Engelli Öğrenciler İçin Online Final Sınavı Duyurusu

Koronavirüs pandemisi nedeniyle 2020-2021 yılı güz dönemi arasınavları ve dönem sonu sınavları online olarak yapılıyor. Arasınavlar online olarak gerçekleştirildi ve online dönem sonu sınavları 16 Ocak 2021 Cumartesi günü başlayacak. Açıköğretim öğrencisi olup engeli bulunan öğrenciler için anadolu üniversitesi açıköğretim bürolarında yüz yüze sınav gerçekleştiriyor. Yüz yüze sınava katılmak isteyen öğrenciler randevu alarak sınava girebiliyor.

Açıköğretim Sisteminde Dezavantajlı ve Engelli Öğrenci grubunda kayıtlı olan ve sınav engel durumunda “okuyucu-işaretleyici gözetmen yardımı’’ talebinde bulunmuş öğrencilerimiz, 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi Çevrimiçi (online) Dönem Sonu Sınavlarına refakatçi eşliğinde evinde ya da bulunduğu il de yer alan Açıköğretim Bürolarında giren öğrencilerimiz telefon ile aranacaktır. Sınav engel durumu “okuyucu-işaretleyici” olan ve 2020-2021 Öğretim Yılı Güz Dönemi Çevrimiçi (online) Dönem Sonu sınavında ilk kez refakatçi eşliğinde sınava katılmak isteyen öğrenciler taleplerini 12-13 Ocak 2021 tarihleri arasında aosdestek.anadolu.edu.tr adresinden “Soru Sor” kısmında “Dezavantajlı ve Engelli Öğrenciler” kategorisini seçip yazılı olarak yapmaları gerekmektedir. 13 Ocak tarihinden sonra yapılacak olan talepler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

*COVID-19 Pandemi önlemleri çerçevesinde ülke genelinde uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle randevular sadece 18-25 Ocak Pazartesi günleri oluşturulacaktır.

*COVID-19 Pandemisi önlemleri çerçevesinde, randevu oluşturacak öğrencilerimizin ülke genelinde alınabilecek ilave kısıtlamalar/önlemler doğrultusunda randevu verilmiş olsa da sınavlarına kendi imkanları ile katılmak için hazır bulunması önerilmektedir.

*2020-2021 Öğretim Yılı Güz dönemi Çevrimiçi (online) olarak yapılacak olan Dönem Sonu Sınavlara AÖF bürosunda ya da evde  katılacak öğrencilerin HES kodu bulunmalıdır.

Engelli Öğrenciler İçin Online Final Sınavı Duyurusu
Engelli Öğrenciler İçin Online Final Sınavı Duyurusu

Kaynak: Anadolu Üniversitesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!