Cumhurbaşkanı İstanbul AOF Psikoloji Bölümü İçin Kapatılması Yönünde Görüş Bildirdi

İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi için 2020 – 2021 Psikoloji bölümünü açacağını duyurmuştu. Bu duyurunun ardından bir çok öğrenci Psikoloji bölümünün açıköğretim olarak açılacağına sevinirken bir grup ise tepki göstermiş, Psikoloji gibi bir bölümün örgün olarak okunması gerektiğini belirtmişti.

Gelen tepkiler üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Açıköğretim Pskiloji Bölümü için kapatılması yönünde görüş bildirdi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın “açıköğretim psikoloji lisans programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağı” yönündeki görüşünü YÖK’e bildirdiğini açıkladı.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulu “psikoloji lisans eğitiminin büyük oranda uygulama gerektiren mahiyeti ve yükseköğretimde kalitenin korunması amacıyla örgün olarak yapılmasının daha uygun olacağı yönünde” bir rapor hazırlamış ve Cumhurbaşkanımıza sunmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunun ilgili raporuna binaen “açıköğretim Psikoloji lisans programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağı” yönündeki görüşünü Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına bildirmiştir.”

İlgili açıklamaları aşağıdan da görebilirsiniz.

 

acikogretim psikoloji bolumu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. İLAHİYATLA Bu bölümlerin ne ilgisi var bilgisayar bile çıkartılmışken zorunlu olmaktan çıkartılsın en azından almak isteyen isteğe bagl8 olsun sosyoloji pisikiloji

  Cevapla
 2. 6 Ağustos 2020, 09:38

  Rezillik en yararlı olacak bölüm istenmiyor ve kapatılmak isteniyor yazık iste bu zihniyet osmanlıyı batırdı.

  Cevapla
  • 30 Ağustos 2020, 00:42

   İlahiyatta bu bölümlerin ne ilgisi var bilgisayar bile çıkartılmışken zorunlu olmaktan çıkartılsın en azından almak isteyen isteğe bagl8 olsun sosyoloji pisikiloji

   Cevapla
  • 30 Ağustos 2020, 00:42

   bu bölümlerin ne ilgisi var bilgisayar bile çıkartılmışken zorunlu olmaktan çıkartılsın en azından almak isteyen isteğe bagl8 olsun sosyoloji pisikiloji

   Cevapla
Giriş Yap

Açıköğretim, AÖF Ders Notları, Açıköğretim Sorular ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!