020 Açıköğretim yaz okulu sınavı 5 Eylül 2020 tarihlerinde yapılacak. Yaz okulu sınavları pandemi şartlarının elvermesi halinde yüz yüze,aksi takdirde çevrim içi olarak yapılacaktır.

Geçtiğimiz yıl yaz okulu hakkında detaylı bir çok bilgiyi paylaşmıştık. Bunlarla ilgili erişmek istediğiniz konulara aşağıdaki bağlantıların üzerine tıklayabilirsiniz.

2021 Yaz okulu kayıt işlemleri için TIKLAYINIZ.

Açıköğretim Yaz Okulu Soru ve Cevap
Açıköğretim Yaz Okulu Harçları

Şu anda merağınızı gidermek adına genel bilgileri paylaşmak istedik.

 • Yaz okulu ders seçme ve kayıt işlemleri 20-28 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak ve süre uzatılmayacak.
 • Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler en fazla beş ders seçebilir.
 • Not Durum Belgesinde; genel not ortalaması 2,00 veya 2,00’nin üzerinde olan öğrenciler, FF harf notu olan ve/veya hiç almadığı ders/derslerden, en fazla beş ders seçebilir.
 • Not Durum Belgesinde; genel not ortalaması 2,00’nin altında olan öğrencilerin, FF harfnotu aldığı ders/dersler, uyarı aldığı dönemden itibaren koşullu geçer (CD, DC ve DD) harf notu aldığı ders/dersler ile hiç almadığı ders/derslerden, en fazla beş ders seçebilir.
 • Yaz okuluna kayıt yaptıracak öğrenciler, derslerin yarıyıllarını dikkate olmadan ders seçimi yapabilir.
 • Öğrenci, ders seçim işlemlerini; kayıt tarihleri içinde yapar ve bu işlemlere sonradan itiraz edemez.
 • Kayıt tarihleri içinde ödeme yapılmadığı sürece ders seçimi yapılabilir. Yapılacak ödeme tutarları alınan ders/derslerin sayısına göre belirlenmektedir.
 • Ders seçimi sonunda alınan derslerin sayısına göre ödeme bilgileri oluştuğundan, ödeme yapıldıktan sonra ders seçimi yapılması mümkün değildir.
 • Güz ve/veya bahar döneminde kayıt yeniletmeyenler de yaz okulundan ders alabilir.
 • Yaz okulunda hangi dersin açılacağı ilgili birim kurulu kararı ve Senatonun onayıyla yaz okulu kayıt tarihlerinden sonra belirlenir.
 • Ödemeler Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir.
 • Yaz okulu kayıt tarihinin son günü olan 28 Temmuz 2020 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir.
 • 2019-2020 öğretim yılından itibaren öğrencilere ders kitapları dijital (PDF) formatta sunulmaktadır. Öğrenciler sınavlarda ders kitabının e-Kampüs ortamında sunulan güncel versiyonundaki (PDF) içerikten sorumludur.

28 Temmuz 2020 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve yaz okulu kayıt işlemi yapılmayacaktır. Yaz okulu kayıt süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Yaz Okulu Öğretim Gideri ödemesini yapmayan öğrenciler, 2019-2020 Öğretim Yılı Yaz Okulu kayıt hakkını kaybeder.

Öğrencilerin yaz okulunun yapıldığı öğretim yılı bahar dönemindeki öğrencilik statüsü değişmez.

Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi; www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri” bağlantısından, 0850 200 46 10 numaralı AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masasını sistemimizde kayıtlı cep telefonu numaranızla arayarak veya size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek alabilirsiniz.

Yaz okulunda tüm derslerin açılmama olasılığı var. Bir önceki yıl olan 2018 – 2019 yılında tüm dersler açıldı. Bu yılda tüm derslerin açılmasını bekliyoruz.

2018 – 2019 yılında açıköğretim yaz okulu ücretlerine bu yıl zam yapılmadı ve geçen yıl ile aynı miktarlar belirlendi. 2019 – 2020 yaz okulu harç ücretleri aşağıdaki verilmiştir.

Alınan Ders Sayısına Göre Ödenecek Öğretim Gideri Ücreti
Yaz okulunda 1 Ders alan öğrenci Toplam ₺160,00 öder.
Yaz okulunda 2 Ders alan öğrenci Toplam ₺175,00 öder.
Yaz okulunda 3 Ders alan öğrenci Toplam ₺190,00 öder.
Yaz okulunda 4 Ders alan öğrenci Toplam ₺205,00 öder.
Yaz okulunda 5 Ders alan öğrenci Toplam ₺220,00 öder.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Yaz okulu ders seçme ve kayıt işlemleri 20-28 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak ve süre uzatılmayacak.

Alınan Ders Sayısına Göre Ödenecek Öğretim Gideri Ücreti
Yaz okulunda 1 Ders alan öğrenci Toplam ₺160,00 öder.
Yaz okulunda 2 Ders alan öğrenci Toplam ₺175,00 öder.
Yaz okulunda 3 Ders alan öğrenci Toplam ₺190,00 öder.
Yaz okulunda 4 Ders alan öğrenci Toplam ₺205,00 öder.
Yaz okulunda 5 Ders alan öğrenci Toplam ₺220,00 öder.

Açıköğretim fakültesi yaz okulunda en fazla 5 ders alabilirsiniz.

Güz ve/veya bahar döneminde kayıt yeniletmeyenler de yaz okulundan ders alabilir.

Yaz okulunda hangi dersin açılacağı ilgili birim kurulu kararı ve Senatonun onayıyla yaz okulu kayıt tarihlerinden sonra belirlenir.

2020 Açıköğretim yaz okulu sınavı 5 Eylül 2020 tarihlerinde yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 80 YORUM
 1. Ayşegül DENİZ dedi ki:

  Merhabalar engelli bakımı ve rehabilitasyonu bölümü 1. sınıf öğrencisiyim 2. dönem üstten ders aldım ve 2. sınıf güz döneminden 4, bahar döneminden 1 ders olmak üzere toplamda mezun olmak için 5 dersim kadı ve DGS sınavına girmek istediğimden yaz okulunda bu derslerimi vermek istiyorum ancak hangi bölümlerden yaz okulu açacaklarına dair bir bilgim yok acaba nerden öğrenebilirim bizim bölümden açıp açmayacaklarını cevap verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba, hangi bölümlerin hangi derslerinde yaz okulu açılacağı yaz okulu zamanında Anadolu Üniversitesi tarafından duyuruluyor. İki yıldır tüm bölümler ve tüm dersler için yaz okulu açıldı. Bu yılda tüm dersler için açılacağını düşünüyoruz.

 2. Oğuzhan dedi ki:

  Yaz okulu sonra si tek ders sınavı yapılmayacak mı?? Mezuniyet için tek derse Bi senemi bekleyecez buna Bi cozum sayın yetkililer 1 ders için 1 sene beklemeyelim

 3. Duran dedi ki:

  Sayın yetkililer 05.08.2020 itibariyle vaka sayılarında artışlar hızlı bir şekilde artmaya devam ediyor ve edeceğinin sinyallerini veriyorlar şu aşamada sınavların yüz yüze yapılmasındaki ısrarınızı anlamıyoruz ya hiç yapmayın yada çevrim içi yapın bizleri riske atamassınız böyle bir hakkınız yok iç içe sınava gireceğiz ya vürüs kapar isek kim verecek bunun hesabını . Kronik hastalar var kalabalık ortamlara ve kapalı ortamlara girmek şu anda büyük bir Risk ve tehlike anlamında sakıncalı gözükmektedir.lütfen bu konuyu tekrar değerlendirin doğru kararı vereceğinize şüphemiz yok teşekkür ederiz

 4. Emoş dedi ki:

  Lütfen yardım eder misiniz yaz okulu kayıt yaptıracağım ama kurum uygulamaları dersi yok bi nedeni mi var olmayışının lütfen bir destekk olurmusunuz

  1. Ebru dedi ki:

   Yaz okulu çevrim içi yapılması daha iyi olur çünkü vakalar arttı ve bi sürü insanla aynı ortamda bulunucaz ve haliyle riskli kim bana garanti verebilirki birine birşey olsa herkese yayılır yüz yüze yapılması hiç mantıklı değil bizi düşünmüyorlar.

 5. Şengül dedi ki:

  Merhabalar ben ilahiyat onlisans son sınıfım ama 5 ders ten kaldim ve dgs basvurusu yaptım yaz okulunda dahi bu dersleri veremezsem dgs ‘yi kazanırsam okula başlayabilecekmiyim yoksa gidemeyecekmiyim bilgisi olan yazarsa cok sevinirim 130 lirada yatirdim çalışıyorum da sinava ama dersleri veremezsem nasil olacak

 6. Merve dedi ki:

  Ders seçimini nereden yapacağız

 7. Mehmet Ali Gökdoğan dedi ki:

  Yaz okulundan sonra tek ders sınavı olacakmı acaba?

  1. Admin dedi ki:

   Yaz okulundan sonra üç ders veya tek ders sınavı olmayacaktır.

 8. Yunus dedi ki:

  Aynı sorunu bende yaşıyorum

  1. Mehmet Ali Gökdoğan dedi ki:

   Yaz okulundan sonra tek ders sınavı olacak mı acaba?

  2. Şengül dedi ki:

   Merhabalar ben ilahiyat onlisans son sınıfım ama 5 ders ten kaldim ve dgs basvurusu yaptım yaz okulunda dahi bu dersleri veremezsem dgs ‘yi kazanırsam okula başlayabilecekmiyim yoksa gidemeyecekmiyim bilgisi olan yazarsa cok sevinirim 130 lirada yatirdim çalışıyorum da sinava ama dersleri veremezsem nasil olacak

   1. Yasemin dedi ki:

    Ben sadece alttan kalan tek dersimi alabiliyorum.ustten ders gorunmuyor.sebebini bilen varmi

 9. Esra dedi ki:

  Merhaba , Durumunuz yaz okulu yaptırmaya uygun değildir uyarısı veriyor bu sebeple yaz okuluna kayıt olamıyorum . Bunun sebebi ne acaba ?

  1. Yunus dedi ki:

   Aynı sorunu bende yaşıyorum

  2. ismail dedi ki:

   Bende de aynı hata oluyo neden böyle anlamadım insanları bu kadar mağdur etmek zorundamı bunlar hergün bir şey ccikariyolar

  3. Boran dedi ki:

   Bende aynı hatayı alıyorum çağrı merkezinede ulaşılamıyor

  4. Admin dedi ki:

   Bazı kişilerde bu sorun oluşmaktadır. Aof bürosuna, çağrı merkezine sorunu ilettiğinizde çözeceklerdir. (Yoğunluk ve pandemi nedeniyle ulaşmak biraz daha zor olmaktadır.)

 10. Nisa dedi ki:

  Örgün eğitimde yaz okulu aldım aoften alabilir miyim

  1. Admin dedi ki:

   Örgün öğrencileri açıköğretimden yaz okulu derslerini alamıyorlar.

 11. çiğdem dedi ki:

  Tek dersi olanlar Eylül e kadar neden beklesin?

  Her sene hem yaz okulu hem tek ders sınavları yapılıyordu. Bu sene ilk önce temmuzda sadece 3 ders sınavı olacak dendi sonradan yok iptal ettik sadece eylülde yaz okulu olacak deniyor.
  Neden?
  Bir taraf tepki verdiğinde karardan vazgeçilip karar değiştiriliyor?
  E şimdi ne oldu?
  Tek dersi kalan onlarca kişi temmuz ayında mezun olması gerekirken Eylül ayını beklemesi gerekiyor. Çoğu kişinin devamında planları var, kariyeri hedefi var hepsi erteleniyor.
  Sadece tek dersler ücretsiz yaz okulu ücretli diye mi? Sorusu geliyor insanın aklına.
  Neyse ödemesi yapılsın ama iki tarafıda mağdur etmeyelim. 3 ders sınavının yapılmasını istiyoruz.
  @aöf bir açıklama yapın artık #aöf

 12. Arzu barışkan dedi ki:

  Tek ders neden bukadar pahalı resmen bu işide ticarete dökmüşler..

 13. Duran Bingöl dedi ki:

  Merhaba Pandemi bitmeden yüz yüze nasıl sınav yapacaksınız kronik hastalar var halen tehlike devam ediyor neticede aöf sınavı hayat tehlikesi devam ederken gerek varmı insanları riske atmaya .. çevrim içi yapılsın neden derseniz okul ayarlaması , hocaların organize edilmesi ,, kitapçıkların basılması vs ciddi bir masraf ve organizasyon. Yapılacağına yaz okulunda çevrim içi yapın sonraki sınavlar yüz yüZe olabilir .. teşekkür

 14. Murat dedi ki:

  Bence bu haber yalan, daha resmi bi açıklama yok, üstelik 6 eylülde kpss sınavı var, 5 eylülde yaz okulu sınavı olmaz sınava girilen binaları dezenfekte etmeleri gerek bu tarih net bi tarih degil,

 15. rabia dedi ki:

  yaz okulu kayıtarı başladı mı aöf sitesinde göremedim de

  1. Duran Bingöl dedi ki:

   Yaz okulu kayıtları geçti siteden açıklanmıştı ayrıca sitede 5 Eylül de sunan olacağı belirtildi

 16. Ummahan yavuz dedi ki:

  Yaz okulu sınavı DGS ve kpssye girecekler için daha erken bir tarihte olamaz mı

  1. çiğdem dedi ki:

   Tek dersi olanlar Eylül e kadar neden beklesin?

   Her sene hem yaz okulu hem tek ders sınavları yapılıyordu. Bu sene ilk önce temmuzda sadece 3 ders sınavı olacak dendi sonradan yok iptal ettik sadece eylülde yaz okulu olacak deniyor.
   Neden?
   Bir taraf tepki verdiğinde karardan vazgeçilip karar değiştiriliyor?
   E şimdi ne oldu?
   Tek dersi kalan onlarca kişi temmuz ayında mezun olması gerekirken Eylül ayını beklemesi gerekiyor. Çoğu kişinin devamında planları var, kariyeri hedefi var hepsi erteleniyor.
   Sadece tek dersler ücretsiz yaz okulu ücretli diye mi? Sorusu geliyor insanın aklına.
   Neyse ödemesi yapılsın ama iki tarafıda mağdur etmeyelim. 3 ders sınavının yapılmasını istiyoruz.
   @aöf bir açıklama yapın artık #aöf

 17. mrtyvz dedi ki:

  mezun olmam için bir ders kaldı neden ÜÇ DERS SINAVINI KALDIRDINIZ temmuzda üç ders sınavı yapılsın lütfen

 18. hikmet dedi ki:

  Kayıt yaptıramadık bugün öğrendik. Kayı tarihi Uzama ihtimali varmı ?

  1. Admin dedi ki:

   Yaz okulu kayıtları henüz başlamadı. Eski tarihleri gördünüz muhtemelen. Eski tarihler kaldırıldı, yeni tarih belirlendi.

 19. TİMUR gürsoy dedi ki:

  YAZ OKULUNDAKİ 5 DERS SINIRINI KALDIRSALAR ÇOK İYİ OLUR. NEDEN SINIRLAMA OLUR Kİ.?

 20. SEVAL dedi ki:

  Merhaba

  Mezun olmam için son 2 dersim var biri güz döneminden diğeri bahar dönemindendi. Ancak AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masası 0850 200 46 10 u aradığımda iki kez kayıt yaptırmaktansa yaz okuluna kayıt yaptırmamı ve bu dersleri yaz okulunda vermemi söylemeleri üzerine kayıt yaptırmayıp 2020 yılında yapılacak olan yaz okulunu bekledim. Şimdi yapılan duyurularda yaz okulunun yapılmayacağı 3 ders sınavının yapılacağı, sınava gireceklerin ise 2019 2020 yılında kayıt yaptırmış olması gerektiği duyurulmaktadır. Ben şimdi ne yapacağım benim mağduriyetim nasıl giderilecek.

  1. nesrin dedi ki:

   Ben bu sistemden hiç bişi anlamadım sınav sonuçları açıklayalı 2 3 gün oldu ..yaz okulu varmı varsa kayıtlar bittimi

  2. Yalçın dedi ki:

   Merhaba,

   Sorununuzu yaşayabilirim gibi göründüğü için sormak istedim. Şöyle ki yeni kayıt öğrencisiyim ve hem güz hem bahar döneminde 1 dersim kalacak çünkü 45 kredi sınırını aşıyor. Bu yüzden yaz okulunda almamı söyleyenler oldu ama açılmama durumu, açılırsa nasıl olur vesaire kafamı karıştırdı. Siz ne yaptınız? Çünkü çok benzer görünüyoruz ve eğer bu sene her iki dönemden de bütün dersleri verirsem sene sonunda sadece 2 dersim olacak; güz döneminden 1 ve bahar döneminden 1 ders. Dolayısıyla yaz okulu olursa eğer kayıt yaptıracağım ama malum, siz yaz okulu açılmadı vesaire demişsiniz. Sonradan da açılmış galiba. Bu yüzden, şu an ne durumdasınız?

   Teşekkürler.

 21. Belgin dedi ki:

  İnsanları madur etmeye ne hakkkınız var benim 5 dersim kaldı 3 ders kuralı yüzünden mezun olamıcam 1 yıl daha uzuyacak egitim sistemini yönetenler elinizi vicdanınıza koyun

 22. HİLAL dedi ki:

  Yaz okulu var diye 5 dersini yaz okuluna bırakanlara ne olacak şimdi.. böyle bi saçmalık olabilir mi son dakikaya bırakılıyor 1 dönem bu şekilde mi uzayacak

 23. elif dedi ki:

  merhaba şu an kayıtların açılmış olması gerekiyor ama otomasyondan yaz okuluna tıklayınca hata veriyor aynı durumda olan var mı

  1. Admin dedi ki:

   Anadolu Üniversitesi yaz okulu açılmayacağını açıkladı.
   https://www.aof.com.tr/yaz-okulu-acilmayacak-uc-ders-sinavi-yapilacak.html

 24. byrooo dedi ki:

  aöf yaz okulu online olma ihtimali varmıdır bu konuda biduyumu veyahut bilgisi olan varmı?

  1. Admin dedi ki:

   Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Covid-19 ‘un şu anki yayılım durumunu düşünürsek online olacak diyebiliriz. Resmi açıklama yakın tarihte yapılır.

 25. Muzaffer dedi ki:

  Harika

  1. Belgin dedi ki:

   İnsanları madur etmeye ne hakkkınız var benim 5 dersim kaldı 3 ders kuralı yüzünden mezun olamıcam 1 yıl daha uzuyacak egitim sistemini yönetenler elinizi vicdanınıza koyun

 26. Kelebek dedi ki:

  Örgün egitim okuyan biri açık ögretimden yaz okulu dersi alabilir mi ? Lütfen alabilelim

  1. Admin dedi ki:

   Malesef örgün öğrencileri açıköğretim yaz okulundan ders alamamaktadır.

   1. Belgin dedi ki:

    3 ders kuralımı var ypksa uaz okulumu bir karar verin artık

 27. Mikail dedi ki:

  Üç ders sınavı varmı , sadece bi dersim kaldı bunun içinde 160 lira ödemek zoruma gidiyor .

  1. Admin dedi ki:

   3 ders sınavı kaldırıldı sadece yaz okulu var. Bu yılki harçlar henüz açıklanmadı. Geçen yıl tek ders için 160 tl ödemeniz gerekiyordu.

 28. ANKARA dedi ki:

  Yaz okulundaki ders seçim sayısı 5’den daha fazla olması çok iyi olacaktır. Çünkü mezun olmayı bekleyen öğrenciler için büyük bir sürpriz olur. Arttırılması temennisi ile. Bütün arkadaşlara sınavlarda ve hayatta başarılar.

 29. Burak HORASANLIOĞLU dedi ki:

  Merhaba iyi günler,
  Benim sorum ,,Final sınavları 24 Haziran -8 Temmuz 2020 tarihinde ,,
  Yaz okul kayıtları 6 – 10 Temmuz 2020 ,,
  o zaman final sınavlarını 9 temmuz 2020 tarihinde açıklamanız lazım ki ,,bizler yaz okulu için ders seçelim ,,
  sizden gelecek cevap merak konusudur..

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba,
   Anadolu Üniversitesi yaz okulu kayıt ve sınav tarihlerinde değişikliğe gidiyor. Henüz tarihleri açıklamadığı için eski tarihler sayfada durmaktadır. Anadolu Üniversitesi kayıt tarihlerini açıkladığında sizlere duyuracağız.

   1. Ayse vera dedi ki:

    Yazokulu anadolu univ daha agustos ayinda yapilmayip eyluldemi yapilacak.

   2. Ayse vera dedi ki:

    Anadolu unic daha onceye daha sonraya cekecek .

   3. Ayse vera dedi ki:

    Sinav final online 1 hafta yeterli ne gerek bukadar uzun tutulmaya ve yazokulunu takvimden kaldirilip nezaman yapilacagi muamma ..tek ders olup yazokulunu bekleyenler var..

 30. zht dedi ki:

  ben atatürk üniversitesi aöf okuyorum anadolu aöf yaz okulu kayıt yapabilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Yaz okulunu sadece kayıtlı olduğunuz üniversitede alabiliyorsunuz. Bu yıl Atatürk Üniversitesi de yaz okulu çalışmaları yapılıyor. Yakında duyurusu yapılır.

 31. süleyman ali dedi ki:

  yaz okulu kayıtları ne zaman peki

  1. Admin dedi ki:

   Yaz okulu ders seçme ve kayıt işlemleri 6-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılacak.

 32. tugmiyy dedi ki:

  Yaz okulu için en fazla beş ders alma sınırı çok az. Keşke bu 7-8’e kadar çıkabilse

 33. tugmiyy dedi ki:

  AÖF yaz okulu bittikten sonra sınav online mı olacak? Bir de merak ettiğim her ders için bir tane mi sınav olacağız? Yoksa vize + final halinde mi

  1. Admin dedi ki:

   Yaz okulu sınavının online yapılacağı şeklinde bir açıklama henüz yapılmadı. Büyük ihtimalle online yapılacaktır. Yaz okulu sınavı her ders için bir tanedir. Vize+Final değil Tek sınava girersiniz ve bu sınav üzerinden değerlendirilirsiniz.

 34. Funda dedi ki:

  Merhaba aöf akademik takvimde yaz okulu kayıt tarihi 11-12 haziran olarak yayınlanmış. Hangisi doğru bilemedim. Güz döneminde kayıt yeniletmemiştim herhangi bir başvuru ya da kayıt ekranı bulamıyorum ücreti yatıeınca kaydım yenilenmiş mi olacak acaba?

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba, 11-12 haziran anadolu üniversitesi örgün bölümleri için yaz okulu kayıt tarihidir. Anadolu üniversitesi açıköğretim öğrencileri için yaz okulu kayıtları 6-10 temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak.

   1. Merih dedi ki:

    Merhabalar yaz okulunda her ders için 1 sınav oluyor demisisniz. Peki geçer not alındığında o dersleri vermiş sayılıyor muyuz?

    1. Admin dedi ki:

     Evet, 35 not barajını geçtiğinizde çan eğrisine girip harf notu alıyorsunuz. Genel not ortalamanıza göre dersi geçmiş sayılıyorsunuz.

  2. Emoş dedi ki:

   Lütfen yardım eder misiniz yaz okulu kayıt yaptıracağım ama kurum uygulamaları dersi yok bi nedeni mi var olmayışının lütfen bir destekk olurmusunuz

 35. Suat samur dedi ki:

  Inşallah yaz okulu kayıtlarına kadar online olma ihtimali olur olmasa benim bulunduğum bölgede ben mardinde yaşıyorum ve korona hastası çok fazla ayriyeten ben kronik kalp hastası olduğum için eğer online olmasa kayıt yapmayı düşünmüyorum çünkü sağlığım herşeyden önemli ayrıca güz döneminde korona bu ülkeden gidene kadar kayıt yapmayı düşünmüyorum benim dört dersim kalıyor ne zaman korona giderse o zaman bende derslere girerim iyi günler

 36. Kübra dedi ki:

  Örgün adalet öğrencileri de AÖF den yaz okulu alabilir mi?

  1. Admin dedi ki:

   Malesef böyle bir imkan bulunmuyor. Sadece öğrencisi olduğunuz üniversitenin /fakültenin yaz okuluna kayıt olabiliyorsunuz.

 37. Firdevs dedi ki:

  Yaz okulu sinavi onlinemi

  1. Admin dedi ki:

   Anadolu Üniversitesi tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. YÖK’ün açıkmalasına göre 2019-2020 yılındaki tüm sınavlar online yapılacak. Bu nedenle yaz okulu’da online yapılacak gibi düşünüyoruz.

   1. Rahmi dedi ki:

    Yaz okulu online olmasını arzu ediyoruz

   2. Tuba dedi ki:

    Merhaba ben de bir soru sormak istiyorum ben uzun süreden beri kayıt yaptırmadım ve durumum pasif acaba bende yaz okuluna kayıt yapabilir miyim

 38. Önder Koca dedi ki:

  Yaz okulu ders sayısı en az 7 olmalı. .Bu bizim için bir fırsat. .Okulumuzu daha erken bitirebiliriz.

  1. Firdevs dedi ki:

   Bencede 7 olmalı ders secimi

   1. Firdevs dedi ki:

    Nezamn açıklanacak yaz okulu kaç ders seçilip online olup olmiycagi

    1. Admin dedi ki:

     Final sınavları açıklandıktan sonra yaz okulu hakkında duyuru gelecektir.

   2. tugmiyy dedi ki:

    Aynen ya 5 ders çok az

    1. hatice dedi ki:

     8 derse çıkarılmalı yaz okulu 2. sıfın 1, dönei kayıt yaptırmamıştım . yaz okulu 8 derse çıkarsa inş mezun olma şansı yakalarız yoksa uzar.