Koronavirüs Nedeniyle YKS Sınavı’da Ertelendi

Koronavirüs önlemleri kapsamında sınavlar ertelenmeye devam ediyor. Bundan önce ÖSYM 9 adet sınavı ertelemiş, Atatürk Üniversitesi açıköğretim fakültesi için bahar dönemi arasınavlarını ertelemişti.

YÖK bugün aldığı karar ile YKS sınavını ertelerken Üniversite öğrencileri için bahar dönemini sadece uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital eğitim ile sürdüleceğini duyurdu. Duyuru YÖK başkanı Yekta Saraç tarafından yapıldı.

YÖK Başkanı Saraç:

Bu sene bahar dönemi eğitim öğretim sürecini sadece uzaktan eğitim, açık öğretim ve dijital öğretimle sürdürmeye karar verdik.

Uzaktan eğitim, açıköğretim ve dijital öğretimle sunulamayacak program, ders ve uygulamalı dersler yaz aylarında tamamlanacak. Üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitim yapılmayacaktır. Bu, eğitim öğretimin tüm düzeyleri için geçerli. Lisans, ön lisans ve lisans üstü için geçerli. Bu hususta asla ihmalkarlık olmasın istiyoruz.

YKS Sınavı’da Koronavirüs Nedeniyle Ertelendi

Ayrıca 20-21 Haziran tarihlerinde yapılacak olan YKS sınavı koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenerek 25-26 Temmuz tarihlerinde yapılacağı duyuruldu.

YKS’nin 25-26 Temmuz’da yapılmasının kararlaştırıldığını açıklayan Saraç, sözlerini şöyle sürdürdü:

YKS’yi ise sorulacak sorular ile ilgili, MEB ile uyum içinde şekillenecektir. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsunlar. Daha önce gerçekleştirdiğimiz sınavlar gibi olacak ve YKS 25-26 Temmuz’da yapılacak.

Soruların kapsamı ve alanları Milli Eğitim Bakanlığı ile uyum içinde, onlardan gelen tekliflere göre şekillenecek. Sınava girecek öğrencilerimiz rahat olsun, daha önce yapılan çerçevede bir sınav olacaktır.

Anadolu Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi açıköğretim fakültelerinin sınavları için henüz bir erteleme duyurusu yapılmadı.

YKS Sınavı Ertelendi
YKS Sınavı Ertelendi

Kaynak: YÖK

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!