Cumhurbaşkanı İstanbul AOF Psikoloji Bölümü İçin Kapatılması Yönünde Görüş Bildirdi

06.08.2020
A+
A-
Google News Açıköğretim Sitesi

İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi için 2020 – 2021 Psikoloji bölümünü açacağını duyurmuştu. Bu duyurunun ardından bir çok öğrenci Psikoloji bölümünün açıköğretim olarak açılacağına sevinirken bir grup ise tepki göstermiş, Psikoloji gibi bir bölümün örgün olarak okunması gerektiğini belirtmişti.

Gelen tepkiler üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Açıköğretim Pskiloji Bölümü için kapatılması yönünde görüş bildirdi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın “açıköğretim psikoloji lisans programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağı” yönündeki görüşünü YÖK’e bildirdiğini açıkladı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu “psikoloji lisans eğitiminin büyük oranda uygulama gerektiren mahiyeti ve yükseköğretimde kalitenin korunması amacıyla örgün olarak yapılmasının daha uygun olacağı yönünde” bir rapor hazırlamış ve Cumhurbaşkanımıza sunmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunun ilgili raporuna binaen “açıköğretim Psikoloji lisans programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağı” yönündeki görüşünü Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına bildirmiştir.”

İlgili açıklamaları aşağıdan da görebilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. DİYANET dedi ki:

  İLAHİYATLA Bu bölümlerin ne ilgisi var bilgisayar bile çıkartılmışken zorunlu olmaktan çıkartılsın en azından almak isteyen isteğe bagl8 olsun sosyoloji pisikiloji

 2. Serdar Nişancı dedi ki:

  Rezillik en yararlı olacak bölüm istenmiyor ve kapatılmak isteniyor yazık iste bu zihniyet osmanlıyı batırdı.

  1. Wimam hatipli dedi ki:

   İlahiyatta bu bölümlerin ne ilgisi var bilgisayar bile çıkartılmışken zorunlu olmaktan çıkartılsın en azından almak isteyen isteğe bagl8 olsun sosyoloji pisikiloji

  2. Wimam hatipli dedi ki:

   bu bölümlerin ne ilgisi var bilgisayar bile çıkartılmışken zorunlu olmaktan çıkartılsın en azından almak isteyen isteğe bagl8 olsun sosyoloji pisikiloji