Güncel 2020 Üniversite Taban Puanları

Yazımızda siz AÖF adayları için taban puanları ve başarı sıralamaları konusunda tavsiye vermek istiyorum. Ek olarak 2 yıllık veya 4 yıllık bölümleri hedefleyen öğrenciler için de önemli bu yazı. Hazırsanız yazıya geçelim.

2020 Üniversite Taban Puanları

YKS yaklaştıkça ve YKS sonrası bölümlerin taban puanları ve başarı sıralaması çok aranıyor. Ayrıca açık öğretim fakülteleri ve üniversiteleri taban puanları konusunda da size bir site önereceğim: 2020 üniversite taban puanları

Yukarıdaki linkten açık öğretim eğitimi veren üniversitelerin sıralamalarına ulaşabilirsiniz. Ek olarak kontenjan ve puan türüne göre bilgi de mevcut.

Nasıl Üniversite Tercihi Yapılır

İsterseniz biraz da tercih yapacağınız üniversite üzerine konuşalım. Tabii ki bölümünüz önemli. Bölümün iş imkanları, mezunların maaşları gibi konular önemli. Bunları kesinlikle araştırın. Fakat seçtiğiniz üniversite de önemli. Her zaman başarı sıralaması veya taban puanı yüksek üniversite daha iyidir diye bir kural yok. Üniversite puanları üzerinde etkili olan asıl durum şehir denebilir.

Batı da yeni açılan bir çok üniversitenin başarı sıralaması doğudaki köklü üniversitelere göre yüksek. Batıda açılan üniversitelerin yeterli akademik personeli bile az olmasına rağmen öğrenciler tercih ediyor. Sebebi daha rahat iklim koşulları ve şehir hayatı denebilir.

Eğer siz şehir önemli değil benim için önemli değil, ben eğitime bakarım diyorsanız iş değişir. Sizin üniversite başarı sıralamasında da öte akademik personeline bakmanız gerek. Kaç prof var? Kaç doçent var? Mezun olanlar üniversite hakkında ne düşünüyor? Bu soruların cevabını aramanız gerek.

Tercihler konusunda destek almak için de Öğrenci Kozu’nu ziyaret edebilirsiniz. Forum bölümü veya instagram sayfasından ücretsiz şekilde yardımcı oluyorlar.

Yazımızda güzel tavsiyeler verdik diye düşünüyorum. Eklemek istedikleriniz veya önerileriniz varsa yorum yapabilirsiniz. Ayrıca bize destek olamak için yazılarımızı sosyal medya da paylaşırsanız sevinirim. 2020 Üniversite Taban Puanları yazımız gibi daha iyi bir yazıda görüşmek üzere.

taban puanlari

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!