Okullar 30 Nisan’a Kadar Uzaktan Eğitim İle Devam Edecek

26.03.2020
A+
A-
Google News Açıköğretim Sitesi

Koronavirüs salgınının çok hızlı bir şekilde ilerlediği şu günlerde MEB bakanı Ziya Selçuk 1 haftalık tatil sonrasında okulların tekrar açılmayacağını 30 Nisan‘a kadar uzaktan eğitim ile devam edileceğini belirtti. Okullar açılıp normal düzene dönüş yapıldığında bu eksik günlerin telafisinin yapılacağını aktardı.

12 Mart’ta alınan kararla okulların, koronavirüs salgını nedeniyle 16-20 Mart arasında tatil edildiği 23-28 Mart tarihleri arasında ise uzaktan eğitim yapılacağı açıklanmıştı. Bugünkü toplantıda eğitim öğretimin ne kadar süreyle tatil edileceği, uzaktan eğitim sisteminin ne kadar devam edeceği açıklandı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şunları söyledi:

Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında bir toplantı yaptık. Meseleye nasıl baktığımızı ifade ettik. Biz bu hafta uzaktan eğitime başladık. Önümüzdeki hafta daha dolu dolu olacak.

30 Nisan’a kadar okullar uzaktan eğitim ile devam edecek.

Ücretli Öğretmenler sorusu: Mevzuat açık. Telafi eğitimlerinde derslere girmeleri söz konusu olacak. Çalışmalar devam ediyor.

LGS’nin nasıl yapılacağı konusunda 3 farklı senaryomuz var. İşler tümüyle bilimsel olarak yürüyor. Erteleme tümüyle Bilim Kurulundan çıkacak kararlara bağlı. 8 ve 12. sınıflara yönelik özel çalışmalarımız artarak devam edecek.

Okullar 30 Nisana Kadar Uzaktan Eğitim Olarak Devam Edecek

Okullar 30 Nisana Kadar Uzaktan Eğitim Olarak Devam Edecek

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kartal dedi ki:

    Öğrencilerin işi çok zor .Dersler uyguladan olsun eba nın sitesinde olsun .ne şifre alabiliyoruz nede öğretmen şifre veriyor.4.gün oldu hala dersler uyguladan ve siteden ulaşılmıyor .Nolacak bu çocuklarımızın akibeti