Yaz Okulu Açılmayacak, Üç Ders Sınavı Yapılacak

Açıköğretimde üç ders sınavları geçtiğimiz yıl itibariyle kaldırılmış ve yaz okulu getirilmişti. Mezun durumda olan ve en fazla 3 dersi olan öğrenciler bu sınava girip mezun olabiliyordu.

Koronavirüs Pandemisi nedeniyle mezun olabilecek durumdaki öğrenciler için sadece bu yıla özel üç ders sınavı tekrar getirildi. Üç ders sınavı getirildiği için yaz okulunun açılmayacağı belirtildi. Bu yıl için yaz okuluna kayıt yapılamayacak.

Üç ders sınavları 22 – 26 Temmuz tarihleri arasında internet üzerinden online olarak yapılacak. Anadolu Üniversitesinin duyurusunun ardından sınav hakkında bilgileri inceleyebilirsiniz.

Sevgili Açıköğretim Sistemi Öğrencileri,

Pandemi süresince bir milyon öğrencisinin öğretim faaliyetlerini aksatmadan sürdüren Üniversitemiz, ilgili kurullarının tavsiyeleri, öğrenci görüş ve önerileri doğrultusunda mezuniyet aşamasında olan öğrencilerin herhangi bir hak kaybına uğramaması için 30.06.2020 tarihli Senato Kararı ile 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nde “Üç Ders Sınavı”nın uygulanması kararını almıştır. Bu kapsamda Üniversitemiz Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nde, 2019-2020 öğretim döneminde “Yaz Okulu” açılmayacaktır.

“Üç Ders Sınavı” internet tabanlı ortamlarda 22-26 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Açıköğretim Üç Ders Sınavı Hakkında Bilgiler:

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınav hakkı, aşağıda belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde yürütülür.

 • (Değişik: Senato-13/3/2018-3/2) Kayıtlı olduğu bölümdeki/programdaki tüm dersleri almış, en fazla üç başarısız ve/veya koşullu geçer dersi bulunan ve bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrenciye; aşağıdaki koşulları sağlaması durumunda sınavın yapılacağı öğretim yılında kayıt yaptırmış olduğu derslerden; bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra “Üç Ders Sınavı”na girme hakkı tanınır:
  1. Not Durum Belgesinde; Genel Not Ortalaması 2,00 veya 2,00’nin üzerinde olan öğrencilerin, en fazla üç dersten FF harf notunun olması,
  2. Not Durum Belgesinde; Genel Not Ortalaması 2,00’nin altında olan öğrencilerin, FF harf notu aldığı derslerin ve/veya uyarı aldığı dönemden itibaren koşullu geçer (CD, DC ve DD) harf notu aldığı derslerinin toplam sayısının en fazla üç olması,
  3. FF harf notu alınmış derslere, sınavın yapılacağı öğretim yılında kayıt yaptırmış olması.
 • (Değişik: Senato-13/3/2018-3/2) “Üç Ders Sınavı”na katılmış ve bu derslerin sınavlarında başarılı olmuş öğrenci “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği”ndeki mezuniyet koşullarını sağladığı takdirde mezun olabilir.
 • Lisans öğrenimini sürdürürken önlisans mezunu olmak isteyen ancak ilk 4 yarıyıldan başarısız dersi bulunan öğrenci, “Üç Ders Sınavı”na giremez.
 • (DZ) ve/veya (YZ) harf notu alan öğrenci, “Üç Ders Sınavı”na giremez.
 • Staj uygulamasına tabi olan öğrenci, yukarıda belirtilen koşulları sağlaması durumunda “Üç Ders Sınavı”na girebilir.
 • (Değişik: Senato-13/3/2018-3/2) Uygulamalı derslerden (laboratuvar, pratik çalışma proje/ödev vb. uygulamalı dersler) başarısız olan öğrencilere “Üç Ders Sınavı” hakkı tanınmaz.
 • “Üç Ders Sınavı” notu, dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, sınav uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile “Üç Ders Sınavı” notunun yüzdelik oranları dikkate alınarak belirlenir.
 • Öğrencinin başarı notları; “Üç Ders Sınav” sonucu esas alınarak hesaplanır. Öğrencinin harf notları; “Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları”na göre, ilgili dönemin dönem sonu sınavı harf notu aralıkları kullanılarak belirlenir.
 • Her ne sebeple olursa olsun “Üç Ders Sınavı”na katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.
 • (Değişik: Senato-30/06/2020-8/1) Türkiye Programları ve Yurt Dışı Programları için “Üç Ders Sınavı” Fakültelerin Yönetim Kurulu Kararıyla belirlenen tarihte, sınav merkezlerinde ve /veya online olarak gerçekleştirilir.
 • Türkiye Programlarına kayıtlı bulunan ve hâlen cezaevinde/tutukevinde olup “Üç Ders Sınavı”na girme hakkı olan öğrencinin sınavı, bulunduğu ildeki cezaevinde/tutukevinde yapılır.
 • Mülga: (30.06.2020 tarih ve 8/1 sayılı Senato Kararı ile)
 • (Değişik: Senato-30/06/2020-8/1) Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınavı, 2019-2020 öğretim yılı için ilgili Fakültelerce belirlenen tarihlerde yapılacaktır.

uc ders sinavi

Kaynak: Anadolu Aof

Sıkça Sorulan Sorular

2020 açıköğretim üç ders sınavı 22-26 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. 

2020 açıköğretim üç ders sınavı internet tabanlı olarak online yapılacaktır.

Kayıtlı olduğu bölümdeki/programdaki tüm dersleri almış, en fazla üç başarısız ve/veya koşullu geçer dersi bulunan ve bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrenciye üç ders sınavına girme hakkı verilir.

Her ne sebeple olursa olsun “Üç Ders Sınavı”na katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.

2020 Açıköğretim Üç Ders Sınavı Tek sınav olup başarı puanına etkisi %100'dür.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

56 Yorum

 1. TEK DERSİM VAR BUNUN İÇİN 160 TL ÖDEYECEGİM VEERKEN MEZUN OLMAK HAYAL OLDU İNSANLARLA DALGA GEÇİLİYOR

  Cevapla
 2. ‪3 ders sınavını iptal ederken madur ettiğini bunca kişilerin hakkını yediğinizden farkınız varmı. Bu Türkiyede haklının değil sesi çok çıkanların sözü geçiyor. Rektörün lütfen sesimizi duyunuz. Haklının ve hakkın yanında olunuz. ‬

  Cevapla
 3. Çok şükür çok teşekkürler

  Cevapla
 4. Gözümüz aydın Yaz Okulu açılıyor. Nihayet sesimiz duyuldu. teşekkürler ilgili kim varsa….

  Cevapla
 5. 8 Temmuz 2020, 14:28

  3 ders sınavı esnetilsin dönem uzamasın yada yaz okulu acılsın bırcok mezun olabılecek ogrencının zamanını calacaksınız yaz okulu gerı gelsın

  Cevapla
 6. Bu kodar öğrencinin sesine kulak verin. Lütfen bu sene için Yaz okulu nu açın

  Cevapla
 7. 8 Temmuz 2020, 03:50

  (FF harf notu alınmış derslere, sınavın yapılacağı öğretim yılında kayıt yaptırmış olması).En azından bu maddeyi gevşetin güz döneminde kayıt yaptıramamıştım umudumu yaz okuluna bağlamıştım . Ücretini öderiz . Lütfen bu maddeyi düzenleyin tek dersim kaldı onu verip mezun olmak istiyorum

  Cevapla
  • Bende aynı şekildeyim tek dersimi sonbaharda alamamıştım. yaz okulunda alırım mezun olurum diyordum. bu maddede esneme yaparlarsa en azından üç ders sınavına girecek kişi sayısı bir hayli artar. daha çok kişi faydalanmış olur. Mağduriyetler en aza iner.

   Cevapla
 8. İnsanların heveslerini umutlarını kırmayın yikmayin ya lutfen bir an önce değişiklik yapılsın ben bu sene mezun olmak istiyorum mağdur hak kaybına uğramış sene kaybı yaşayacak olan öğrencilere yapmayın bunu Allah aşkına yazık günah bunca öğrenci bekliyoruz heba etmeyin emeklerimizi duyun görün ne olur

  Cevapla
 9. 7 Temmuz 2020, 12:06

  ÜÇ DERSİ OLANLARDA YAZ OKULUNDAN SINAVA GİREREK MEZUN OLABİLİR BU NE SAÇMA SAPAN BİR KARAR HERKESE AYNI HAKKI TANIMANIZ LAZIM………….

  Cevapla
 10. 7 Temmuz 2020, 12:04

  YAZ OKULUNU AÇMANIZ LAZIM BİZİ ŞU PANDEMİ DÖNEMİNDE MADUR ETMEYİN……….VEYA ÜÇ DERS HAKKINI VERİN
  AMACINIZ İNSANLARI SÖMÜRMEK OLMASIN NASIL SINAVLARI YAPIYORSANIZ YAZ OKULU SINAVLARINIDA ÖYLE YAPARSINIZ. YAZ OKULU AÇILSIN ………..??????????????????????

  Cevapla
 11. 7 Temmuz 2020, 09:17

  YAZ OKULU ISTIYORUZ 1 YILIMIZI YAKTINIZ REKTOR ISTIFA

  Cevapla
 12. 6 Temmuz 2020, 22:38

  Pandemi dönemi zaten fazlasıyla herkesi yıpratıyor , bu karar bu süreçte hepimizi çok üzdü inanın planlarımız alt üst oldu.
  Tekrar düşünülmesini veya bir çözüm getirilmesini rica ederim.

  Cevapla
  • Çok yazık Koca yılımız gitti. Sene başında aldığınız senato kararını şimdi noldu iptal ediyorsunuz. Lütfen geri getirin Yaz okulu nu.

   Cevapla
 13. Mezun olma hayaliyle tek dersimi verebilmeyi umarken bu karar gerçekten üzücü. Alınan kararların doğruluğu ve yerindeliği kapsayıcılığı oranında değerlendirilir. Yaz okulu, üç ders sınavını da zaten kapsıyordu. Neden alan daraltıldı. fayda etkisi azaltıldı. Zaten online sınav pandemi sürecinin etki farkı olamaz.

  Cevapla
 14. Arkadaşlar ben seneye kaydı mı silip İstanbul üniversitesi kayıt yaptiracam. Derslerin bir kısmını Sayar en azından hem onlar başka Yaz okulunu kabul. Anadolu tutarlı değil 1 sene boyunca Yaz okulu açacağız deyip 2 gün önce kaldırması ciddi sıkıntı. Bu üniversitenin güvenliğini golgeliyor. Yarın daha başımıza ne işler açarlar belli değil. Nerden kaydol dum bu üniversiteye. Çözüm merkezi yapacak bir şey diyor başka bir şey demiyor. Koca bir senemi yediler

  Cevapla
 15. Ya lütfen geri getirin su yazokulunu bütün umutlarımızı ona bağladık ya üç dersi olanlar yaz okulundada mezun olabilirler.Bu ne saçmak!bu sadece bizi mağdur etmekten başka bisi degil.lutfen yaz okulu geri gelsin

  Cevapla
 16. Yaz okulu açılmadı mezun olamıyoruz lütfen Yaz okulu nu geri açın. Arkadaşlar destek hattından da ulaşamıyoruz. E-devlet de yazalım

  Cevapla
 17. 6 Temmuz 2020, 14:06

  Lisans öğrenimini sürdürürken önlisans mezunu olmak isteyen ancak ilk 4 yarıyıldan başarısız dersi bulunan öğrenci, “Üç Ders Sınavı”na giremez. DENİLMEKTEDİR. AMA NEDEN SEN BENİM O HAKKIMI GASP EDİYORSUNUZ. .BEN SINAVA GİRERİM İSTERSEM ALTTAN KALAN DERSLERİMİ VERİP DEVAM EDERİM .İSTERSEM ÖNLİSANS MEZUNU OLURUM. LÜTFEN BİZİM BU HAKKIMIZI ÖLDÜRMEYİN BİZEDE BU HAKTAN YARARLANMA İMKANI SAĞLAYIN . VEYA YAZ OKULUNU TEKRAR AÇIN………………..LÜTFENNNNNNNNNN BIZLERİ MADUR ETMEYİN………………..

  Cevapla
 18. Yaz okulu açılmaması çok saçma bütün ders seçimlerimizi önceden ona göre yaptık ve insanların bir yılına mal oluyorsunuz biz sizden online istemiyoruz 3 ders oluyor da 5 ders neden olmuyor lütfen yaz okulu durumunu bir kez daha gözden geçirilerek bizim de mağduriyetimizin giderilmesini rica ederim.

  Cevapla
 19. 6 Temmuz 2020, 12:29

  Yaz okulunun kapatılması kesinlikle kabul edilemez. Pandemi süreciyle bunun ne alakası var. O zaman dönem sınavlarını da yapmayın. Öğrencileri mağdur etmenize gerek yok.

  Cevapla
 20. İnsanların hakkını yiyorsunuz yazıklar olsun akademik takvimde tarih var millet ona göre plan yapıor şimdi kalkmış yaz okulu iptal diorsnuz saçmalıkdan başka hiç birşey değil bu yaptığınız

  Cevapla
 21. 6 Temmuz 2020, 06:37

  Bizim hayatımız zaten kararmış. belki bir ihtimal burdan bir şeyler değişir bir melek dokunur bizde de bir şey yolunda gider diye bekliyoruz. o melek olmak çok zor değil bu insanlarin bu karardan hayatı kaçırdığı ortada. Bir daha bu kararlar gözden gecirilmeli. Ben küçükken cehaletle beni okutmayan bir toplumun kısıtlamaları ile cok uğraştım. eğitimime açıktan devam ettim. Evlendim hasta bir bebegim oldu 3 sene ara vermek zorunda kaldım. Bu yıl eğitimime devam eder bir iş bulurum bir şey güzel olur hayatımda yolunda gider diye beklerken formasyon kaldırıldı.sonra bu yaz okulu kaldırılıyor sanki kapıları yüzüme kapatmaya herkes karar almış neden neden. Bir melek bekliyoruz sorunlarımıza empatiyle bakın ve bir sene demek çok şey kaçırmak demek biz için .

  Cevapla
 22. Açıklamada önceden üç ders yoktu yaz okulu vardı şimdi yaz okulunu kaldırdık üç ders sınavı getirdik diyorsunuz ne farkı var önceden üç dersi kalanlarda yaz okuluna girip mezun olabiliyordu Allah aşkına insanları niye okuldan soğutuyorsunuz ille online olsun demiyoruz normal sınav olsun onca tepkiye rağmen bu kararınızı tekrar gözden geçirmelisiniz

  Cevapla
  • 6 Temmuz 2020, 06:57

   Yaz Okulu Açılmayacak, Üç Ders Sınavı Yapılacak
   Anasayfa » Açıköğretim Duyuruları » Yaz Okulu Açılmayacak, Üç Ders Sınavı Yapılacak
   04.07.2020 30 4.573 A+A-

   Açıköğretimde üç ders sınavları geçtiğimiz yıl itibariyle kaldırılmış ve yaz okulu getirilmişti. Mezun durumda olan ve en fazla 3 dersi olan öğrenciler bu sınava girip mezun olabiliyordu.

   Koronavirüs Pandemisi nedeniyle mezun olabilecek durumdaki öğrenciler için sadece bu yıla özel üç ders sınavı tekrar getirildi. Üç ders sınavı getirildiği için yaz okulunun açılmayacağı belirtildi. Bu yıl için yaz okuluna kayıt yapılamayacak.

   Üç ders sınavları 22 – 26 Temmuz tarihleri arasında internet üzerinden online olarak yapılacak. Anadolu Üniversitesinin duyurusunun ardından sınav hakkında bilgileri inceleyebilirsiniz.

   Sevgili Açıköğretim Sistemi Öğrencileri,

   Pandemi süresince bir milyon öğrencisinin öğretim faaliyetlerini aksatmadan sürdüren Üniversitemiz, ilgili kurullarının tavsiyeleri, öğrenci görüş ve önerileri doğrultusunda mezuniyet aşamasında olan öğrencilerin herhangi bir hak kaybına uğramaması için 30.06.2020 tarihli Senato Kararı ile 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nde “Üç Ders Sınavı”nın uygulanması kararını almıştır. Bu kapsamda Üniversitemiz Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nde, 2019-2020 öğretim döneminde “Yaz Okulu” açılmayacaktır.

   “Üç Ders Sınavı” internet tabanlı ortamlarda 22-26 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Burda yapılan açıklamada bizim fikrimiz sorulmuş her hangi hak kaybına uğramaması için bu karar alınmış deniliyor. Hak kaybi var ve bu karar bize göre değil. çok az insan bundan faydalanıyor yaz okulu ise gerçekten yerinde bir karar olur.

   Cevapla
 23. Hesaplarımizi Yaz okuluna göre yapıp DGS başvuru yaptık ama mezun olamıyoruz lütfen yardımcı olun. Lütfen. Pandemi sebebiyle bir çok öğrencileri için Yaz okulu açıyor. Lütfen sizde yardımcı olun

  Cevapla
 24. birinci sınıftan tek dersim kaldı ve üç ders sınavına da giremiyorum.tüm planlarım alt üst oldu.lütfen karar birdaha gözden geçirilsin.lütfennn..

  Cevapla
 25. yaz okulu kayıt: 6-10 temmuz arası
  https://aosdestek.anadolu.edu.tr/soru/887

  Cevapla
  • Lütfen sesimizi duyun yaz okulu istiyoruz 1 yılımız heba olmasın

   Cevapla
   • 6 Temmuz 2020, 06:11

    Bu yaz okulunun kaldırılması bize gerçekten büyük bir haksızlık. Önce yanlışlar doğruları götürdü mezun olamıyoruz. Zaten hayat zor iyice zorlastirdilar. burdan mezun olduğumuz da da yaş sınırı ile iş bulamıyoruz. Yaz okulu varken üç dersi olanda girebiliyordu 5 dersi olanda . Bu karar bir daha gözden geçirilmeli. Rica ediyorum sesimizi dyun Ve bu kararların kac insanin hayatında çok sey kaçırmasına neden oluyor biraz kendinizi bizim yerimize koyun.

    Cevapla
 26. Bir çok insanı madur ettiniz bu kararla.Sınavları zaten elektronik ortamda yapıyorsunuz. Yaz okulu açılmasının kimseye bir zararı yok, hele ki bu kadar insan derslerini yaz okuluna göre ayarlamışken bu yapılan tamamen acımasızlıktır. 3 tane dersim var ve bu dersler 1. ve 2. sınıftan kalma, 4. sınıf dersleriyle birlikte bu dersleri seçemediğim için bu dönem alamadığım dersler. Şimdi bir de 3 ders sınavında kalmış olduğum bu derslerin bu öğretim yılında alınmış olma koşuluyla karşı karşıyayım. Kısacası bu uygulamayla benim üç ders sınavına girme hakkımı da elimden almış oldunuz.Hayatımın bir senesi anlam veremediğim kurallar silsilesi nedeniyle heba olacak.

  Cevapla
 27. Böyle bir karar hukuksuzdur, akademik takvim neden var o zaman böyle bir takvim yapılmasın her üniversite kafasına göre tarih belirlesin. Hukuk devletinde önceden belirlenen akademik takvim sonradan değişemez hukuki olan ancak şu olur seneye biz yaz okulu yapmayacağız o zaman kimse itiraz edemez 1 sene önceden haber verdiği için aksi karar hukuksuzluktur. Ayrıca bu karar sadece mezun olacaklarını etkilemiyor yıllardır erken bitirmek için üstten ders alan insanlar var yarım dönem 1 sene önce bitiricem diye plan program yaptı insanlar mezuniyet aşamasında olanlar için zaten denecek bişi yok haksızlık hukuksuzluk

  Cevapla
 28. Madem yaz okulu açamayacak tınız AOdestek biriminize 25 nisan 2019 tarihinde AOdestek biriminize sorulan yaz okulu olacak mı sorusuna cevap olarak AOdestek biriminiz 6 temmuz 2020 10 temmuz 2020 tarihleri arasında ön kayıtların yapılacak tır diye bilgi paylaşımız neden vardı. Bizler bu paylaşımınız üzerine 2020 dgs ye 130lira karşılığında baş vurduk. Madem yaz okulunu açmayaçaktınız bu kamu oyununa erken duyurmanız gerekmezmiydi. İnsanlara mağduriyet üzerine mağduriyet yaşatıyorsunuz.

  Cevapla
  • Bende öyle olmasını umut ediyorum üstelik yaz okulu var diye güvenip bırakmak zorunda kaldım bilseydim hepsini alırdım tek ders üç ders yaz okulu iyice allak bullak olduk yaz okulu da online yapılabilir ya da üç derste mezun olabilcek öğrenciler kalan derslerini de almali

   Cevapla
   • Yazıklar olsun. Büyük üniversite bu şekilde mi oluyor. İnsanları yaniltarak mi. Lütfen Yaz okulunu açın. Başka üniversiteler de sizden ders alıyor du. Lütfen

    Cevapla
 29. ben geçen hafta aöfyi aradım, 6-10 temmuz arası yaz okulu kayıt tarihi ve 23 ağustosta sınav olacak dendi?

  Cevapla
  • 6 Temmuz 2020, 14:12

   Katılıyorum 23 ağustosta yapılacak dendi yayınladılar üstelik neden üç ders şartı konuyor serbest bıraksınlar biz en fazla 3 ders kendi istiğimizle seçelim.

   Cevapla
 30. Ben yaz okulu var diye 2 dersimi yaz okuluna bırakmıştım ne olacak şimdi seneye bahar doneminimi bekliyecegim bu yapılan büyük haksızlık 3 ders sınavını yapabilen kurum nasıl olurda ya okulu sınavını yapamaz hak kaybına uğruyoruz ben bu sene mezun olup bahar döneminde görevde yükselme sınavına giremiyecegim bir senem heba olacak hakmi bu lütfen yaz okulunu açın yada alamadığımız derslerinde alabilelim mezun olalim

  Cevapla
  • Üç dersi olanlar Yaz okulunda Gine alabilirdi. Sene başında açılacak denilen şey neden kalktı şimdi. Lütfen açın mezun olamıyoruz

   Cevapla
   • Tek dersim var .yazokulu var diye bu dönemde almamış tım.şimdi 3 ders sınavı na giremiyorum.1 senem heba oldu.senato bu kararı alırken bunu hiç düşünmedi mı?

    Cevapla
 31. “FF harf notu alınmış derslere, sınavın yapılacağı öğretim yılında kayıt yaptırmış olması.”
  Birisi bunun gerekçesini açıklayabilir mi?

  Cevapla
  • Birde duyurunuzda komitenşn ve öğrencilerin görüş ve önerileri doğrutusunda bu karar alındı denmiş, duyuru kamuoyu bilgisine sunuldugu andan itibaren, binlerce mağduriyet yaşayan öğrenci seslerini size duyurmak için yanlış kararınızdan dönülmesi için cimere şikayet, yöke şikayet, imza kampanyaları yapar mı.

   Cevapla
 32. Benim de 4dersim vardı bu sene mezun olma hayali ve sevinci vardı değişiklik yapılsın bence çok fazla bu durumda olan öğrenci var çok üzgünüm ben:-(

  Cevapla
 33. Tek dersim var oda krediden dolayı alamamıstım. Tek ders için bir senem kaybolacak. Hiç alınmış ders değilde bu hak bana değil, geçemeyenlere hak tanımıslar. Çalışkan öğrencileri düşünen yok. Tek ders için bir senemin kaybolmasını istemiyorum..

  Cevapla
 34. Cimer e yazsak bi değişiklik yapamazlar mı acaba 4 dersim var benimde akademik takvimde yaz okulu yazıyordu ona göre hareket ettim bende haksızlık bu

  Cevapla
 35. Benim 4 dersim var bizim durumumuz ne olacakb

  Cevapla
  • Yönetici 4 Temmuz 2020, 14:13

   Malesef 4 dersi olanlar üç ders sınavına giremiyor.

   Cevapla
   • 4 Temmuz 2020, 18:11

    Güz döneminden 3 dersim vardı bahar döneminde 1 dersim vardı. Yaz okulu var diye bahar dönemine kayıt yaptırmadım.Madur oldum.

    Cevapla
    • Benim 2.sınıf 4.yarı yılda 2 dersim var 3 ders sınavına girebilirmiyim bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

    • 6 Temmuz 2020, 08:23

     Yaz okulunun kaldırılma kararı çok yanlıştır. Kayıt zamanı bu kurallara göre kayıt olduk. Hatta yaz okuluna kalacağım diye ilk dönem hiç bir dersin sınavına girmedim şimdi kalkmış yaz okulu iptal diyorlar. Madem AÖF pandemi sürecini çok iyi yönetti bu değişikliğin sebebi nedir? Bildiğim kadarıyla ortada kötüye giden bir şey veya kötüye gidilmesinden korkulan bir durum yoksa planlama değişmez. Yapılan değişikliği anlamak mümkün değil üç ders sınavı da online yapılacak, yaz okulu sınavları da fark eden ne var? Fark eden bir durum varsa yaz okulu uygulamasını neden getirdiniz? Ayrıca aldığınız kararları öğrencilere mal etmek nedir? Açıklamada öğrencilerden tavsiye alındığından bahsediliyor. Hangi öğrencilerden ne zaman tavsiye alındı bunu açıklayabilir misiniz? Öğrencilerden tavsiye istiyorsanız kendi sitenizde tüm öğrencilere açık bir anket yapardınız. Ama uygulamanın öğrenci tavsiyesi ile alakası yok. Bir gurup öğrenciye sorduysanız, yıl oldu 2020 teknoloji çağındayız tüm öğrencilerinize sınavı online yapabiliyorsunuz da görüşlerini soramıyor musunuz? Fikir aldığınız öğrenciler bizden daha fazla ücret mi ödedi? Veya daha fazla haklara mı sahip? Onları biri temsilcimiz olarak seçti de bizim haberimiz yok. Yazık gerçekten çok yazık…

   • Yazık öğrencilerinizi mağdur etmeyin benimde 4 dersim var ayrıca kpss lisans olarak müracaat ettim mezun olacağım diye

    Cevapla
   • Peki Admin bu öğrencilere yazık değil mi niye başta yaz okulu olacak diye milleti kandırıyorsunuz bunun vebali size ağır olacak

    Cevapla
  • E-devlet de yazalım. Lütfen geri getirin

   Cevapla
Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!